Kendimden uzun ve güçlü birisine nasıl karşı koyabilirim?

Öncelikle merhaba kardeşim, sorduğun soru ne kadar üzücü olsa da belirttiğin gibi Türkiye şartlarında normalleşti. Öncelikle Zoro'yu idolün olarak görmeye devam etmelisin :) şaka bir yana kavga dövüşten olabildiğince uzak dur. Olabildiğince konuşarak halletmeye çalış. O yaşlardan ben de geçtim benim yaşıma geldiğin zaman o zamanlarda ettiğin kavgalar girdiğin tartışmalar o kadar boş gelecekki sana bu kadar kafa yorduğuna bile pişman olacaksın emin ol.

Kötü örnek olmak istemem ama yanında eşya taşıyabilirsin. Nasıl bir semtte veya şehirde yaşıyorsun bilmiyorum ama ben lise 1'den itibaren boş gezmedim hiç. Şöyle bir eksisi var çıkardın mı kullanmak zorundasın yoksa öldüresiye dayak yersin. 2. bir tavsiyem de şu, karşındakini indirebileceğini anladığın anda indirmeye bak. Eğer yumruğu atarım sonra ne olur adam bayılır okuldan atılırım bilmemne diye düşünürsen cesaretsizlikten kaybedersin en baştan.

Bu konuyu açan arkadaşımız, birine aynı dediğiniz gibi hızlı bir yumruk atsa, çocuk yere düşüp kafasını vurup toprağın altına girse. Son paragrafta verdiğiniz bütün tüyolar biri mezarda, diğeri cezaevinde şeklinde bitecek. Konuşarak anlaşmak zor bir şey değil, kimse seni durup dururken dövmez.

Bu konuyu açan arkadaşımız, birine aynı dediğiniz gibi hızlı bir yumruk atsa, çocuk yere düşüp kafasını vurup toprağın altına girse. Son paragrafta verdiğiniz bütün tüyolar biri mezarda, diğeri cezaevinde şeklinde bitecek. Konuşarak anlaşmak zor bir şey değil, kimse seni durup dururken dövmez.

Hocam sonda kimse seni durup dururken falan dövmez demişsin ama meslek liselerinde oluyor. Hemen kawga.

Kilolu insanlar hızlı yorulur kendimden biliyorum. Eline düşersen kaçamazsın, fazla hareketli ol ve vur kaç yapmaya çalış.

3 tane teke tek kavga ettim şu ana kadar. En etkili gördüğüm yöntem diyaframına yumruk atıp, arkasına geçip boğazını sıkmak. Ama gaza gelip öldürmesine boğmaman ve boğazı düzgün kavraman lazım çünkü düzgün kavramazsan öldürebilirsin adamı. Bayıltmayacak şekilde boğazını sık, sonra bırak iki tekme at pes eder zaten.

Öğrendiğin dövüş sporları seni kurtarmayabilir. Yanında bir bıçak veya muşta taşı bakalım o dövüş sporlarını bilen kişiler yaklaşabiliyor mu :d

Hocam sonda kimse seni durup dururken falan dövmez demişsin ama meslek liselerinde oluyor. Hemen kawga.

Terslenmezsem kim niye dövsün dostum, alttan alsan her şey biter. Kavga etmek hayatınızı bitirir, bazen o güç gösterisi diye gördüğünüz kavga gün gelir birinin hayatını bitirmenize yol açar, belki iterseniz, belki kafa atarsınız.

Geri
Yukarı