Çözüldü "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR" Hatası ( Mavi Ekran )

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

E306

Decapat
Ben sisteme Windows 8.1 kurmuştum ancak bundan sonra sistem bu hatayı verdi ( KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR ) bundan öne Linux ( Ubuntu ) kullanıyordum hiçbir sıkıntı yaşamıyordum. İnternet'e biraz araştırdıktan sonra Hard Disk ile ilgili olduğunu duydum temassızlık vb. problemlerden dolayı oluşuyormuş galiba bende sistem içinde küçük bir problem vardı onu düzeltirmiş tim harddisk ile kablodan mı sıkıntı oluşmuştur acaba? Ama bu işlemler ardı sıra yapıldığı için hangisinden olabileceğini bilmiyorum. İşletim sisteminden mi yoksa donanımdan mı?

Ve Windows işletim sistemi olarak Windows 8.1 yükledim ama UEFI olarak yükledim ancak BIOS eski aslında nasıl oluyor anlamadım. Sistemde MBR'di sanırsam. Forumda baktığımda çoğu kişi UEFI yükleyerek test edebilirsin diyor bunun başka bir yolu yok mu acaba? Test dışında
Wintobootic ile flash hazırlamıştım Windows 7 için belki orada bu hatayı görmem diye halla donanımsal mı yazılımsalmı anlamadımda ancak Windows açılış ekranında kalıyor. Windows 7 için ayrıca Wintobootic Windows 8.1 destekliyor mu onu da anlamış değilim maalesef? Windows 7 USB DVD Download Tool kullanabilir miyim? Yoksa Rufus mu daha uygun olur her çözüme?

bilgisayar Özellikleri :
CPU modeli: AMD® APU A4-7210
Grafik bilgileri: AMD Radeon™ R3 Graphics Built-in A4-7210
Disk: 2.5" 9.5mm SATA / 500GB HDD 5400/7200 RPM
RAM: DDR3L 1600 MHz SDRAM, OnBoard Memory 2 GB / 4 GB, 1X DIMM socket, DIMM Up to 8 G

** Yaşadığım problemleri ÖZETLERSEM_

• Sistemde ağır bir işlem yaptığımda donma yaşanıyor.
  • Mavi ekran ve KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR alıyorum
  • Sistemi yeniden başlatıyorum BIOS yönlendiriyor orada da Boot menüsünde hard disk gözükmüyor tekrar yeniden başlatıyorum gözükmüyor taki birkaç denemeye kadar ardından tekrar geliyor sistem başlıyor.
Buradaki profesyonel arkadaşlar ve yardımcı olmak isteyenler lütfen bakabilirseniz sevinirim ve takiki ünlü isimler ( Mikail, Recep bey vb. )

** Bir Konu için çok fazla soru biliyorum ancak birbiriyle bağlantılı.

( Resim örnek olarak alınmıştır. )

Dosya Ekleri

• 6df37dba-1f1a-4ad9-b94c-ba1d8451c1bd.png
    6df37dba-1f1a-4ad9-b94c-ba1d8451c1bd.png
    227,3 KB · Görüntüleme: 93
Çözüm
Sistemi yeniden başlatıyorum BIOS yönlendiriyor orada da Boot menüsünde hard disk gözükmüyor tekrar yeniden başlatıyorum gözükmüyor taki birkaç denemeye kadar ardından tekrar geliyor sistem başlıyor.
Disk sorunu. Birkaç başlatma sonrası gözüküyorsa disk kaynakldır. Formatı da anlaşılan doğru atmamışsın. Sosyalde rehberler var okuyup uygulayın. MBR değil UEFI kuracaksınız sisteminiz o kadar eski sayılmaz. Format sonrası veya format atarken hata alırsanız paylaşırsınız. UEFI dediğim sadce bootable olayı değil BIOS kısmından da ayarlayacaksınız onu da araştırınca görebilirsiniz büyük ihtimal.

Kusura bakmayın şu an paylaştım.
Paylaşmamışsın paylaşıma açık değil.
@Murat5038 @Bora Dere hocam müsaitseniz bir bakar mısınız? Ben şu anda format atmaktayım sisteme.

Sistemi yeniden başlatıyorum BIOS yönlendiriyor orada da Boot menüsünde hard disk gözükmüyor tekrar yeniden başlatıyorum gözükmüyor taki birkaç denemeye kadar ardından tekrar geliyor sistem başlıyor.
Disk sorunu. Birkaç başlatma sonrası gözüküyorsa disk kaynakldır. Formatı da anlaşılan doğru atmamışsın. Sosyalde rehberler var okuyup uygulayın. MBR değil UEFI kuracaksınız sisteminiz o kadar eski sayılmaz. Format sonrası veya format atarken hata alırsanız paylaşırsınız. UEFI dediğim sadce bootable olayı değil BIOS kısmından da ayarlayacaksınız onu da araştırınca görebilirsiniz büyük ihtimal.

Kusura bakmayın şu an paylaştım.
Paylaşmamışsın paylaşıma açık değil.

Çözüm

Geri
Yukarı