Kendi uygulamamı Steam'e nasıl yüklerim?

İşletim sistemi
Windows 10

Godukan

Centipat
Steam'e oyunumu nasıl yükleyebilirim ve ne kadar para istiyorlar? Oyun daha geliştirme aşamasında ama şimdiden bilmekte yarar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'e oyunumu nasıl yükleyebilirim ve ne kadar para istiyorlar? Oyun daha geliştirme aşamasında ama şimdiden bilmekte yarar var.

Steamde bir mağaza sayfası açmak 99 Dolar. Desteğe mail atıyorsunuz sizi yönlendiriyorlar. Benim de bir ara hayalimdi daha sonra mobile yöneldim. Bilgisayarda oyun çıkartmak kumar gibi.

Eskiden Greenlight sistemi vardı. Topluluk yeşil ışık yakarsa (ister ve beğenilirse) oyununuz Valve tarafından incelemeye alınıyordu. Sonra Greenlight´ı kaldırdılar. Para ödediğiniz ve ancak o şekilde oyunlarınızı yayınladığınız bir sistem getirdiler onun yerine.

Bu arada hatırlatmakta fayda var, yanlış anlaşılmasın. Bu tek oyun için 99 Dolar. Mobildeki gibi 25 Dolar öde istediğin kadar oyun yükle diye bir şey yok.

Bunu alman gerekiyor her ürün için eğer 1000$ üstü gelir elde edersen Steam geri ödeme yapıyor sana bu miktarı, yani olay biraz güvenlik.

Detaylar burada : Steamworks - Build & Distribute Your Games on Steam

Baktımda kazandığımız paradan ABD'ye vergi falan ödüyormuşuz ve oyun başına 100 dolar çok para ya Yayıncı bir şirketle anlaşıcam yada mobile yönelicem anlaşamazsam kaderimiz mobil

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı