Kendimizi nasıl geliştiririz?

Literary.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar size kendimden bahsedeyim. Ben yaşadığım çevre koşuluyla içime kapanık biri olarak büyüdüm. İnsanlarla sohbetim gelişmiş değil. Özgüvenim eksik. Özgüvenim eksik derken kızlarla konuşamıyorum anlamında değil. Bugüne kadar hiç bir kızdan utanmadım, kız arkadaşlarımda var denk geldikçe konuşuruz ama dediğim gibi sohbeti devam ettiremiyorum. Hayata karşı pek girişken değilim bu da geri planda kalmamı sağlıyor. Sizce kendimi nasıl düzeltebilirim? Ne yapmam gerek?

Arkadaşlar size kendimden bahsedeyim. Ben yaşadığım çevre koşuluyla içime kapanık biri olarak büyüdüm. İnsanlarla sohbetim gelişmiş değil. Özgüvenim eksik. Özgüvenim eksik derken kızlarla konuşamıyorum anlamında değil. Bugüne kadar hiç bir kızdan utanmadım, kız arkadaşlarımda var denk geldikçe konuşuruz ama dediğim gibi sohbeti devam ettiremiyorum. Hayata karşı pek girişken değilim bu da geri planda kalmamı sağlıyor. Sizce kendimi nasıl düzeltebilirim? Ne yapmam gerek?
Benzer sorunu ben de yaşıyorum hocam, çekilir değil, bazen buna ilaveten kendimi dışlanmış hissediyorum bu yüzden de kendimi yazılıma verdim, boş vakitlerimde C++ ve Android ile ilgileniyorum. Eğer konu hakkında bilgili birileri cevaplarsa sevinirim.

Kaç yaşındasın ve Çevre derken nasıl bir çevrede büyüyorsun ? Dini bütün bir ailemi, Farklı bir ailemi. Şehir merkezi, kasaba vb ? nasıl bir yerde yaşıyorsun ? Bunlara göre cevap verebiliriz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı