Kendi Oyun Sunucularımı Nasıl Yapabilirim ?

305286

Hectopat
Merhaba Technopat ailesi. Benim aklıma takılan bir soru var. Mesela Counter-Strike 1.6 diye bir oyun var zaten biliyorsunuz. Bu oyunda Türk sunucuları da var. Sunucu derken IP olan değil bildiğiniz fiziksel sunucu. Ben kendim evde böyle sunucular yapıp kendi IP'leri mi oluşturabilir miyim ? Ne kadar tutar? Uzun sürer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat ailesi. Benim aklıma takılan bir soru var. Mesela Counter-Strike 1.6 diye bir oyun var zaten biliyorsunuz. Bu oyunda Türk sunucuları da var. Sunucu derken IP olan değil bildiğiniz fiziksel sunucu. Ben kendim evde böyle sunucular yapıp kendi IP'leri mi oluşturabilir miyim? Ne kadar tutar? Uzun sürer mi?

O oyunda bildiğim kadar sunucular paralı.

Adamın sorduğu soru "Kendi Oyun Sunucularımı Nasıl Yapabilirim ?" gelen cevaplar;

"Parayla server satın alıyorsunuz."

edit :

statik IP gerekli, statik olduğu sürece istediğin gibi sunucu yapabilirsin bilgisayarı..

Merhaba Technopat ailesi. Benim aklıma takılan bir soru var. Mesela Counter-Strike 1.6 diye bir oyun var zaten biliyorsunuz. Bu oyunda Türk sunucuları da var. Sunucu derken IP olan değil bildiğiniz fiziksel sunucu. Ben kendim evde böyle sunucular yapıp kendi IP'leri mi oluşturabilir miyim? Ne kadar tutar? Uzun sürer mi?

Ben kendi evimde sunucu barındırıyorum ilk önce sabit IP almanız lazım sonra en azından bir C2D ve 2 GB RAM almanız gerek.
Minecraft da E7400 OC 3.20 GHz 4 GB 800 MHz RAM 15 kişide 19.80 tps alıyordum paper 1.16.5 de.

Evde sunucu istiyorsanız normal bir bilgisayarı sunucu olarak kullanacaksınız sonuçta CS 1.6 fazla sunucu gücü istemez. Veya daha güçlü bir şey alıp farklı şeyler için de kullanabilirsiniz. Fakat unutmayın bunlar için statik IP gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı