Kepek Giderici Şampuan

Kepek sadece şampuana bağlı değildir. Ben de kıvırcığım , aynı zamanda tıp fakültesi öğrencisiyim. Duş alırken tırnaklarınızla değil parmak uçlarınızla saçınıza masaj yapar gibi yıkayın. Asla ve asla sıcak suyla yıkamayın. Ayrıca şampuan için de Head&Shoulders en iyi kepek gidericidir. Eczaneden başka bi şey almanıza gerek yok. Dediklerimi uygularsanız 2-3 yıkamada kaşıntının azaldığını ve kepeğin neredeyse yok olduğunu göreceksiniz.

Açıkçası Clear Men Ultra, Head&Shoulders, Ketoral, Sebamed bunların hepsini de denedim hiçbir şekilde kepeği götürmedi. Benim saçımda kazımadıkça saçın dış kısmına çok nadir çıkıyor ama köklerde kepek var bir türlü gitmedi. Ne yaptıysam olmadı, parmak uçlarınızla masaj yapmakta işe yaramıyor, özellikle hafta en az 2 kere yağlı saçı yıkatmak yağlandırmayı bir nebze de olsun azaltıyor. Geç banyo yaptığında kepek fazlalaştığı gibi, yağlanma da artıyor, kepek ve kaşıntı da artıyor kendim açımdan değerlendireceksem. Bir de banyo yaptıktan sonra fön makinesi ile saçı düşük sıcaklıkta kurulattığımda daha rahat hissediyorum, yağlanma 2-3 gün çok az oluyor, kurutma yapmadığımda ise hemen ertesi gün bile kepekler kökte çıkıyor.

Benimde saçlar kıvırcık ve kepek problemim vardı. Pantene'in kepeğe karşı şampuanını kullandım 2 haftada bir gram kepek kalmadı tavsiye ederim.

Pek çok şampuan denediğiniz halde geçmiyorsa farklı bir sıkıntı vardır. Cildiyeye gidip sorunu anlatırsanız size daha iyi yardımcı olacaktır. Boşuna gidip herkesin verdiği şampuanı denemeyin herkes farklı şampuan söylemiş hepsini deneyene kadar doktora gitmeniz en iyisidir. Ben hemen hemen çoğunu denedim ancak gene geçmedi. Sonra kepek şampuanı verildi ketoral, oda biraz etki edip sonra işe yaramamaya başladı en son özel şampuan verdi doktor o zaman işe yaradı 55 lira gibi fiyatı vardı.

Zetion'u kullandım bende etkisi olumlu oldu, bitmesine az kaldı ve bittikten sonra normal şampuan kullanmaya devam edeceğim.

2 sene kullandim o sampuani sakin ha diyeyim. Tamam kepege etkili ama ileride kuvvetle muhtemel sac dökülmesi yasarsiniz. Hatta burada bir dermatoloji labaratuvarinda test ettirdim ve elinizi bile yikamayin bununla diyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı