Çözüldü Kernel Power 41 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

midilli

Centipat
RAM
Kingston 8*2
SSD veya HDD modeli
Kingston 500Gb m2ssd
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
Gigabayt H410M
İşlemci
İ5 10400F
Arkadaşlar bilgisayar kendini bir anda yeniden başlatıyor bu olay PC çok uzun zamandır açıksa oluyor. 2 gündür PC açıktı ve 10dk RDR 2 oynamam ile birlikte hemen kendini yeniden başlattı sonra tekrar girdim ve tekrar kendini yeniden başlattı. Yok mu bunun herhangi bir çözümü?

Çözüm
@midilli GPU surucunu DDU ile silip bir alt surumunu kurmayi dene GPU'dan da kaynakli olabiliyor bu.

Umarım hocam umarım.

Arkadaşlar güncelleme 2 haftadır olmuyor sanırım sorunu düzelttim fakat yine de emin olmak istiyorum. Eğer 2 hafta daha yapmaz ise nasıl çözümünü yazacağım en azından birkaç kişiye yardım ederim.

Ben sorunumu çözdüm bir daha yapmadı CMD'yi yönetici olarak çalıştırdım içine scf /scannow yazdım burada disk onarıldı gibi bir şey yazdı. Sonra PC'yi yeniden başlattım tekrar yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yazdım yes or no niye bir soru sordu y tuşuna basıp PC'yi tekrar başlatın disklerin her biri test edilecek biraz uzun sürebiliyor 1 Kasıma kadar bir daha hiç yapmadı ise bence düzelmiştir umarım birkaç kişiye yardımcı olur.

Umarım hocam umarım.

Arkadaşlar güncelleme 2 haftadır olmuyor sanırım sorunu düzelttim fakat yine de emin olmak istiyorum. Eğer 2 hafta daha yapmaz ise nasıl çözümünü yazacağım en azından birkaç kişiye yardım ederim.

Ben sorunumu çözdüm bir daha yapmadı CMD'yi yönetici olarak çalıştırdım içine scf /scannow yazdım burada disk onarıldı gibi bir şey yazdı. Sonra PC'yi yeniden başlattım tekrar yönetici olarak çalıştırıp chkdsk /f /r yazdım yes or no niye bir soru sordu y tuşuna basıp PC'yi tekrar başlatın disklerin her biri test edilecek biraz uzun sürebiliyor 1 Kasıma kadar bir daha hiç yapmadı ise bence düzelmiştir umarım birkaç kişiye yardımcı olur.
sfc /scannow özür dilerim
Tekrar yaparsanız bir sorun olmaz ama farklı bir PSU ile deneme şansınız varsa deneyin. Sistem sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi, bir sorun var mı?

İşlemci 56 derece ekran kartı 76 derece idi. Şu an boşta işlemci 36 ekran kartı 56 derece.

Tekrar yaparsanız bir sorun olmaz ama farklı bir PSU ile deneme şansınız varsa deneyin. Sistem sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi, bir sorun var mı?
Şu an tekrar yapıyorum hocam.

Şu an boyle hocam Power'ı seçmem lazımdı de mi?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1 MB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı