Kendinizde gelecek görememek

Ben de muhallebi çocuğu yetiştiğim için okudum, şimdiki aklım olsa okumakla uğraşmak yerine küçüklükten yetişir parayı kırardım diyorum, gerçi burada da iyi kazanıyorum yalan yok.

İlk olarak motivasyon kaynağı bul kendine,onu da bulamazsın bu ülkede böyle devam et,ilerde okul birincisi ile McDonald's veya Bim de kasiyer olarak başlarsınız.

11.sınıfa geçtim ve "Ağ İşletmenliği Ve Siber Güvenlik" bölümünü kazandım. Covid-19 yüzünden her ne kadar dersini göremesem de evden araştırmalar yapıyorum. Eğitim hayatım boyunca hiç başarılı bir öğrenci olamadım ve ders çalışmayı hiç sevemedim. Fakat şuan bir meslek lisesinde istediğim bölümü okuyorum. Haftanın 4 günü spor yapıyorum, kalan 3 günü de Programlama, Siber Güvenlik ve İngilizce çalışıyorum. Anladığım kadarıyla özgüven ve gelecek kaygısı sorununuz var.

Özgüveninizi geliştirmek için ; Bir alanda gerçekten başarılı olabilirsiniz. Örneğin ; Spor, resim veya müzik. Neye daha fazla ilginiz varsa o alanda kendinizi geliştirin. İnsanlarla etkileşime girmeyi de ihmal etmeyin.

Gelecek kaygınızı yok etmek için ; Planlı yaşayın. Bir karar alırken 10 kere düşünün. Ben 11.sınıfa geçtiğimde seçtiğim bölümü daha liseye geçmeden karar vermiştim mesela.

Bunlar benim düşüncelerim. Daha profesyonel bir yardım almak istiyorsanız hayat koçlarına danışabilirsiniz.

Geri
Yukarı