Kendimi hangi konuda geliştirmeliyim?

• Konuyu başlatan TSML
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 94

TSML

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba 18 yaşındayım ve 11 sınıftayım şu an mesleki eğitim merkezinden mezun olmaya çalışıyorum.
İngilizcem zamanında çok iyiydi ama çalışmayı bırakmıştım şu an tekrar başladım.
5 gün kendi iş yerimizde çalışıyorum cuma öğleden sonra, cumartesi ve pazar günü olmak üzere 3 gün YDT ve TYT kursuna gidiyorum.
Şu an yaptığımız iş torna ve yedek parça satışı 3'e yakın yıldır tam zamanlı çalışıyorum.
Sınıfta kalmam ile 19-20 yaşımda üniversiteye başlayabiliyorum en yakın 1 yıl hazırlığı geçsem bile 24 yaşında mezun olabiliyorum.
Bunun yanı sıra; YDT benim için zorlayıcı bir sınav şu an 30-40 aralığı yapıyorum.
Bir ara polislik okumayı düşünüyordum ama psikiyatri tedavilerimden dolayı beni almayabilirler diye düşünüyorum.
Ümraniye oto sanayi 3-4 yıl içinde taşınacak ve daha büyük dükkanlar verilecek onunla birlikte işi elimden geldiğince büyütüp bu yoldan devam etmek en mantıklısı gibi geliyor onunla beraber ingilzcemide geliştirirsem daha iyi olabilir diye düşünüyorum.
Kendimi yukarıdaki gibi anlattım tecrübe sahibi olanların yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı