Kernel Power 41 (63) hatası

kahuna

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemim bazen başlatılırken reset atıyor sanırım. Yani ben bunu fark etmiyorum ama fişleri takıp güç düğmesine bastıktan sonra biraz geç açılıyor ve masaüstü geldiği zaman olay görüntüleyicisinde önemli hatalar kısmında hatayı görebiliyorum:

"Önemli 14.12.2023 11:26:30 Kernel Power 41 (63)
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir."

Bu hatayı veriyor. 20 günde 7 defa olmuş. 2 tane minidump dosyası oluşmuş. Dosyaları ekliyorum. Size zahmet bakabilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyasını okuttuğumda sürücülerle ilgili olduğu yazıyor.
DDU ile driverları kaldırıp tekrardan WHQL driverları yükleyebilirsiniz.
Olmazsa sıkıntı PSU'da olabilir OCCT testiyle bir deneme yapılabilir. (sıkıntı olursa PSU'da muhtemel problem farklı PSU ile genemek gerekiyor.)
Memtest ile RAM'leri kontrol edebilirsiniz.

Minidump dosyasını okuttuğumda sürücülerle ilgili olduğu yazıyor.
DDU ile driverları kaldırıp tekrardan WHQL driverları yükleyebilirsiniz.
Olmazsa sıkıntı PSU'da olabilir OCCT testiyle bir deneme yapılabilir. (sıkıntı olursa PSU'da muhtemel problem farklı PSU ile genemek gerekiyor.)
Memtest ile RAM'leri kontrol edebilirsiniz.
Sistemi kurduğumda memtest ile test etmiştim sorun çıkmamıştı. PSU için dediğiniz test nedir? Ne yapmam gerekiyor acaba?

Sistemi kurduğumda memtest ile test etmiştim sorun çıkmamıştı. PSU için dediğiniz test nedir? Ne yapmam gerekiyor acaba?
OCCT testi olarak aratırsanız bulursunuz, biraz uzun anlatımı. Rehber: OCCT ile güç kaynağı testi

Sürücülerde sorun olabileceği yazıyordu ilk olarak bunu denemeniz daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı