Kendi yaptığım oyunum ve demosu

İnternette oyun yapan kanalları görüyorsun. Onların çoğu bu siteye koyuyor.
Bir Steam değil ama 3 5 çıkartırsın. Büyük ihtimal ilk günler ana sayfada yayınlanır.
İstersen bedava ama isteyen ücret versin diyebiliyorsun.
Ya da direk paralı koyabiliyorsun.
Genelde ücretsiz oyunlar oluyor bağış toplayabilirsiniz.
Indie geliştiricilerin oyunlarını ücretsiz olarak yayınlayabilmeleri için bir araç. Gamejamler de bu site üzerinden yapılıyor genelde.
Baya iyi. Hatta Steam işine girmeden önce burada yayınlayıp birkaç dolar toplamak oldukça işime yarayacaktır. Çok çok teşekkür ederim. Ciddi anlamda yardımcı oluyorsunuz bana :)

Baya iyi. Hatta Steam işine girmeden önce burada yayınlayıp birkaç dolar toplamak oldukça işime yarayacaktır. Çok çok teşekkür ederim. Ciddi anlamda yardımcı oluyorsunuz bana :)

Türk geliştiricilerin yükselmesine herkes yardım etmek ister :)

İleride AC&CoD gibi serilerini görmek dileğiyle dostum.

Adınızı duyurabilmek için YouTuberların düzenlediği Gamejamlere katılmanızı tavsiye ederim. Bir Discord sunucunuz olsun mümkünse. Belirli bir kitaleye hitap edebilin yani.

Türk geliştiricilerin yükselmesine herkes yardım etmek ister :)

İleride AC&CoD gibi serilerini görmek dileğiyle dostum.
Umarım ileride bu işte ülkemizi temsil edenlerden biri olurum ben de, çok isterim. Küçüklükten beri hayalimdir bu. Ortaokulda bile kitaplara kendi firmamın adını karalardım, şu mu olsun yoksa bu mu daha güzel diye :) Bu arada Itch.io üzerine ücretsiz koyup bağış toplamayı düşünüyorum. Ne dersin, işe yarar mı sence?
Adınızı duyurabilmek için YouTuberların düzenlediği Gamejamlere katılmanızı tavsiye ederim. Bir Discord sunucunuz olsun mümkünse. Belirli bir kitaleye hitap edebilin yani.
Nasıl katılabilirim dostum? Biraz daha detay verebilir misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Örneğin, bazı YouTuber'lar kanallarında bunların duyurularını yapıyor. Onun haricinde çok bilinen Ludum Dare var. Türk içerik üreticilerinden at0m var. Biz de katılmıştık zamanında. Onların da konularını burada açıyorum, fikir vermesi için bağlantı vereyim.
1, 2, 3 gibi.
Maddi bir şeyler bekliyorsanız biraz daha üstüne düşmek gerekli tabii, biz tecrübe kazanmak için yapmıştık örneğin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Örneğin, bazı YouTuber'lar kanallarında bunların duyurularını yapıyor. Onun haricinde çok bilinen Ludum Dare var. Türk içerik üreticilerinden at0m var. Biz de katılmıştık zamanında. Onların da konularını burada açıyorum, fikir vermesi için bağlantı vereyim.
1, 2, 3 gibi.
Maddi bir şeyler bekliyorsanız biraz daha üstüne düşmek gerekli tabii, biz tecrübe kazanmak için yapmıştık örneğin.
Çok teşekkür ederim. Gördüğüm kadarıyla da at0m'un Gamejam'ine katılan oyunlardan çok eksik kalır tarafı yok gibi. Belki derece elde edebilirim. Fakat nasıl katılacağımı tam çözemedim. Sayfada katılma butonu göremedim.

Sanırım sen de bu sektördesin. Yolun açık olsun dostum ;)

Fakat nasıl katılacağımı tam çözemedim.
Bu yarışmalar yılın belli zamanlarında yapılıyor, o zaman ilan ediliyor ve belli bir süresi oluyor. Yani o süre zarfında yaptığınız oyunlar ile katılmanız gerek.
Sayfada katılma butonu göremedim.
Yani anlayacağınız, şu anda katılamıyorsunuz, bu yarışmalar yılın belli dönemlerinde oluyor. Kısa zamanda çok iş yapmak veya mütavazı bir oyun ortaya çıkarmak gerekiyor, ekip değilseniz işiniz biraz zor.

Sanırım sen de bu sektördesin. Yolun açık olsun dostum ;)
Asıl işi iki arkadaşım yapıyor, ben onlara göre biraz daha geç adım attım, şu anda Blender'da kendimi geliştirmeye çalışıyorum diyebilirim.

Umarım ileride bu işte ülkemizi temsil edenlerden biri olurum ben de, çok isterim. Küçüklükten beri hayalimdir bu. Ortaokulda bile kitaplara kendi firmamın adını karalardım, şu mu olsun yoksa bu mu daha güzel diye :) bu arada ıtch. IO üzerine ücretsiz koyup bağış toplamayı düşünüyorum. Ne dersin, işe yarar mı sence?

İlk oyununu ücretsiz koymak her zaman işe yarar. Şöyle düşün adam girdi oyununu aldı beğendi. 2. oyununu çıkardın yine gördü aa rounded oyununun sahibi dedi bir güvence oluşturmaz mı?

Zaten isteyen bağış yapabiliyor.

İlk oyununu ücretsiz koymak her zaman işe yarar. Şöyle düşün adam girdi oyununu aldı beğendi. 2. oyununu çıkardın yine gördü aa rounded oyununun sahibi dedi bir güvence oluşturmaz mı?

Zaten isteyen bağış yapabiliyor.
Haklısın. Bağış geleceğini hiç zannetmiyorum, fakat yorum yaparlarsa işime yarayabilir :)

Geri
Yukarı