Kepek için ne yapılmalı?

S54337

Hectopat
Daha fazla  
2 3 aydır böyle bir sorunum var. Saçlarım bir erkeğe göre biraz uzun ve aşırı fazla kepek dökülüyor. Arada bir 5-10 dakika saçlarımı kaşıyorum ve durmadan kepek dökülüyor. Omuzlarıma, sırtıma dökülüyor günlük hayatımda. Okulda elimi saçıma atmaya korkuyorum kar gibi kepek yağacak diye. Burnumun üzerinde de dışarıdan belli olmasa da yağ tabakası var. Kaşlarımdan, kirpiklerimden de kepek dökülüyor. Sabah kirpiklerimin diplerinde beyaz pullar oluyor. Çok fazla kişi sodyum bikarbonatlı su ile çözmüş sorunu. Doktorlardan fayda gelmediğini falan söylemiş. Sizce direkt doktora mı gitmeliyim yoksa karbonatı deneyim mi? Başka tavsiyeleriniz var mı?

Tabii ki de doktora gitmelisinin, 6 sene temel ve üstüne uzmanlık eğitimi almış bir doktora mı güveneceksiniz yoksa 100 küsur mesajlı forum üyelerine mi?

Bunun mesajla alakası ne onu anlamadım. İsterse 50k mesajı olsun doktordan iyi mi bilecek. Eğer sadece bu zamanlarda oluyorsa mevsimsel de olabilir. Ben doktora gittigimde oyle demişlerdi.

Doktora gitmek güzel bir tercih olur.
-
Gidene kadar da şunları önerebilirim: Ilık suda duş alıp keselenmeniz lazım ki ölü deri tabakası vücuttan ayrılsın. Sıcak suda duşu yasaklıyorum..

Bunun mesajla alakası ne onu anlamadım. İsterse 50k mesajı olsun doktordan iyi mi bilecek. Eğer sadece bu zamanlarda oluyorsa mevsimsel de olabilir. Ben doktora gittigimde oyle demişlerdi.
Hayır bilemeyecek, bir anlam ifade etmiyor oradaki yazı, sadece yazıyor.

Doktora gitmek güzel bir tercih olur.
-
Gidene kadar da şunları önerebilirim: Ilık suda duş alıp keselenmeniz lazım ki ölü deri tabakası vücuttan ayrılsın. Sıcak suda duşu yasaklıyorum.

Hocam suyun sıcaklığı pek fark etmiyor. Buz gibi suyla da yıkadım saç kuruyunca yılbaşı ağacına dönüyor kafam.

Ben de yağlı egzema sebebi ile doktora çıkmıştım, stresli dönemlerde ortaya çıkan bir hastalık, kalıcı tedavisi yok.

Şu şampuan düzenli kullandığımda kaşınmaların ve kepeğin önüne geçmişti, kafan rahatlar ama kalıcı çözüm sunmaz.

Geri
Yukarı