Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Çözüm
Biraz geç dönüş yapıyorum fakat bu sorunu internetten araştırdığımda sorunu yaşayanları görmüştüm, ama hiçbiri çözüm bulamamıştı. Şimdi ben sizlere sürecimi anlatacağım. GameGaraj garantisine bilgisayarımı 4. sefer gönderişimdeki yetkili bilgisayarımdaki mavi ekran sorununu format atarken yaşadığını söyledi. O da RAM'lerimi değiştirip tekrar format atmış ve yine yaşamış. Ardından CPU'mu değiştirmiş ve 6 kere format atmasına rağmen sorun yaşanmamış. Bilgisayarım şu anda elimde ve 1 aydır sapasağlam çalışmakta. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız ve garantidekiler biz görmedik hatayı diyorlarsa işlemcinin değiştirilmesi için ısrar edin. 15 sayfalık tartışmamızda bana yardım etmeye çalışan herkese çok çok teşekkür ederim.
Hocam kapanıp açılırken güncelleştirmeler üzerinde çalışıyor dedi ve açılırken yine american megatrends geldi sorun mu bilmem bilgilendireyim dedim.
Normal açıldıysa sıkıntı yok.

Normal açıldıysa sıkıntı yok.
Hocam hala BIOS kaynaklı mı sizce?
Başka ekran kartıyla deneyin. Webde gezinirken olması ekran kartı ya da anakartla ilgili diye düşünüyorum. İlk iş başka ekran kartıyla denemek olsun.
Buraya yeni taşındık denilebilir ve çevremde tanıdık emanet alabileceğim kimse yok. Bu dediğiniz işi farklı bir yoldan halletme şansımız var mı?

Sorun dediklerimin dışına çıkmakla oluşmuş yine. USB kulaklık takılmış.
Macun yenilemesi bakım yaptırdın mı? Anakart değişimi hakkında gelişme var mı?
Kaspersky kaldır.

Unutmuşum kulaklığı çıkardım şimdi. Macun yenilemesi yaptıracağım ve anakart değişimi dediğim gibi sorun hala BIOS kaynaklı derseniz rica ederim GameGaraj'dan. Kaspersky sildim.

O aklınızda kalsın sadece diğer dediklerimi yapıp devame derse paylaşın. Yaptırdınız mı bakımları?

Hocam biraz geç dönüş yaptım özür dilerim. Fakat anakart ve işlemci bakımını okulum yüzünden bir türlü yapamıyorum. Kulaklık takılı değilken 2 kere yaşandıktan sonra geri takmaya başladım o yüzünden dumplarda takılı görünebilir. Ayrıca anakart değişimini nasıl yapacağım izin verirler mi bilemiyorum.
(Kaspersky yeni kaldırdım orada var görünebilir)
Ve hala oyunlarda yaşanmazken masaüstünde veya video izlerken oluyor.
Ayrıca bu sorun benim bilgisayarıma bir zarar verir mi yoksa sadece kapatıp açar mı? Yani bir parçamın yanmasına bozulmasına sebep olabilir mi?

Son düzenleme:
Zarar vermez. Kaspersky evet hala duruyor. Valorant hala duruyor. Dediğim gibi dediklerimi yapmadan paylaşmana gerek yok bir şey değişmeyecek.

Valorant'ı kaldırayım mı siz söyledikten sonra indirmiştim zaten. İşlemcime en yakın zamanda macun yenilemesi yaptırıp yaşanırsa tekrardan paylaşırım o zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı