Kendimi kandırıyorum

celina

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben kendimi bazı konularda kandırıyorum. Belki de pek çok alanda kandırıyorumdur. Bir sorun karşısında bahaneler üreterek kendimi kandırıyorum. Örneğin ders çalışırken sıkılıyorum ve bırakıyorum bir süre sonra dersin başına oturmuyorum ve sanki o dersi çalışmışım gibi kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Acaba kendi kendime kuruntu mu yapıyorum? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Benzer örneğini bir gönül işinde yaptım. Üç yıldan uzun sürdü ve bitti. Kendini kandırman anın tadını verir geleceğin değil. Geleceğine ve geçmişine zarar verecekse bu yapacağın şey, yapma hocam.

Bu ne saçma konu

Fikrinize saygı duyarım, teşekkürler.

Benzer örneğini bir gönül işinde yaptım. Üç yıldan uzun sürdü ve bitti. Kendini kandırman anın tadını verir geleceğin değil. Geleceğine ve geçmişine zarar verecekse bu yapacağın şey, yapma hocam.
Evet haklısın . Bunun için çözüm arıyorum .

Merhaba. Ben kendimi bazı konularda kandırıyorum. Belki de pek çok alanda kandırıyorumdur. Bir sorun karşısında bahaneler üreterek kendimi kandırıyorum. Örneğin ders çalışırken sıkılıyorum ve bırakıyorum bir süre sonra dersin başına oturmuyorum ve sanki o dersi çalışmışım gibi kendimi rahatlatmaya çalışıyorum. Acaba kendi kendime kuruntu mu yapıyorum? Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Yaptığınız şey doğal, Üstat Freud buna savunma mekanizma der. Organizma kendisini sağlama almak için böyle yollara başvurur. Birçok yöntemi var seninkisi hayal kurmaya da girebilir mantığa bürümeye de çünkü kendini rahatlatmak için bahane arıyor olabilir beynin. Buradan savunma mekanizması ile ilgili daha detaylı bilgi alabilirsin.

Beyin böyle şeylere gelemez, örneğin kendisini küçük görmek ya da başarısız görmek istemez onun için bu tür yollara başvurur. Bunların farkında olursan yenmek ya da bir sorun olarak görüyorsan üstesinden gelmek daha kolay.

Bunları düşünmek zaman kaybı. Her şeye baştan başlamaya ne dersin? Yaş 15, lise 2 veya 3 olması lazım. Ders çalışmak için haftalık plan hazırla. Renkli kalemler kullan, müzikle birlikte ders çalış.

Bence kendini kandırmamalısın.

Geri
Yukarı