Kendi disiplinimi sağlayamıyorum

Mtaha28

Femtopat
Daha fazla  
Biliyorum bu benim sorumluluğunda olan bir şey. Sadece birkaç teknik öğrenirim umuduyla diye düşünüp yazıyorum bu yazıyı. En son başarılı olacağım konusunda o kadar yüksek beklentiye kapılmıştım ki bir anda başarısızlığa uğrayınca üzüldüm. Sonra bazı ailevi bireyler bile beni aşağıladı, benim ders çalışmamı inkar etti. Ne diye sorarsanız LGS hayatımda da zaten çok başarılı bir insan olmadım. Çok kıyaslandım ve benden bir yaş küçük olan arkadaşım LGS'den düşük aldıktan sonra bir süre sonra fark ettim arkadaşlarımla konuşuyor, bana cevap vermiyor geçiştiriyor gibi ve en yakın arkadaşlarımdan biriydi. Başarısızlığımdan dolayı bazıları bana inancını kaybetti. Evet, umursamam lazım ama bu kişiler ailemden olunca motivasyonum bozuluyor. Bunları söyleme sebebim normalde başarısız olmaktan korkmazdım ama bu olaylardan sonra artık başarışız olmak istemiyorum. Bundan dolayı mı başarmak istiyorum? Tabii ki hayır. Hayalimdeki meslek yüzünden artık başarmak istiyorum ama şu dersin başına geçememek veya bir gün fazla çalışıp bir gün az çalışmak lise 1 yeni geçtim az çalışıyorum yeni geçtim diye şu anlık ama cidden başarmak istiyorum. Artık hayalimdeki meslek olsun yani bu mesleği hem yapmak istiyorum ama zor zorlanıyorum. Şu hayata hep başarışız oldum, hep aptal oldum o isteyip de yapamamak o kadar çalıştım ama aptal gibi başaramadım. Matematiğim kötüydü aylarca aralıksız çalıştım sonucunda ne oldu azıcık gelişim bir soruya kaç dakikam gidiyordu. Üzülüyorum be. Hayatımı değiştirip artık hayallerimin peşinden koşan birisi olup başarmak istiyorum. Biliyorum bu başarma kelimesini çok kullandım çok zor. Ne yapacağım bilmiyorum sadece bu hayata ilk defa bağ kurabildim. Birisi bana destek çıktı. Destek yok, hep tekim tek başıma yapmak çok zor. Ne öneriniz var? Tek başıma nasıl kendime disiplin sağlarım ertelemeyi bırakırım? Artık nasıl bu zorlukları aşarım? Öneride bulunursanız sevinirim kendim yapmam gerek ama çok zor tek başıma öneride bulursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendinizi suçlu hissetmeyin ve sorunsal davranışlarınızı gözünüzde çok büyütmeyin. Düşüncelerinizi eyleme dönüştürmek için vakit kaybetmeyin ve hemen harekete geçin. Ne gerekiyorsa onu yapın. Yani kendinizi şartlandırmayın. Önce kendinize inanın ve karşınıza ne zorluk çıkarsa çıksın hayallerinizin önüne geçmesine müsaade etmeyin. Dünyadaki bütün başarılı insanların sırrının asla vazgeçmemek olduğunu unutmayın. Umarım dilediğiniz hayatı yaşarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı