Kendini beklenmeyeni sevmeye alıştırmak

Aserd

Hectopat
Makaleler
1
Yer
North buganda
Daha fazla  
Bunu hayatımın birçok yerinde gördüm ve artık kesin bir şekilde söyleyebilirim ki insanın çok sevmemesi gerekiyor ya da ölümüne beklememesi bazı şeyleri. Elbette sevmeye devam edeceğiz ama artık hiçbir şey için delice heyecanlanmıyorum çünkü ne kadar sever, ne kadar istersem düşüşüm de o kadar sert ve çarpıcı bir şekilde gerçekleşiyor.

Misal ben 10 yaşımdan beri PC bekliyordum iki yıl önce sonunda topladım. Ee, ne oldu? Hiçbir şey olmadı, evet bana çok güzel oyunlar gösterdi evet birçok şey öğrendim ama çok sevdiğimden midir bilinmez hiçbir zaman istediğim etkiyi alamadım. Bazen parayla aldığım oyunlar bana yıllar önce Facebook'da oynadığım web tabanlı oyunların tadını bile veremedi ama ne zaman hiçbir beklentim yok ne zaman oyun hakkında en ufak bir duyguya sahip değilim işte o zaman o oyun harika hissetirebiliyor.

Bilgisayar toplayamamış biriyken çok daha farklı olacağını düşünmüştüm ama değilmiş işte. İnanın bana istediğiniz etkiyi alamayacaksınız. Ama böyle oldu diye üzülmeyin ve hayal etmeye devam edin. Hayaller her zaman daha tatlı işin gerçeği. O okul sırasındaki güneşin masaya vurduğu anda hocanın dediklerini unuttuğun son derste eve gidince ne oynayacağını düşünmek en az oyun oynamak kadar zevkli.

Bu yüzden kendimizi beklenmeyeni sevmeye alıştırmalı ve hiçbir şeyi delicesine fanatik bir şekilde bağlanmamalıyız. Dünya çok farklı insanların farklı kültürlerini ortaya koyduğu ve farklılıkları ile güzel olan bir yer. Bundan dolayı keşfedebileceğimiz çok farklı şeyler var. Bağlanıp kalmayın bir yerlere değişin ve değiştirin. Hadi eyvallah. 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kafadan birini görmek ne güzel, dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Ben de artık bazı şeylerin tadını alamıyorum, eski tadı ve zevki hiç bir zaman veremedi bazı şeyler...

Bununla ilgili önceden açtığım bir konu;

Son düzenleme:
Arkadaşım da bilgisayar toplayınca zevkini kaybetmiş. Benim ise bu konuda tek gerçek hayalim var:

Notebook kullanıcısıyım, 3 yıl önce GT 940M kartını yaktım. Hala tamir ettiremedim, ettirirsem hevesimin kaçacağını da sanmıyorum. Çünkü benim zevklerim 2007-2015 yapımı oyunlar ve Source Filmmaker, Blender... genellikle benim için yeterli bir performansı var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı