Kene yapışması sonrasında bir şey olur mu?

Bence burada konu açicağiniza derhal doktora gitmelisiniz.

Sağlığından önemliyse. Git. Ne diyeyim?

Hocam okul kaçmıyor. Hemen bir doktora görünün. Keneler ölümcül hastalıklar taşıyabilir.

Bilmiyorum annem gerek yok dedi okula gidiyorum işte.
Keneyi elinize alabildiğinize göre büyük ihtimal yapışmamış. Eğer yapıştıysa sadece bazı türlerde hastalık kapıyorsunuz hepsinde değil. Yine de Yatırım Tavsiyesi Değildir :D
Bütün gece kanımı emmiştir zaten, sabahta salmiş belliki aldim attım direkt kafası falan da kopmamış ama cok korkunctu

Bilmiyorum annem gerek yok dedi okula gidiyorum işte.

Bütün gece kanımı emmiştir zaten, sabahta salmiş belliki aldim attım direkt kafası falan da kopmamış ama cok korkunctu
Kene Isırığı Nedir?
Keneler vücudun sıcak, nemli bölgelerini tercih eder. Bir kene vücuda bulaştığında, koltuk altlarına, kasıklara veya saçlı ya da yoğun kıllı bölgelere göç ederler. Beslenmek için uygun bir nokta bulduklarında cildi ısırırlar ve kan emmeye başlarlar.

Kan emerek beslenen diğer haşere türlerinin aksine keneler konaklarını ısırdıktan sonra vücuda bağlı kalırlar. Isırılan diğer haşerelerin aksine, keneler genellikle sizi ısırdıktan sonra vücudunuza bağlı kalır. Kenelerin kan emme sırasında tükürük bezlerinden salgılanan zehirli maddeler ağır sinir sistemi bozukluklarına yol açabilmektedir.

Bu zehirli maddeler sinir uyarılarının çevresel sinirler ve omurilik üzerinden beyne iletilmesini engeller. Kene özellikle kıllı bölgelerde günlerce saklı kalabildiğinden, belirtilerin nedeninin uzun süre anlaşılmadığı vakalar mevcuttur. Ancak ciltte bir kene bulunması yaygındır çünkü keneler bir defa ısırdıktan sonra tamamen dolana kadar nadiren yerlerinden kımıldarlar. İnsan vücudundan on gün süreyle kan emebilen keneler bu süre sonunda kendilerini tamamen doldurmalarıyla birlikte konaklarını bırakarak ayrılabilirler.
Belirtileri:
Isırık alanında kırmızı bir nokta veya döküntü,
Ateş,
Baş ağrısı,
Boyun sertliği,
Bütün vücutta döküntü,
Halsizlik
Kas veya eklem ağrıları,
Mide bulantısı,
Şişmiş lenf düğümleri,
Titreme ve havale nöbetleri sayılabilir.
Vücudunuzu kontrol edin. Eğer zehirliyse müdahale yapılması gerekir, aksi takdirde ölme ihtimaliniz çok yüksek.

Kene Isırığı Nedir?
Keneler vücudun sıcak, nemli bölgelerini tercih eder. Bir kene vücuda bulaştığında, koltuk altlarına, kasıklara veya saçlı ya da yoğun kıllı bölgelere göç ederler. Beslenmek için uygun bir nokta bulduklarında cildi ısırırlar ve kan emmeye başlarlar.

Kan emerek beslenen diğer haşere türlerinin aksine keneler konaklarını ısırdıktan sonra vücuda bağlı kalırlar. Isırılan diğer haşerelerin aksine, keneler genellikle sizi ısırdıktan sonra vücudunuza bağlı kalır. Kenelerin kan emme sırasında tükürük bezlerinden salgılanan zehirli maddeler ağır sinir sistemi bozukluklarına yol açabilmektedir.

Bu zehirli maddeler sinir uyarılarının çevresel sinirler ve omurilik üzerinden beyne iletilmesini engeller. Kene özellikle kıllı bölgelerde günlerce saklı kalabildiğinden, belirtilerin nedeninin uzun süre anlaşılmadığı vakalar mevcuttur. Ancak ciltte bir kene bulunması yaygındır çünkü keneler bir defa ısırdıktan sonra tamamen dolana kadar nadiren yerlerinden kımıldarlar. İnsan vücudundan on gün süreyle kan emebilen keneler bu süre sonunda kendilerini tamamen doldurmalarıyla birlikte konaklarını bırakarak ayrılabilirler.
Belirtileri:
Isırık alanında kırmızı bir nokta veya döküntü,
Ateş,
Baş ağrısı,
Boyun sertliği,
Bütün vücutta döküntü,
Halsizlik
Kas veya eklem ağrıları,
Mide bulantısı,
Şişmiş lenf düğümleri,
Titreme ve havale nöbetleri sayılabilir.
Vücudunuzu kontrol edin. Eğer zehirliyse müdahale yapılması gerekir, aksi takdirde ölme ihtimaliniz çok yüksek.
Saglik olsn ölsem bir şey kaybetmem

Hiçbir şey olmamış gibi yürümeye devam ettiyse ya hayattan bıkmış ya da kendi canına son vermek istemiş 2 gargara yapınız bol bol limon tüketiniz sağlıklı günler diler hayatta bol kazançlar dileriz kendinize iyi bakınız bir daha da konu açmak yerine hastaneye gitmeyi deneyiniz sevgiler saygılar prenses ciklet hanım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@tugoli Yapıştığında da ağzını bırakarak çıkabiliyor.
Fiziksel olarak belli olurdu diye düşünüyorum. Ben keneye alışık biriyim büyüdüğüm yörede özellikle hayvancılığın olduğu yerlerde belli dönemlerde insanlar yüzlercesini süpürge ile dışarı atardı. Genelde zararsızdır. Tabi semptomları gözleyip mümkünse direk yada semptom olunca doktora danışmak en iyisi.

Geri
Yukarı