Kendimi yalnız ve kötü hissediyorum

Evet hayatın aşktan ya da ilişkiden ibaret olmadığının farkındayım ama maalesef çevrem buna zorluyor ama dediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler.
Gerçekten ibaret değil. Çok yakın olduğunuz lise arkadaşlarınızı bir zaman sonra görmeyeceksiniz bile , herkesin kendi işi gücü farklı bir ortamı olacak, yeri gelecek universite de ayrilmadiginiz insanlarla daha az bulusacaksiniz , belki de hiç . Hersey geçici bu hayatta , insanlar da , değer görmeyen duygularınızda . Zamanla geçecek emin olun, ama kendinizi körüne kaptırmayın. Hayallere dalıyorum diyorsunuz, bu sizi gerçek hayatınızdan ne kadar alikoyuyor bilmiyorum .İyi ki de acilmissiniz . Kabullenin , olmadi deyin , çok düşünmeyin. Karşı taraftan adım gelmediyse bosverin. Çok büyük aşkla evlenip ardından birbirlerine tahammül edemeyen tonla çift var. Sizi soğutmak için demiyorum, herseyin hayırlısı olsun. Ama hayatınızdan zamanınızdan çalan insanlara yer vermeyin, ne kalbinizde ne zihninizde ne de hayatınızda . Hayat çok değerli. Kırılın, üzülün, ama hergun hergun devam ettirmeyin, sizi yapacaklarinizdan alikoymasin. Gülün geçin 😊

@Ansyros Kısa vadeli en iyi çözüm onu görmemendir. 2-3 hafta sonra okul bitiyor. Biraz dişini sık. Bu 2-3 hafta içinde görmezden gel onu. Umursamamaya çalış.

Yazın ise sakın onu görecek bir şey yapma. Ne bilim yaz okuluna o gidiyorsa sen gitme, onun gittiği dershanede olma. Onu 3 ay görmezsen zaten kafanı toparlamış olursun. Ondan sonra zaten otomatik olarak görmezden geleceksin ve umrunda bile olmayacak.
Sonrası da @berild dediği gibi.

Saygılar.

Hocam şu an yaşadığınız durum ve sevdiğiniz kişi inanın bana hayatınıza en ufak bir etkisi yok.Sadece ergenliğin getirmiş olduğu depresif dönemdesiniz bu da zamanla geçecek.Spora gidebilirsiniz veya sevdiğiniz aktiviterle uğraşıp kafanızı dağıtabilirsiniz.
Spora ailem göndermiyor. Aktivite desen bisiklet sürmeyi ve futbolu seviyorum ama ikisi de birbirinden pahalı biliyorsunuz durumları.

@Ansyros Kısa vadeli en iyi çözüm onu görmemendir. 2-3 hafta sonra okul bitiyor. Biraz dişini sık. Bu 2-3 hafta içinde görmezden gel onu. Umursamamaya çalış.

Yazın ise sakın onu görecek bir şey yapma. Ne bilim yaz okuluna o gidiyorsa sen gitme, onun gittiği dershanede olma. Onu 3 ay görmezsen zaten kafanı toparlamış olursun. Ondan sonra zaten otomatik olarak görmezden geleceksin ve umrunda bile olmayacak.
Sonrası da @berild dediği gibi.

Saygılar.
Gerçekten ibaret değil. Çok yakın olduğunuz lise arkadaşlarınızı bir zaman sonra görmeyeceksiniz bile , herkesin kendi işi gücü farklı bir ortamı olacak, yeri gelecek universite de ayrilmadiginiz insanlarla daha az bulusacaksiniz , belki de hiç . Hersey geçici bu hayatta , insanlar da , değer görmeyen duygularınızda . Zamanla geçecek emin olun, ama kendinizi körüne kaptırmayın. Hayallere dalıyorum diyorsunuz, bu sizi gerçek hayatınızdan ne kadar alikoyuyor bilmiyorum .İyi ki de acilmissiniz . Kabullenin , olmadi deyin , çok düşünmeyin. Karşı taraftan adım gelmediyse bosverin. Çok büyük aşkla evlenip ardından birbirlerine tahammül edemeyen tonla çift var. Sizi soğutmak için demiyorum, herseyin hayırlısı olsun. Ama hayatınızdan zamanınızdan çalan insanlara yer vermeyin, ne kalbinizde ne zihninizde ne de hayatınızda . Hayat çok değerli. Kırılın, üzülün, ama hergun hergun devam ettirmeyin, sizi yapacaklarinizdan alikoymasin. Gülün geçin 😊
Teşekkür ederim :)

Çok saçma bir konu gelebilir ama kendimi yalnız hissediyorum. Ekim aylarında bir sevgilim oldu fakat 1 ay sürmedi bile. (nedeni çok saçma, konuyla bağlantısı olmadığı için anlatmayacağım.) Daha sonra şubat ayı zamanlarında okula yeni gelen bir kıza sırılsıklam aşık oldum. Özel okulda okuyanlar bilir. Sınavla sınıf belirlenir. Biz en iyi sınıftayız, kız çok zeki, ben de zeki sayılırım. Tipim de kötü sayılmaz bana göre 10/6 10/7 civarı. Ben bir süre bunu içimde tuttum ama kızı her gördüğümde bir garip oluyordum. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Aileme açıklamak istemedim. Biraz geç de olsa bir arkadaşıma bahsettim. Beklemediğim şekilde anlayışla karşıladı. Daha sonra ben çevremdekilerin cesaretiyle kıza açıldım ama reddedildim. Derslerime etki etmese de 1-2 ay çok mutsuzdum. Daha sonra biraz olsa düzeldim ama kızı ne zaman görsem hala garip oluyorum, hayallere dalıyorum. Bu olaydan sonra ne sevgilim ne de flörtüm oldu. Çevremde çoğu kişinin çok güzel, uzun ilişkileri var. (6 aydan fazla süredir). Ve bunları gördükçe daha da çok üzülüyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?
Daha önce öğrenmek istediğiniz konulara kafa yorun, spora gidin, yeni insanlarla tanışın, kabullenin yapacak bisey yok deyin , birine anlatmak zor geliyorsa duygularınızı kağıda dökün, icinizdekileri yazın, sonra da yırtın atın. Deneyin belki iyi gelir.

Daha önce öğrenmek istediğiniz konulara kafa yorun, spora gidin, yeni insanlarla tanışın, kabullenin yapacak bisey yok deyin , birine anlatmak zor geliyorsa duygularınızı kağıda dökün, icinizdekileri yazın, sonra da yırtın atın. Deneyin belki iyi gelir.
Teşekkür ederim

İnan bana yazdıklarının tek çaresi uzun ilişki yapmak.
Ben de öyle düşünüyorum.
Fakat ya düzgün birisini bulamıyorum , denk gelmiyor. Ya da ben beceremiyorum. Ve içimde korku var. Ya uzun ilişki bitiminde tekrar kötü olursam?

Spora ailem göndermiyor. Aktivite desen bisiklet sürmeyi ve futbolu seviyorum ama ikisi de birbirinden pahalı biliyorsunuz durumları.
Öyle düşünmeyin, spor için spor salonuna gitmeniz gerekmez . En az 30 dk yürüyün, hiçbir şey düşünmeyin, inanın çok iyi gelecek. Rahat biriyseniz disarda kosabilirsiniz, sabahları ortalık sakinken koşabilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız alın çayınızı kahvenizi kitap okuyun . Güzel bir film izleyin . Hayal kurun , geleceğinizle ilgili , bunlar için çabalayın. Üzmeyin kendinizi.

Teşekkür ederim.

Ben de öyle düşünüyorum.
Fakat ya düzgün birisini bulamıyorum, denk gelmiyor. Ya da ben beceremiyorum. Ve içimde korku var. Ya uzun ilişki bitiminde tekrar kötü olursam?

Kendi uzun ilişkim bitince benim kendime gelmem 1 yıl sürdü. (ilişki açısından).
İlişkiye de bitmez gözüyle asla bakmayın 10 yıllık sevgililler bile ayrılıyor.

Geri
Yukarı