Kendimi yalnız hissediyorum

556101

Yoctopat
Merhaba. Bir başka konumda antidepresan kullandığımdan bahsetmiştim. Ama ayrıyeten yalnızlık hissini de çok yaşayan biriyim. Hiç arkadaşım yok diyebilirim. Telefon rehberimde de çok az insan var yani toplasan 10'u geçmez o derece yalnızım ve yalnız hissediyorum. Gün içerisinde kimseyle diyaloğa girmiyorum. Sosyal medyada pek kullanmıyorum. Tavsiye verebilecek var mı? Yani ne ya da neler yapabilirimde bu yalnızlık hissinden kurtulabilirim? Tavsiyelere açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhab. A bir başka konumda antidepresan kullandığımdan bahsetmiştim. Ama ayrıyeten yalnzlık hissini de çok yaşayan biriyim. Hiç arkadaşım yok diyebilirim. Telefon rehberimde de çok az insan var yani toplasan 10'u geçmez o derece yalnızım ve yalnız hissediyorum. Gün içerisinde kimseyle diyaloğa girmiyorum. Sosyal medyada pek kullanmıyorum. Tavsiye verebilecek var mı? Yani ne ya da neler yapabilirimde bu yalnızlık hissinden kurtulabilirim? Tavsiyelere açığım.
Arkadaş diyebileceğim sadece 3 kişi var ve hepsi internetten ancak sizin aksinize yalnız hissetmiyorum sizin gibi sosyal medya kullanmıyorum gün içerisinde girdiğim diyalog ev içinde ki bir kişiyle günaydın vs.. Bence bu arkadaşlarınızın olmamasıyla ilgili değil sizinle ilgili. Kendinize vakit ayırın.

Arkadaş diyebileceğim sadece 3 kişi var ve hepsi internetten ancak sizin aksinize yalnız hissetmiyorum sizin gibi sosyal medya kullanmıyorum gün içerisinde girdiğim diyalog ev içinde ki bir kişiyle günaydın vs.. Bence bu arkadaşlarınızın olmamasıyla ilgili değil sizinle ilgili. Kendinize vakit ayırın.
Ya aslında bu durumumdan dolayı psikiyatriste gittim. Belli bir zamandır antidepresan kullanıyorum. Ama yinede kendimi yalnız hissediyorum. Lise mezunuyum bu arada ama bu yalnızlık hissi kötü etkiliyor

Hiç sosyal olamıyorsan seni zorunlu olarak sosyal yapacak şeyler var, okul, iş, askerlik. Üniversiteye girmeyi deneyebilirsin, amaç mezun olmak değil kampüs görmek olmalı. Gerçekten arkadaş arıyorsan ilgi alanlarını kullanabileceğin ortamlara gitmeye çalış.

Bence sahte arkadaşların olmasından ziyade yalnızlık iyi gelir. Tabii bir yere kadar, tamamen yalnız kalmak da kötü. Kafe, kütüphane ya da spor salonu gibi ortamlara gidebilirsin.
Evet orda haklısınız. Kalabalık bir ortamda yalnız hissetmek daha kötü birşey. Son cümlenizde verdiğiniz tavsiye için teşekkür ederim

@556101 rica ederim. Şöyle de düşünebilirsin, bu da oldukça kötü hissettirir ki rehberinde o kadar adam olduğunu düşün ve tekine bile yazamıyorsun sahte arkadaşın olduğu için. Benim tavsiyem, milletle arkadaş gibi gözük, hareketlerini de ona göre at.

Hocam sıkıntı edecek kadar kötü değilsiniz şimdilik. 10 tane arkadaşınızın 3 tanesiyle işe gitmiyorsanız iki günde 1 gezmeye çıksanız cuma da namaza gitseniz içiniz rahat olur. (!) ben üniversiteye gidiyorum güya. Asosyal gibi gözüküyorum ama aslında öyle değil benim şansımdan ötürü müdür bilmem afedersiniz hep dang*l*k işi düşenlere denk geliyorum. Ya parasıyla normal şartlarda ezmeye çalışıyor ya da Truva atı misali yavaş yavaş etkileyip daha sonra arkamdan kocakarı lafları ediyorlar. Genel olarak sınıfımdakilerle pek aram olmasa da başka bölümlerdeki insanlarla iki makara yapacak kadar muhabbetimi yapıp çekiliyorum. Bu dönemde fazla bir şey beklemiyorum. Herkesin aklı nelere çalışıyor ne kar amacı gütmeye çalışıyor bilemeyiz.

Geri
Yukarı