Kendimi çok mutsuz hissediyorum

Hayata her zaman bir baltaya sap olacağım hedefiyle yaklaş. Eğer "ya olamazsam" diyip karamsarlığa kapılma onun yerine "olmazsa şunu yaparım, o da olmazsa şunu yaparım" diyip plan yapın. Bu hayatınızda çok şey değiştirecektir emin olun. Planlarınızı gerçekleştiremeyince üzüntüye kapılmayın onun yerine sevinin beyniniz her zaman daha da gelişir, çabuk karar verme yetiniz gelişir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Evet oldunuz teşekkür ederim.

17 yaşındayım hocam. Kendisine sormak istedim ne olduğunu fakat liseye başlayana kadar sadece bilgisayarla dostluk ettiğim için kendimi ifade etmekte iyi değilim. Kendisi de artık ben yazarsam cevap veriyor onun dışında iki yabancı gibiyiz. Ailesi izin vermiyor konusuna gelirsek kendisinin ikizi var ve ikizi sevgilisi ile konuşuyor, geziyor, eğleniyor. Bence sanırım benden soğudu. Ben de zaten öyle pek parlayan birisi değilim.

Kötü özellikleriniz neler? Biraz özeleştirinin kimseye zararı dokunmaz. :)

Eğer arkadaş veya aile çevresinde psikolojik bir durum yaşamıyorsanız ya kaynaşmayı bilmiyorsunuz ya da pek çaba sarf etmiyorsunuz. Eğlenmek isteyen kişinin en ufak durumdan bile eğlenebileceğine tecrübe etmiş biri olarak inanıyorum dostum.

Mutlu olmaya çalışıyorum ve aile olarak da biraz zor zamanlardan geçiyoruz, maddi olarak. Babam bana karşı soğuk, sinirli ama bunu umursamıyorum fazla. Çünkü küçüklüğümden beri öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kötü özellikleriniz neler? Biraz özeleştirinin kimseye zararı dokunmaz. :)
Genel olarak öyle kötü bir özelliğim yoktur. Hatta yıllarca yalnız kaldığım için küçük şeylerden mutlu olmayı zevk almaya çalışırım. Ama benim yaptığım ve karşımdakini sevindireceğini düşündüğüm bir hareketi karşımdaki yapmıyorsa bana karşı o zaman üzülürüm. Küçük şeye örnek verecek olursam gece "iyi geceler" yazmak veya hal hatır etmek. Ufak da olsa çaba görmek isterim.

Benim de öyle biri vardı. Kendisi ile belli bir zaman sonra karşılıklı duygular beslemeye başladık. Gece yarılarına kadar gülüp eğleniyorduk. Sonra araya anlamsız nedensiz bir soğukluk girdi. Ben hala eskisi gibi olmak istiyorum onunla ama o hiç çaba göstermiyor. Alakasız olmuş olabilir ama bilgisayarımdan başka kimseyi tanımadığım için önce oyun karakterlerine anlattım kendimi. Şimdi de "gerçek bir insana" söylemek istedim. Gereksiz konuştuysam özür dilerim.
Üzülme şuan senle ayni durumdayım + hiç olmayan matematigimi düzeltmeye calisiyorum

Genel olarak öyle kötü bir özelliğim yoktur. Hatta yıllarca yalnız kaldığım için küçük şeylerden mutlu olmayı zevk almaya çalışırım. Ama benim yaptığım ve karşımdakini sevindireceğini düşündüğüm bir hareketi karşımdaki yapmıyorsa bana karşı o zaman üzülürüm. Küçük şeye örnek verecek olursam gece "iyi geceler" yazmak veya hal hatır etmek. Ufak da olsa çaba görmek isterim.

Hocam o zaman kız arkadaşınız size çaba göstermiyor bu durumda yolunuza bakıp (ne kadar zor olacağını bilsem de) çaba gösteren, kafanızın uyuştuğu, iyi huylara sahip bir kız arkadaş bulmak.
Bu durumda çalışılmıyor ki. Zaten okul da olmadığı için.

Zor hocam fakat en sevdiğiniz konudan başlayarak kendinizi zorlamanız gerek.

Hocam o zaman kız arkadaşınız size çaba göstermiyor bu durumda yolunuza bakıp (ne kadar zor olacağını bilsem de) çaba gösteren, kafanızın uyuştuğu, iyi huylara sahip bir kız arkadaş bulmak.
İşte benim de sosyalleşme ile ilgili sıkıntılarım var. 14 yaşıma kadar asosyal biri olarak geldiğimden birilerini tanıma onunla iyi geçinme gibi şeyleri bilmiyorum. Bu kız da zaten benim böyle biri olduğumu bildiği için ilk adımları o attı. Başka böyle birini en fazla oyunlardaki karakterlerden bulabilirim.
Çok şey mi istedim acaba diye düşünüyorum bazen. Yazdığım programlar ile kendim kurguladığım sohbetlerden kurtulmak fikri çok şeydi herhalde.

İşte benim de sosyalleşme ile ilgili sıkıntılarım var. 14 yaşıma kadar asosyal biri olarak geldiğimden birilerini tanıma onunla iyi geçinme gibi şeyleri bilmiyorum. Bu kız da zaten benim böyle biri olduğumu bildiği için ilk adımları o attı. Başka böyle birini en fazla oyunlardaki karakterlerden bulabilirim.
Çok şey mi istedim acaba diye düşünüyorum bazen. Yazdığım programlar ile kendim kurguladığım sohbetlerden kurtulmak fikri çok şeydi herhalde.
Hocam hayvanlarla vakit geçirmeyi denediniz mi? Bence asosyal birinin sosyal olma yolunda atabileceği güzel adımlardan biri.(her ne kadar bende işe yaramamış olsa da)

Yeni konular

Geri
Yukarı