Kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım?

sagobch

Centipat
Daha fazla  
Halihazırda yazılım dersi alıyorum. İngilizcem iyi seviyede Almanca yarım yamalak. Ders programına göre yeterli seviyede ders çalışıyorum. Bu soğuk 15 tatil günlerinde kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım? 9. sınıfım.

Halihazırda yazılım dersi alıyorum. İngilizcem iyi seviyede Almanca yarım yamalak. Ders programına göre yeterli seviyede ders çalışıyorum. Bu soğuk 15 tatil günlerinde kendimi geliştirmek için ne yapmalıyım? 9. sınıfım.
Kitap oku, izleyebildiğin kadar belgesel ve o konu hakkında bilgi içeren video izle. Eminim ki bunlar seni daha zeki bir insan yapacaktır.

Ben hem ders çalışıyorum, hemde Mount&Blade:Warband oyunu için mod kodluyorum. Eğer sevdiğin bir oyun varsa mod yapabilirsin.

9. sınıfsın, bolca vaktin var daha. Sana tavsiyem okuyabileceğin kadar kitap oku, çok fayda sağlar. Birkaç sene içerisinde bile ne kadar geliştiğini, bakış açının ne kadar olgunlaştığını görürsün. Bunlar dünya ve Türk klasikleri olabilir. Tolstoy, Dostayevski veya tarih-psikoloji alanında İlber Ortaylı, Doğan Cüceloğlu gibi büyük insanlar da olabilir. Yeter ki okumak iste.

Yeni konular

Geri
Yukarı