Kendimi yalnız hissediyorum

İlkokulda edineceğiniz sağlam arkadaşlıklar sizi hep ileriye götürür. Ben ilkokulda tanıdığım 3 yakın arkadaşımla her zaman iyi anlaşırım. Siz de keşke İlkokulda yakın arkadaşlar edinseydiniz. Şu an ne yapabilirim derseniz, çevrenizden ziyade kafelerde birileriyle tanışmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem de virüs yüzünden biraz sıkıntılı ama en iyi yöntem bu olur genelde. Sonra da anlaşırsanız arkadaş olursunuz. Neden çevrenizden ziyade dedim çünkü anladığım kadarıyla çevrenizdeki insanlar sizi kullanılacak bir araç olarak görüyor.

Eğer yalnız olmak istemiyorsan kendine arkadaş bulacaksın. Başka bir seçeneğin yok. Çünkü o arkadaşların iyi birer arkadaş değiller. Bir ortama girip muhabbete girmeye çalış, kafa dengi biri çıkar. Fakat şu günlerde bu biraz zorlu olacaktır.

Kolun uyuşana kadar üstüne yat sonra yüzünü sev başka biri seviyormuş gibi oluyor.

Şaka bir yana yeni arkadaşlar edin, olmadı oturduğun evden taşın. Tabi taşınmak pek kolay değil ama oyun oynayarak yeni arkadaşlar edin. Bilgisayar oyunlarından. Ben hep öyle yaparım. Steam arkadaşlarıma bakarsan polonyalısından tut ingilizine kadar bir sürü arkadaşım var.(yunan bir arkadaşımda var gizli bilgi Vatan haini sanmasınlar😀)her gün onlarla sabahdan akşama kadar çeşit çeşit oyun oynarım. Sosyal çevrem o kadar da kötü değildir ama günümün çoğunluğu bununla geçer.

Son düzenleme:
Arkadaşlıkların kalitesi, sayısından her zaman için değerlidir. Sizin hakkınızda başkalarına yalan söyleyen kişileri hayatınızda tutmak için çok kısa yaşam. Kalitesiz insanların peşinde koşmaktansa yalnız yaşamak her zaman iyidir. Lisede iseniz fazla sayıda insanla tanışmak zordur biliyorum, ancak üniversitede çok daha iyi arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Daha sağlam arkadaşlık bağları için zaman zaman hal hatır sorma, kişilerin sorunlarına dikkat edip yardımcı olmaya çalışma, bu sorunları hatırlayıp birkaç gün/hafta sonra "ne oldu senin o iş, daha iyi misin" diyebilmek önemlidir. İnsanlara değer verdiğinizi, gerçekten dinlediğinizi ve onları düşündüğünüzü gösterir.

Merhaba arkadaşlar. Biraz saçma bir konu evet ama bunları anlatacak kimsem olmadığı için sizlere anlatıyorum. Benim çok fazla arkadaşım yok hatta hiç yok denilebilir. Artık olan arkadaşlarım da diğer sevdiğim insanlara yalan söyleyerek benden nefret ettirdiler. Evde çok sıkılmıştım, gezmek istemiştim bir arkadaşıma yazdım, "biz başkaları ile gideceğiz, sen de gel." demişti, "ararım ben seni." dedi fakat ne arayan oldu, ne soran. Kimse beni yanında istemiyor. Kişisel dış görünüşümde bir problem yok fakat neden kimse beni istemiyor? Ben nerede yanlış yapıyorum? Yanlış mı davranıyorum onlara, anlamıyorum. Beni dinlediğiniz, vaktinizi ayırıp bunu okuduysanız teşekkür ederim. Bunları buraya yazdım çünkü aileme anlatırsam onlar da üzülüyor. Onların üzülmesini istemediğim içindi hepsi. Tekrar sağ olun.

Böyle davranan arkadaşların varsa onlarla iletişimini kesebilirsin. Önemli bir durum yokken oyalayan veya sözünde durmayan arkadaşın başkan zamanda aynısını yapacaktır. Yakın arkadaş iseniz daha çok üzebilir. Genç yaşta isen üzülmemelisin. Kendine göre bir denk arkadaş illa bulucaksın 🙂

Kolun uyuşana kadar üstüne yat sonra yüzünü sev başka biri seviyormuş gibi oluyor.

Teşekkür ederim bunu deneyeceğim çok iyiydi bu🤣
Arkadaşlıkların kalitesi, sayısından her zaman için değerlidir. Sizin hakkınızda başkalarına yalan söyleyen kişileri hayatınızda tutmak için çok kısa yaşam. Kalitesiz insanların peşinde koşmaktansa yalnız yaşamak her zaman iyidir. Lise de iseniz fazla sayıda insanla tanışmak zordur biliyorum, ancak üniversitede çok daha iyi arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Daha sağlam arkadaşlık bağları için zaman zaman hal hatır sorma, kişilerin sorunlarına dikkat edip yardımcı olmaya çalışma, bu sorunları hatırlayıp birkaç gün/hafta sonra "ne oldu senin o iş, daha iyi misin" diyebilmek önemlidir. İnsanlara değer verdiğinizi, gerçekten dinlediğinizi ve onları düşündüğünüzü gösterir.

Öyle yaptığım zamanda hep üstüme çıkıyorlar lisedeyim evet ama galiba arkadaşlarım sadece sanal hayatta olacak bu yüzden kimseye inanmıyorum güvenmiyorum şu zamana kadar elime tek değen kız eli annem ve ablam yani bilemiyorum yine de teşekkürler.
Senin bir yanlışın yok. Ben senin arkadaşın olurum.

Teşekkür ederim cidden herkesten yazan herkesten bir nebze olsun mutlu etti beni cevaplarınız.
Senin bir yanlışın yok. Ben senin arkadaşın olurum.

Teşekkür ederim cidden herkesten yazan herkesten bir nebze olsun mutlu etti beni cevaplarınız.
İlkokulda edineceğiniz sağlam arkadaşlıklar sizi hep ileriye götürür. Ben ilkokulda tanıdığım 3 yakın arkadaşımla her zaman iyi anlaşırım. Siz de keşke ilkokulda yakın arkadaşlar edinseydiniz. Şu an ne yapabilirim derseniz, çevrenizden ziyade kafelerde birileriyle tanışmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem de virüs yüzünden biraz sıkıntılı ama en iyi yöntem bu olur genelde. Sonra da anlaşırsanız arkadaş olursunuz. Neden çevrenizden ziyade dedim çünkü anladığım kadarıyla çevrenizdeki insanlar sizi kullanılacak bir araç olarak görüyor.

Bunu ne kadar yapabilirim bilmiyorum utangaç ve çekingen birisiyim ilkokul arkadaşlarımın hepsi başka şehirde kaldı babam öğretmen olduğu için ataması yapılınca orada hiçbir şeyim kalmadı 10 senedir de Mersin'de yaşıyorum ve hiç düzgün arkadaşım olmadı.
Şaka bir yana yeni arkadaşlar edin, olmadı oturduğun evden taşın. Tabi taşınmak pek kolay değil ama oyun oynayarak yeni arkadaşlar edin. Bilgisayar oyunlarından. Ben hep öyle yaparım. Steam arkadaşlarıma bakarsan polonyalısından tut ingilizine kadar bir sürü arkadaşım var.(yunan bir arkadaşımda var gizli bilgi Vatan haini sanmasınlar😀)her gün onlarla sabahdan akşama kadar çeşit çeşit oyun oynarım. Sosyal çevrem o kadar da kötü değildir ama günümün çoğunluğu bununla geçer.

Çok oyun oynayabilecek bir bilgisayarım yok ama çok tanıdığım tanıştığım insan var sanal çevrede beni gerçekten seven gerçekten umursayan benim zevklerimden hoşlanan ama bunlardan gerçekte olmaması beni üzüyor.
Böyle davranan arkadaşların varsa onlarla iletişimini kesebilirsin. Önemli bir durum yokken oyalayan veya sözünde durmayan arkadaşın başkan zamanda aynısını yapacaktır. Yakın arkadaş iseniz daha çok üzebilir. Genç yaşta isen üzülmemelisin. Kendine göre bir denk arkadaş illa bulucaksın 🙂

Teşekkür ederim belki de bana uygun birisi çıkmamıştır karşıma daha diye ümit edip bekliyorum hala biraz utangaç ve çekingen birisi olduğum için kafeye gidip yeni arkadaşlıklarda edinemem yani bilmiyorum hepinizden tek tek teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Son düzenleme:
Arkadaşlıklar genelde şans işi oluyor. Ben iki en yakın arkadaşımı okul transferi yaptırınca bulmuştum. Belki de yeni insanlara ilk adımı siz atmalısınız. Veya en yakın kitapçınıza sizin yaşlarınızda, sizin zevklerinize uyan birisi var mı diye sorabilirsiniz. İşe yarıyor.

Arkadaşlıklar genelde şans işi oluyor. Ben iki en yakın arkadaşımı okul transferi yaptırınca bulmuştum. Belki de yeni insanlara ilk adımı siz atmalısınız. Veya en yakın kitapçınıza sizin yaşlarınızda, sizin zevklerinize uyan birisi var mı diye sorabilirsiniz. İşe yarıyor.

Bizim öyle kitapçımız yok maalesef bir tane kırtasiye var o da okuma kitabı satmıyor satsa bile sorsam bana karı kız peşinde mi koşuyon ibne der.

Geri
Yukarı