Kendi Eşyalarını Tamir Etmek

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Kendimi bildim bileli elektronik eşyalarımı hep sökerim. Çocukken meraktan şimdi ise bozulan elektronik eşyalarımı kendim tamir etmeye çalışırım ve bunu yaparken çok mutlu hissederim kendimi belki de başarmış olmanın verdiği mutluluktur. Lise yıllarımda aldığım bir müzik çalarım vardı Philips'in GoGear RaGa adını verdiği bir model ve 2 GB kapasiteli, play tuşu bozulmuş sanki içine çökmüş gibiydi çok sert ve basılmıyordu neredeyse içinde tırnakları kırılmış olmalı diye düşündüm fakat hiç beklemediğim bir durumla karşılaştım. Müzik çaların bataryası şişmiş neredeyse patlama seviyesine gelmişti, şişen kısım ön taraftaki tuş takımlarına baskı yapmış ve tuş olduğu gibi basılı halde kalmış, telefon bataryası gibi şişmemiş yüksek ihtimalle ısıdan kaynaklı bir şişme güneş altında falan kaldı galiba. Söktüm küçük bir iğne yardımı ile havasını indirdim deldiğim kısmı da yapıştırıcı ile kapattım. Halen daha sorunsuz çalışıyor. Yaklaşık 5 sene olmuştur alalı. O bataryanın aynısından bulursam alırım değiştirip kullanmaya devam ederim.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Topladıktan sonra resim çekmeyi unutmuşum normaldeki hali bu. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizi tebrik ederim. Böyle devam edin hep bir şeylerle uğraşmaya bakın. Ben de çocukluğumda çok fazla oyuncak tamir ederdim. Özellikle mekanikle çok uğraşırdım çocukken. Sonra biraz daha profosyonelleştikten sonra elektroniğe ilk adımımı 7. sınıfta atmıştım. O günden beri hep elektroniğin içerisindeyim. Sana tavsiyem Bölüm seçerken elektronik üzerinden ilerlemen.

Üniversite bitti çalışma hayatına atıldım. Sistem yöneticisiyim şimdi özel bir firmada.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı