Kendi Linux oturumunuzu yapmanın en kolay yolu

Debian için KDE Plasma yok mu?

Olmaz olur mu, verdiğim komutların hepsini denedim, plasma denemediğim için eklemedim, denemek isteyen olursa alttaki komut ile kurabilir.
Kod:
sudo apt install kde-plasma-desktop sddm -y

Olmaz olur mu, verdiğim komutların hepsini denedim, plasma denemediğim için eklemedim, denemek isteyen olursa alttaki komut ile kurabilir.
Kod:
sudo apt install kde-plasma-desktop sddm -y
Hocam ben bunu APT-GET ile kursam ne farkı olur? Back-end olduğunu biliyorum ama Back-end'in farkı ne?

Netinstall kalıbıyla şuanlık Cinnamon kullanıyorum. Debian'da APT nedense Ubuntu'dan çok daha hızlı.

Birincisi bu yöntemle kullanıyor olmanıza sevindim, çünkü hem sizin durumunda olanlar için hem bu alemde bulunan herkes için bana göre en iyi yöntem kendi oturumunu kendin yapmaktır. Bu başlıkta da en kolay yolu olduğu için yeni-eski herkes kendi oturumunu yapabilir. Ki, ben de bu anlatımdaki masaüstüyle beraber indirdiğiniz kalıbın kendisini de kendim yaptığım için bu yöntemle sistem kullanıyorum. Yani indirdiğiniz kalıbı da kendim yapıyorum ama bir benzeri zaten olduğu için paylaşmıyorum.

APT hem bir dosya formatıdır hem paket yöneticisidir, ayrıca DPKG adında bir paket yöneticisi daha var, biri depodan diğeri harici paket içindir. APT öncü paket yöneticisi olduğu için RPM kullanan bazı dağıtımlar dahi APT kullanmaktadır. Yani Debian tabanlarında başka bir paket yöneticisine ihtiyaç yoktur, her işi kendi paket yöneticisi yapıyor.

Son düzenleme:
Birincisi bu yöntemle kullanıyor olmanıza sevindim, çünkü hem sizin durumunda olanlar için hem bu alemde bulunan herkes için bana göre en iyi yöntem kendi oturumunu kendin yapmaktır. Bu başlıkta da en kolay yolu olduğu için yeni-eski herkes kendi oturumunu yapabilir. Ki, ben de bu anlatımdaki masaüstüyle beraber indirdiğiniz kalıbın kendisini de kendim yaptığım için bu yöntemle sistem kullanıyorum. Yani indirdiğiniz kalıbı da kendim yapıyorum ama bir benzeri zaten olduğu için paylaşmıyorum.
Hocam öncelikle tekrardan bizimle bu bilgileri paylaştığınız ve emek verdiğiniz için teşekkürler. Bir sorum olacaktı Debian'ın APT'sinin neden Ubuntu'nun APT'sinden daha hızlı biliyor musunuz?

Hocam öncelikle tekrardan bizimle bu bilgileri paylaştığınız ve emek verdiğiniz için teşekkürler. Bir sorum olacaktı Debian'ın APT'sinin neden Ubuntu'nun APT'sinden daha hızlı biliyor musunuz?

İkisi aynıdır, sizi yanıltan Ubuntu Debian Testing tabanlı olduğu için Debian Stable'ye göre biraz ağır olmasıdır, yoksa aynıdır. Yani bunun anlamı Saf Debian daha hızlıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı