Kendime nasıl oyun arkadaşı edinirim?

Davutttt

Centipat
Evet gençler açıkcası benim pek arkadaşım yok, haliyle de online oyun oynayacak bir arkadaşım bile yok. Nasıl online oyunlar oynayabileceğim arkadaş edinirim? Ya da arkadaş arayan var mı mesela birlikte World War Z falan atmak için ama şu an oynayamam yazın oynayabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Online oyun topluluklarina katilip kendinize oyun arkadaslari edinebilirsiniz. Mesela diyelim ki ben Rocket League'de kendime oyun arkadasi ariyorum. Bunun icin Steam'de Rocket League'in topluluk sayfasina girip konu aciyorum ve böylece kendime arkadas ediniyorum.

Onun disinda da Türkce forumlara veya Steam gibi platformlarda Türk topluluklarina konu acip oynayacak kisiler bulabilirsiniz.

Basitçe selam yazarak başlayabilirsiniz. Herkes insan sonuçta. Basit bir merhaba, basit bir oyun daveti, daha sonra basit bir yarın da oynayalım mı sorusu yeterli eğer karşınızdaki kişi de normal birisi ise.

Pek çok oyunun artık Discord'u var. Topluluklar burada sohbet ediyor, birlikte oyun ekibi kuruyorlar. Katılarak pek çok kişi ile arkadaşlık kurmanız olası. Steam oyunları için iş daha kolay. Yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi Steam Topluluk Sayfası var her oyun için. Online oyunlar için oyuna yalnız başlayıp bir guild/clan üyesi olup orada sohbet-muhabbete katılarak da deneyebilirsiniz.

Valla bende de ayni dert var. Bazen oynayacak kafa birini ariyor insan. Arkadaslarimin hepsi oyun oynamayi birakti, kaldik dimdizlak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı