Kendinizi hiçbir zaman küçük görmeyin

Arkadaşlar uğraşmak dediği zorbalık değil. Duyar kasmayın hemen. Bir ortamda biriyle şakalaşırsanız buna uğraşmak denir.
Uğraşma istemiyorum dediği halde şakalaşmaya çalışıyorsa bunun adı zorbalık olur. Zorbalık herkese sökmez. Biri bir gün sert çıkar ya dayak yer, yada başı yasal olarak belaya girer.

Ayrıca arkadaş ortamında biz birbirimizle şakalaştığımız zaman, adına şakalaşmak diyoruz. Uğraşmak değil.

Senin karşına da kendini daha ''özgüvenli'' gören biri çıkar, burada yazdıklarının binde birini diyemezsin. Kendinizi dünyanın hakimi olarak görmekten vazgeçin, evrende kapladığınız yer bir nokta kadar değil.

Hocam benle uğraşırsanız kafanıza patlatırım haberiniz olsun.
Tamam en delikanlı sizsiniz. Benim uğraşmaktan kastım zorbalık değil. Yukarıda onu ezerim bunu döverim diye bir şey yazmadım.
Başkalarını rahatsız etmek ve onlarla uğraşmak sizin hakkınız değil. Ben olsam ağzını burnunu kırardım.
Yazımı bir daha okuyun ve boş delikanlılık yapmayın. Rahatsız ediyorum, eziyorum diye bir şey yazmamışım değil mi?
Tamam uğraşınca millet "yapma, çocukça davranma" diyorsa demek ki rahatsız oluyorlar değil mi? İnsanlar bu sözcükleri söylüyorsa demek ki rahatsız oluyorlar bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.
Rahatsız olmak değil beni kendilerine benzetmeye çalışıyorlar. Onlar gibi ağır takılacağım yani.
Senin karşına da kendini daha ''özgüvenli'' gören biri çıkar, burada yazdıklarının binde birini diyemezsin. Kendinizi dünyanın hakimi olarak görmekten vazgeçin, evrende kapladığınız yer bir nokta kadar değil.
Ben kendimi dünyanın hakimi olarak görmüyorum şu yazdığım yazıyı önce doğru düzgün okuyun sonra yazacaklarinizi ona göre yazın lütfen.

Son düzenleme:
Ben kendimi dünyanın hakimi olarak görmüyorum şu yazdığım yazıyı önce doğru düzgün okuyun sonra yazacaklarinizi ona göre yazın lütfen.
Ya kendinizi ifade etmeyi beceremiyorsunuz, ya da yazdığınızdan döndünüz. ''İstediğim zaman kızıp bağırıp çağırıyorum'' , ''istediğim zaman biriyle uğraşıyorum'', ''benim dediklerim olacak'' tarzı cümleleriniz, bu yazdığınızla da çelişiyor.

Bana yazıyı düzgün okuma tavsiyesi verene kadar önce kendinizi düzgün ifade etmeyi öğrenin.
Tamam en delikanlı sizsiniz.
O modda takılan sensin aslında ama neyse.

Ya kendinizi ifade etmeyi beceremiyorsunuz, ya da yazdığınızdan döndünüz. ''İstediğim zaman kızıp bağırıp çağırıyorum'' , ''istediğim zaman biriyle uğraşıyorum'', ''benim dediklerim olacak'' tarzı cümleleriniz, bu yazdığınızla da çelişiyor.

Bana yazıyı düzgün okuma tavsiyesi verene kadar önce kendinizi düzgün ifade etmeyi öğrenin.

O modda takılan sensin aslında ama neyse.
Evet anlamamışsınız ama size de hak veriyorum. O "istediğimi yapıyorum" yazısından öncesini bir okuyun. Benim buradaki kastım gülmekten, sinirlenmekten veya o anki durumumu insanlara söylemekten korkar olmam. Yani artık istediğim gibi gülerim istediğim gibi sinirlenebilirim gibi. Onu asarım onu keserim gibi bir ifade de kullanmadım.

Geri
Yukarı