Kendimi ahmak gibi hissediyorum

ErciKral

Hectopat
8. sınıf öğrencisiyim. Çalışkanımdır tembel falan değilimdir fakat bu sene işler öyle olmadı. Adam akıllı canlı dersleri dinlemiyorum, test çözmüyorum. Çok nadir çözüyor gibi gösterip yalan söylüyorum. Çok kurnazım ama çok fazla da beyinsizim. Çok rahatsız oluyorum. Akşama kadar Sagopa Kajmer dinleyip forumda dolaşıyorum. İşin ucunda 7000 - 8000 liralık bilgisayar var. İnanın bana o kadar çok istiyorum ki ama önümde dikenli bir çimenlik var. Oraya ayak bastığımda ayağım acıyor ve geri çekiliyorum. Hem anneme yalan söylüyorum hem de yavaş yavaş kendimi eritiyorum. Çıldıracağım ağlayıp duvardan duvara vurasım var kendimi. Neden böyle yapıyorum bilmiyorum. Lütfen " bizim burada yazdıklarımız bir işe yaramaz boş konu açma sen istemedikten sonra hiçbir şey olmaz " demeyin. Bana insanların sözleri çok dokunuyor. Matematik hele Allah'ım böyle bir ders görmedim. Şurada 5 ay var yahu, 5 ay. 5 ay dışımı sıksam kazanacağım adam akıllı bilgisayar ve lise kazanacağım. Ama yok içimden biri ilerlememe engel oluyor. Neden böyle yaptığımı da bilmiyorum. Annem benimle uğraşamıyor çok fazla. Bana bıraktı beni, keşke bırakmasaydı ben kendimi yönetemeyecek bir insanım aptalın tekiyim. Annemin de annesi hasta onla ilgileniyor, bir de kardeşim var benimle ilgilenemiyor. Ne olur bana birkaç söz söyleyin. O kadar üzgünüm ki dışardan çok güçlü gözükür ama içerden çubuk kraker gibiyim.

Ama yok içimden biri ilerlememe engel oluyor. Neden böyle yaptığımı da bilmiyorum.
Dostum sebebi bence işin ucunda 7000-8000 TL değerinde bilgisayar olduğunu düşünmen. Bunun yerine şöyle bir liseyi kazanmak istiyorum diyip hedef koysan ve bu hedefe cidden aşık olsan içinden gelerek istesen yapacaksın. İlerlemene engel olan kişi kendinsin. Ayrıca canlı derslerden hiç kimse bir şey anlamıyor. YouTube üzerinden dinleyeceğin derslerle eksiğini kapatmalısın. Başarılar dilerim. Kendine de aptalım falan deme. Aptal olsan bu konunun peşinde olmazdın, bir çözüm aramazdın. Kolay gelsin umarım hedefine ulaşırsın.

Sürekli geleceğini aklına getir. Eğer şimdi kendini sıkmazsa ileri de kendini 30-40 yıl zor bir işte çalışarak sıkacaksın. Azmet, düzenli çalışmaya odaklan. Ama çalış, çalışana kadar işin peşini bırakma. Sonra zaten otomatik olarak çalışmaya başlayacaksın.

8. sınıf öğrencisiyim. Çalışkanımdır tembel falan değilimdir fakat bu sene işler öyle olmadı. Adam akıllı canlı dersleri dinlemiyorum, test çözmüyorum. Çok nadir çözüyor gibi gösterip yalan söylüyorum. Çok kurnazım ama çok fazla da beyinsizim. Çok rahatsız oluyorum. Akşama kadar Sagopa Kajmer dinleyip forumda dolaşıyorum. İşin ucunda 7000 - 8000 liralık bilgisayar var. İnanın bana o kadar çok istiyorum ki ama önümde dikenli bir çimenlik var. Oraya ayak bastığımda ayağım acıyor ve geri çekiliyorum. Hem anneme yalan söylüyorum hem de yavaş yavaş kendimi eritiyorum. Çıldıracağım ağlayıp duvardan duvara vurasım var kendimi. Neden böyle yapıyorum bilmiyorum. Lütfen " bizim burada yazdıklarımız bir işe yaramaz boş konu açma sen istemedikten sonra hiçbir şey olmaz " demeyin. Bana insanların sözleri çok dokunuyor. Matematik hele Allah'ım böyle bir ders görmedim. Şurada 5 ay var yahu, 5 ay. 5 ay dışımı sıksam kazanacağım adam akıllı bilgisayar ve lise kazanacağım. Ama yok içimden biri ilerlememe engel oluyor. Neden böyle yaptığımı da bilmiyorum. Annem benimle uğraşamıyor çok fazla. Bana bıraktı beni, keşke bırakmasaydı ben kendimi yönetemeyecek bir insanım aptalın tekiyim. Annemin de annesi hasta onla ilgileniyor, bir de kardeşim var benimle ilgilenemiyor. Ne olur bana birkaç söz söyleyin. O kadar üzgünüm ki dışardan çok güçlü gözükür ama içerden çubuk kraker gibiyim.

Kardeş öncelikle inşallah düzelirsin ben mezun birisi olarak keşke teog sınavında düzgün çalışsaydım şu anda mezuna kalmış olmazdım diye hayıflanıyorum. Sen daha yolun başındasın ondan dolayı sistemli bir şekilde çalışırsan ileri ki zaman da daha rahat yaşarsın.

Dostum sebebi bence işin ucunda 7000-8000 TL değerinde bilgisayar olduğunu düşünmen. Bunun yerine şöyle bir liseyi kazanmak istiyorum deyip hedef koysan ve bu hedefe cidden aşık olsan içinden gelerek istesen yapacaksın. İlerlemene engel olan kişi kendinsin. Ayrıca canlı derslerden hiç kimse bir şey anlamıyor. YouTube üzerinden dinleyeceğin derslerle eksiğini kapatmalısın. Başarılar dilerim. Kendine de aptalım falan deme. Aptal olsan bu konunun peşinde olmazdın, bir çözüm aramazdın. Kolay gelsin umarım hedefine ulaşırsın.

Sağ ol çok teşekkür ederim ilaç gibi geldi yorumunuz.

Sürekli geleceğini aklına getir. Eğer şimdi kendini sıkmazsa ileride kendini 30-40 yıl zor bir işte çalışarak sıkacaksın. Azmet, düzenli çalışmaya odaklan. Ama çalış, çalışana kadar işin peşini bırakma. Sonra zaten otomatik olarak çalışmaya başlayacaksın.

Bundan sonra kendimi zorlayacağım ve çalışacağım değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam.
Hepinizin ayırdığı zamana çok çok teşekkür ederim. Çok iyi insanlarsınız. Bundan sonra kararımı verdim. Beni benden başka kimse kurtaramaz daha sıkı çalışıcam. Bazıları gibi prim veya ban yiceksin gibi dalga geçer mesajlar vermediğiniz için teşekkür ederim. İyiki varsınız. Lise kazanırsam konu açar sevincimi sizlerle beraber paylaşırım. Umarım benim gibi olan kardeşlerim veya abilerim ablalarım için de yardımcı olur.

SBS sınavında çalışmadan 471 ortalama yapan bir abin olarak seni iyi anlıyorum. Benim hem aile ortamım iyi değildi hem de babam tarafından sürekli sınav baskısı altında kalıyordum. Bursu kazanırsan bilgisayar, sınavı kazanırsan şu bu. İnsan başına gelecekleri bilse bile onu yaşamadan pişman olmuyormuş onu anladım. Şimdi keşke diyorum oyun falan bıraksaymışım da hedefim olan Fen Lisesini ve ardından Tıp Fakültesini kazanabilseydim. Söz konusu pişmanlığım para konusunda değil. Oyun oynama isteğimin azalacağını düşünmesem de yıllar ilerledikçe azalıyor arkadaşlar. Bunun yerini insanların saygı gösterdiği prestijli bir insan olma isteği alıyor yerini. İyi işler başarmak, kendisiyle gurur duymak, taktir edilmek istiyor insan. Bilgisayar almak için değil, ileride iyi para kazanmak için değil, ileride göğsünü gere gere ben elimden geleni yaptım istediğim yerde olmasam da istemediğim bir yerde değilim demek için çalış. Anneni, aileni gururlandırmak için ve onlara yük değil yardımcı olabilmek için çalış. Sana verebileceğim tavsiyeler bunlar.

SBS sınavında çalışmadan 471 ortalama yapan bir abin olarak seni iyi anlıyorum. Benim hem aile ortamım iyi değildi hem de babam tarafından sürekli sınav baskısı altında kalıyordum. Bursu kazanırsan bilgisayar, sınavı kazanırsan şu bu. İnsan başına gelecekleri bilse bile onu yaşamadan pişman olmuyormuş onu anladım. Şimdi keşke diyorum oyun falan bıraksaymışım da hedefim olan Fen Lisesini ve ardından Tıp Fakültesini kazanabilseydim. Söz konusu pişmanlığım para konusunda değil. Oyun oynama isteğimin azalacağını düşünmesem de yıllar ilerledikçe azalıyor arkadaşlar. Bunun yerini insanların saygı gösterdiği prestijli bir insan olma isteği alıyor yerini. İyi işler başarmak, kendisiyle gurur duymak, taktir edilmek istiyor insan. Bilgisayar almak için değil, ileride iyi para kazanmak için değil, ileride göğsünü gere gere ben elimden geleni yaptım istediğim yerde olmasam da istemediğim bir yerde değilim demek için çalış. Anneni, aileni gururlandırmak için ve onlara yük değil yardımcı olabilmek için çalış. Sana verebileceğim tavsiyeler bunlar.
Çalışmadan 471 çok iyi bir değer hocam nasıl yaptınız acaba helal olsun. İnşallah istediğiniz yerde ve mutlusunuzdur.

Çalışmadan 471 çok iyi bir değer hocam nasıl yaptınız acaba helal olsun. İnşallah istediğiniz yerde ve mutlusunuzdur.
Arkadaşlarım harıl harıl soru çözerken ben sadece dersi dinliyor eve gelince yatıyor, müzik dinliyordum. Bursluluk sınavını kazandığım için babam dizüstü bilgisayar almıştı fakat yalnızca SBS sınavlarından sonra yani Haziran-Ağustos ayları arasında eve geliyordu bilgisayarım. O zamanlar Fen Lisesi giriş puanı 473'tü ve ben 471 almıştım. Tabii o zamanlar (10 yıl öncesi) çok önemsemesem de şu an daha çok üzülüyorum :) Garibim babamın gözleri dolmuştu iki puanla kaçırdığım zaman. Şimdiki aklım olsa babamın gözyaşları mutluluktan aksın diye yemem içmem soru çözerdim. Hayat işte kendisi bir sınav. Henüz istediğim yerde değilim fakat ulaşmak için çaba sarfediyorum. Mutluluk ise sevdiklerimin sağlığından ibaret :)

Geri
Yukarı