Oyun Arkadaşı Nasıl Bulunur?

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Selam, maalesef gerçek hayatta olduğu gibi sanal ortamda da asosyalim. Her oyunu kaldıran bilgisayarım var ama oyunları birlikte oynayabileceğim arkadaşım yok. Bana tavsiye verir misiniz nasıl sanal ortamda, oyunlarda arkadaş edinebilirim, ne konuda girişken olmalıyım ya da siz nasıl tanıştınız arkadaşlarınızla? Kafa dengi arkadaşlarım olmasını Discord'dan oyundan oyuna akmayı ben de çok istiyorum teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Konuşmayı siz başlatacaksınız. Örneğin bugün Apex Legends oynarken rastgele yabancı bir kişiyle karşılaştım. Oyun için chatte yazışmalar yaptık işte bekle, beni takip et cinsinden, ardından oyun bitti bana istek yolladı kabul ettim ve bir el daha attık onunla.

Çevrenizden birisi olması çok büyük avantaj. Bunun dışında çeşitli Discord sunucularına katılıp oradaki kişileri tabiri caizse deneyebilirsiniz. Dediğiniz arkadaşlıkların çok da yaygın olduğunu sanmıyorum. Genelde filmlerde, kitaplarda, bir de Amerika'da oluyor öyle şeyler.
Lütfen burada gel bizimle oyna gibisinden şeyler yazmayın.
Her şeye rağmen bu şekilde davrandıkça aradığın kişiyi/kişileri bulacağını sanmam.

Discord sunucularında bol bol gezin illa ki bulursun birilerini. Misal benim bolca arkadaşım olmasına karşın oyun oynayan 1-2 arkadaşım var. 2 ay önce bı sunucuda birkaç kişi ile tanıştım, sürekli beraber oynuyoruz simdi. Ama öyle hemen bulurum diye düşünme, senin kafana uygun kişileri bulana kadar bir sürü insanla muhatap olacaksın. Kolay değil maalesef arkadaş edinmek ama çok da zor değil. Muhabbet etmeyi bilmek gerek.

Bu şekilde bir yere varamazsın. Oyun arkadaşı istiyorsun ama sana gelecek davetiyeleri şimdiden reddediyorsun. Torbacının numarasını atsana bana.
Çevrenizden birisi olması çok büyük avantaj. Bunun dışında çeşitli Discord sunucularına katılıp oradaki kişileri tabiri caizse deneyebilirsiniz. Dediğiniz arkadaşlıkların çok da yaygın olduğunu sanmıyorum. Genelde filmlerde, kitaplarda, bir de Amerika'da oluyor öyle şeyler.

Her şeye rağmen bu şekilde davrandıkça aradığın kişiyi/kişileri bulacağını sanmam.
Yalnızlığa mahkumsun. Asla arkadaşın olmayacak, bu kadar net.
Arkadaşlar siz beni çok yanlış anladiniz ben isterim hepinizle oynamayı fakat bu tür ortamlarda kendimi acındırır gibi arkadaş bulmak istemiyorum beni oynayışımla beğenen, samimiyetimin farkında olan bir vesile ile tanışacağım arkadaşlıklar kurmak istiyorum çok özür dilerim dediğim gibi biraz asosyal olunca insan kendini ifade etmekde sıkıntılar çekebiliyor ama keşke bu kadar ağır konuşmasaydınız.

Ağır konuştuğumu düşünmüyorum ama kırdıysam özür dilerim. Demek istediğim şu belki de burada ki insanlarla oynamaktan çok zevk alacaksın. Kimin ne olduğunu bilemezsin.

Geri
Yukarı