Kendin olmak gerçekten işe yarar mı?

Çok az bir ihtimal ama doğru. Hocam ev hanımı çok düz bir kızı kaç erkek sever. Şık giyimli, bakımlı, sohbeti olan ve girişken kızı kaç erkek sever.

Filmlerde bile tatlı konuşmasıyla ön planda insanların fanı olunuyor idol olarak gören bir Türk gençliği var. Zaten herkesin süper yakışıklı ve manken olması gerekir gibi bir algı da var. Mesela sen kıskanırsın kıro olursun o kıskanır alfa erkek olur.

Yaşadığım kısa hikaye kızı seviyordum. Kız gitti başkasıyla oldu adam aldattı kıza vurmuş falan bundan sonra gitti başkasıyla oldu. 1 yıl çocuğun askerliğini bekledi o da gelir gelmez aldatmış. Bu çocuk askerdeyken kendisi onun soyadını alacağım gibi triplere giriyordu. (2 tipi de görsen sokakta bulaşmazsın sıfatlarında belliydi)
Yani hocam durum şöyle bence bu benim görüşüm. Türk yapımı filmler ve diziler insanları çok kötü etkiledi. Ben yabancı dizi izlemeyi daha çok seviyorum çok ağır bir fark var. Çoğunlukla Türkiye'de ki gibi ceo bir kaba dayı , yada keko bir sokak çocuğu yada ön gömlek düğmesi açık bir erkek değilde önem veren ve seven uğrunda birşey yapan insanlar kazanıyor.

Bizim millet biraz bu konuda kötü biraz Hafif kalır . Millet akşam eve gidip bu akşam su lise dizisi var orada ki kaba erkeği izliyor ve bundan zevk alıyor yada tiktok gibi saçma platformlarda hayal gücünden başka hiç bir şeyi olmayan ki hayal gücü de denmez kekoları takip ediyor bakınız ; Deliyiz46. Yani.

Bazen gerçekten de hisleri benim gibi olan insanlar ile tanıştım aynı şeyleri seven insanlar ile ama olmadı. Kendim istemedim pişmanım orası ayrı. Ama diğer insanlara baktığım zaman yani bir koca portresi var eve gelsin saçma dizileri izleyelim beraber ben ona yemek yaparım falan basit düşünceler basit hayatlar.

Bazen nefret ediyordum çoğundan , yani dizideki o erkek adam bize gelince sokak ta mikrofonlara erkekler mi deyip mal olan , salak demeleri. Bu tarz insanlar için kendim olmayı bırakmam. Değmez. Birisi beni ben olduğum için sevmediği sürece ne anlamı var. Beni bmw sahibiyim diye sevse ne anlamı var var mı hocam ?

Bak kendi ağzından diyorsun gitti ve sıkıntı çekti. Üzülme bence ben de gidip sıkıntı çeken gördüm. Şu güne kadar onca insan tanıdım 3 kişi kadar olamazlar.

Bak şunu bile duydum ya eve arabaya kız verdim. Ya evi var diye verdik. Diyemedim siz salak mısınız ?

Burada bizim konuştuğumuz konu bu eskiden ailemden çoğu kişi bir birini sevmiş ve öyle evlenmişler. Ne hikâyeler duydum. Kendin olduğun zaman kendin gibi birisini illaki bulursun. Ha bugün olur yarın olur bilmiyorum.

Ama benim gibi olmayın. O kişiyi bulduğunuz zaman bırakmayın. Sonra herkesin adını sizlersiniz de onun adı sanki her yerde kalır. Silinmez bir kalem sanki. İlk sevgilini unutursunuz da onu unutamazsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lise'den beri erkek muhabbetinde konuştuğumuz konuların özetidir. Karakterin hatta çoğu kişinin karakteri burada ters düşüyor. Bu yüzden iyi efendi diye tabir edilen erkekler kaybediyor. İş karakterde veya iyilikte bitmiyor.

Kızlarla iletişim ve konuşma konusu bence aşırı zor. Yapmacık oluyormuşuz gibi hissediyorum. Arkadaş çevrende ki kızlara aşık oluyorsun arkadaşın diye olmuyor. 0'dan biriyle Sohbet etmek imkansız. Yani ne konuşacaksın. Cinsiyet fark etmez tanımadığım erkekle bile konuşamam yani selam brom hayat nasıl gidiyor vs bitti.
Ben de böyle düşünüyorum aga. Nasılsın diyorum birine. Daha önceden tanımıyorsam, hobilerini falan bilmiyorsam devamı gelmiyor.

Gerçeklerin mutlaka ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Her şeyi hesaplasan bile bir gün bir şekilde belli edersin. Şahsen ben erkeklere de kadınlara da aynı şekilde davranıyorum sırf kız diye farklı farklı davranışlar yapmacık duruyor kusasım geliyor. İnsana insan gibi davranıyorsan kültür önemli çünkü başka şekilde konu bir yerde takılır. Kendi deneyimlerimce insanların en önemsediği şey genel kültür, saygınlık ve istisnasız şekilde dış görünüş.
Aga genel kültür önemli de o noktaya gelmiyor. Geçenlerde görmüştüm ve mantıklı gelmişti. Sen tarihi vs. çok iyi bilen birisin mesela. Bu konuşurken ne işime yarayacak.
Dış görünüş çok önemli ama hiçbirimiz(en azından ben :D) Öyle çok yakışıklı değilim. Kızın DM kutusunu açsam benden daha yakışıklısını da zenginini de bulur zaten.

Bir başkası mı olmak istiyorsun?

Anlamadım ki. Gene sende iyi 21 bende 23 yıldır yalnızım. Ama arkadaşlarım var, ufak da olsa bir çevrem. Bir kız arkadaşım yok diye yalnız değilim. İstese idim olurdu da ama ben istemedim ittim hep.

Belki sen gerçek seni bulamamış isen? Sen değişebilirsin ama bir başkası olmak sana yakışır mı?
Hocam yıl fark etmez. Sen rahatsız değilsindir bu durumdan. Ben rahatsızımdır. Sen yalnızlığı seversin ben sevmem bunlar göreceli şeyler.
Başkasından kastım atılan videodaki gibi zaten.
Yolda selam vermeyeceğim kişilerle hoşuma giden birini yan yana görünce ister istemez nerede yanlış yapıyorum'u düşünüyorsunuz.

@Vito S @BreaKSooN05 @Criesley @504940 @Cemtastan23 @89666
Agalar tüm mesajları okudum ve açık açık yazıyorum.
Hoşuma giden birileri var. Yakınlaşmam hiç olmadı daha. Sadece görüyordum, Instagram'dan takipleşiyoruz.
Daha önce başka birileriyle konuşurken kendim olduğum zamanın çoğunda saçma sapan şeyler oldu. Fazla ilgi verdim. Daha umursamaz olduğumda da farklı şekilde aynı sonuç oldu.
1- Ben bu kıza nasıl yaklaşacağım :D Benim arkadaş grubum var. Onun var ve alakamız bile yok. Yani bi tanışmamız bile yok.
2- Yaklaştığımda nasıl davranırım bilmiyorum. Dediğim gibi sıcak davransam laubali oluyorum. Soğuk davransam insanlar yaklaşmaya bile çekiniyor. İyice karıştı kafam. Bir de kızların yanında bu at hırsızı tipleri görünce aklım almıyor.

Diğer bir seçenek de umursamayıp hayatıma bakmak. Ama bu sefer kimseyle tanışma ortamı olmuyor. Sürekli evde ya da arkadaşlarımla toplu şekilde dışarıda oluyoruz.

Son düzenleme:
Ben de böyle düşünüyorum aga. Nasılsın diyorum birine. Daha önceden tanımıyorsam, hobilerini falan bilmiyorsam devamı gelmiyor.

Aga genel kültür önemli de o noktaya gelmiyor. Geçenlerde görmüştüm ve mantıklı gelmişti. Sen tarihi vs. çok iyi bilen birisin mesela. Bu konuşurken ne işime yarayacak.
Dış görünüş çok önemli ama hiçbirimiz(en azından ben :D) Öyle çok yakışıklı değilim. Kızın DM kutusunu açsam benden daha yakışıklısını da zenginini de bulur zaten.

Hocam yıl fark etmez. Sen rahatsız değilsindir bu durumdan. Ben rahatsızımdır. Sen yalnızlığı seversin ben sevmem bunlar göreceli şeyler.
Yolda selam vermeyeceğim kişilerle hoşuma giden birini yan yana görünce ister istemez nerede yanlış yapıyorum'u düşünüyorsunuz.

Hoşuma giden birileri var. Yakınlaşmam hiç olmadı daha. Sadece görüyordum, Instagram'dan takipleşiyoruz.
Daha önce başka birileriyle konuşurken kendim olduğum zamanın çoğunda saçma sapan şeyler oldu. Fazla ilgi verdim. Daha umursamaz olduğumda da farklı şekilde aynı sonuç oldu.
1- Ben bu kıza nasıl yaklaşacağım :D Benim arkadaş grubum var. Onun var ve alakamız bile yok. Yani bi tanışmamız bile yok.
2- Yaklaştığımda nasıl davranırım bilmiyorum. Dediğim gibi sıcak davransam laubali oluyorum. Soğuk davransam insanlar yaklaşmaya bile çekiniyor. İyice karıştı kafam. Bir de kızların yanında bu at hırsızı tipleri görünce aklım almıyor.

Diğer bir seçenek de umursamayıp hayatıma bakmak. Ama bu sefer kimseyle tanışma ortamı olmuyor. Sürekli evde ya da arkadaşlarımla toplu şekilde dışarıda oluyoruz.
Tavsiye vermek isterdim ama ben bu işleri bırakalı çok oldu hocam :D Eskiden yaptıklarımdan yola çıkarak cevap vermeye çalıştım sorunuza. Ben genelde kendim olarak böyle romantik vs. şeylerden ziyade beraber eğlendiğimiz samimi ilişkiler kurduğum için önermiştim. Açıkçası tanışma vasfı karaktere göre değişebilir yani eğlenceli biriyseniz espriler yaparak (tabii fazla cıvıtmadan) yakınlaşabiliyorsunuz ama en başında bana göre göz teması önemli. Mesela ben kız arkadaşlarımla çıkmaya daha başlamadan önce gördüğümde sapık gibi sürekli değil de arada bir göz teması kurup hafif bir tebessüm ederdim ki karşılığında ne yapacağını görmek için. O da karşılık veriyorsa zaten tek bir kelimeyle tüm sohbet başlayabiliyor ama eğer rahatsız oluyorsa veya bunu fark ettiği halde bakmıyorsa devam etmeye gerek yok.
Bunlar bu arada birkaç yıl önceki yaptıklarım yani bilmiyorum sizde yarar mı. Dediğim gibi ben ilişki işlerine biraz ara verdim, şuan kız gördüğüm yerde uzaklaşıyorum :D

@seffabullut Tamam kendin olmaz o zaman. Kimi olacaksın?
Aga kim olacaksın tarzı bir soru garip oluyor. Demek istediğim o değil çünkü. Demek istediğim aslında kendini değiştirmekle alakalı.
İnsanları hayatın merkezine koymak, fazla ilgi vermek, gereksiz fazla empati tarzı tavırlar bende hep vardı. Bunları törpülemeli miyim gibisinden açmıştım başlığı.

Aslında biraz sana bağlı. Sessiz, tek başına takılan, pek fazla konuşmayan biriysen insanlar senin sıkıcı biri olduğunu düşünebilir ve bu yüzden uzaklaşabilirler. Konuşkan, özgüvenli ve iletişim becerileri iyi olan biriysen insanlar seni genellikle sevecektir. Bu sadece aşk için ya da sadece arkadaşlık için değil, her ikisi için de geçerli olan bir durumdur. Kendin olmak bu manada işe yarar, zaten kendini kasarsan ve olmadığın biri gibi davranırsan yapmacık olur, insanların bunu seveceğini pek sanmıyorum. Sessiz, sakin insanları da sevenler var, birisi çıkar belki karşına.

Tüm mesajları okudum ve açık açık yazıyorum.
1- Ben bu kıza nasıl yaklaşacağım :D Benim arkadaş grubum var. Onun var ve alakamız bile yok. Yani bir tanışmamız bile yok.

Hocam nasıl yaklaşılacağını cidden bende bilmiyorum bodoslama girersen şansın 0. Arkadaş ortamıyla girsen seni direk arkadaşı olarak görmeye devam edecek. Bir ihtimal onların sana açılması yaklaşmasını bekleyebilirsin ama Türkiye'de hiçbir kızın yakınlaşma ve tanışma çabası göstereceğini düşünmüyorum :D Bu kadar abazan varken açar Instagram'dan seçer işte.

Yaklaşım tavır konusun da kendin ol çok kasma ya. Onlar için değişmeye değmez. Değişssen de gerçek sen olmuyorsun. Sıkılıp kasılıp hatalar yaparsın. En temizi giyim kuşam ve bakımına dikkat et. Ortamlarda sana baktığını hissedersen, hafif bir umut görürsen Instagram'dan vs yazarsın.

Çıkar ilişkilerinden uzak durmak bence en iyisi bir insan tipi ya da parası için sevilmemeli uzun süredir ilişki sürdüğüm uzak mesafe ilişkim var ve verdiğim yanıtta aslında biraz uzak mesafe ilişkileri için tavsiye verdiğimi fark ettim. Sonuç olarak uzak mesafede güzellik/yakışıklılık olsa hissedemiyor para olsa harcayamıyorsun ve burada konu devamlılığı sohbet gibi şeylerde gündem ya da genel kültür devreye giriyor(en azından şu ana kadar bende öyle oldu.) Tarihe ve siyasete ilgimi büyük ve bunu sende konulara verdiğim cevaplardan sanırım biliyorsun. Şu ana kadar tesadüf mü bilmem ama tanıştığım bir kaç istisna hariç tüm insanlarla ve kızlarla bir süre sonra konu tükendiğinde bu tarz konulara geçiş yapılıyor ve fark ettiğim kadarıyla insanlar bu tarz konuşmaları seviyor ve soru soruyor cevap veriyorum konular uzuyor ve eskiye kıyasla daha fazla ve verimli zaman geçiriyoruz.(Erkek kız fark etmeksizin)

İlişkinin her aşamasında kadın sizden dâhâ fazla duygusal yatırım içinde olsun, "erkek" olarak rolünüzün farkında olun.

"Kadın ve erkek cinsiyet olarak birbirine zıt oldukları için çekim olur.
Ne kadar birbirlerinin kontrastı olurlarsa o kadar çekim olur.
Beta erkek kendini kızların en yakın arkadaşı yaparak bu zıtlığı, kontrastı öldürür. Kadınlara benzer.
Bu yüzden kadınlar onları istemezler."

Kendim olmanın bu ilişki işlerinde hiçbir faydasını görmedim. Genelde fazlaca ilgiyi veren, o kişiyi hayatımın merkezine alan kişi olurum çünkü. Bile isteye değil kendim öyleyim.
Bir kere tam tersi şekilde çabuk bağlanmamayı denemiştim ve şu ana kadar karşıma çıkan hayatımın merkezine almam gereken tek kişiyi ellerimle itmiş oldum.
Kendin olmak işe yarıyor mu gerçekten? Yarıyorsa yalnız geçen 21 yılın sebebi nedir? :D

Yazdıklarınız beni tarif eder gibi ben de sizin gibiyim karşımda ki kişiyi hayatımın merkezine koyuyorum. Ve bu konuda ne yapabilirim? Hiçbir fikrim yok kendim olsam olmuyor başkası gibi davransam kendimi kasıyorum olmuyor yani.

Mesela zamanında arkadaş grubumuz da ki bir kızdan hoşlanmaya başladım çok değer verdim başlarda karşılıklıymış gibi geldi ama sonra fark ettim ki sadece kullanmış, sonra diğer arkadaşları ile benimle alayda ettiler en son da arkadaş grubumuz da ki başka biriyle sevgili oldu. O zamandan beri kimseye güvenim kalmadı kendim gibi de olamıyorum artık bir kız ile nasıl konuşacağım bilemiyorum konuşmaktan kaçıyorum konuşursam da çok soğuk davranıyorum istemsizce sonra niye böyle davrandım? Diye kendime soruyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum galiba. Herkes sevmek sevilmek ister umarım herkes bir gün doğru kişiyi bulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı