KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE Mavi ekran hatası

cinkopil

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayara yeni format attım, içinde sadece birkaç oyun kurulu. Bugün video izlerken PC kendi kendine res attı. Az önce de oyun oynarken KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE mavi ekran hatası aldım. Minidump dosyasını bırakıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Donanım kimliklerinden bir tanesinden birkaç tane sürücü buldum ama Windows 8 ile uyumluymuş.

Ethernet adaptörün modeli nedir? Belki sitesinden buluruz.

Yeni konu açmana gerek yok.

BIOS üzerinden iki RAM'i 2400 MHz yaptıysanız tamamdır.

CPU-Z bazen yanlış gösterebiliyor bunu belirteyim.

İleride oluşacak mavi ekranlarına göre yolumuzu belireleyeceğiz.

Tamamdır hocam gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır. Baya uğraştınız benimle çok çok teşekkür ediyorum.

1611828867671.png

Şu an ramler 2400 mhz çalışıyor gözüküyor BIOS'ta da. Yine mavi ekran hatası alırsam konunun altına yorum yaparım.
1611829289127.png

İlk mavi ekranımın nedeni Güç kazanımını sağlamak için ile başlayan tikin seçili olması olabilir. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bu tiki kaldırsınlar ve öyle denesinler.

Son düzenleme:
Ağ kartının marka ve modeli nedir? Gene gözükmedi burada. :D

Rica ederim. Aslında çok uğraşmadım.

RAM'leri BIOS üzerinden aynı MHz yaptıysan tamamdır.

İlerde oluşacak mavi ekrana göre ilerleyeceğiz.

@Ted Kaczynski hocam tekrardan merhabalar. Geçtiğimiz günlerde 3 tane mavi ekran hatasıyla karşılaştım. Minidump dosyaları da burada. İlk mavi ekranım bilgisayarı kapatırken oldu. Bilgisayarı kapattım ve telefondan gelen mesajlara bakıyordum sonra bilgisayar tekrar açıldı. Benim de aklıma mavi ekran geldi ilk. Minidump dosyalarını kontrol ettim ve 0 KB büyüklüğünde bir minidump dosyası vardı. Ama birkaç gün sonra arttı dosyanın boyutu. Ancak mavi ekranı görmedim. İkincisi de aynı şekilde mavi ekran verdi. Bilgisayarı kapattım ve mavi ekran verecek mi diye başında bekledim. Herhangi bir ekran gelmedi karşıma sadece yeniden başladı. Minidump dosyalarına baktığımda yeni bir dosya oluştuğunu gördüm. WinDBG ile bakmaya çalıştım dosyalara. Sağ altta yakın zamanda mavi ekran hatası oldu, o dosyayı açmak ister misiniz diye sordu bana WinDBG. Ben de evete bastım. O dosyayı açınca da başlıktaki KERNEL_SECURITY hatasını verdi. Nasıl bir yol izlemeliyiz?

Ekran kartı sürücünü güncellemediysen güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Ekran kartına OCCT yazılımı ile 15-20 dakika boyunca test et. Crash verirse söyle.

"DISM" rehberini uygula.

Anti virüs ile sistemi tarat. Virüs bulursa temizle.

BIOS sürümün beta. 7B07v3E bu sürüme geçeceksin.

Hızlı başlatma özelliğini kapat.

Ethernet adaptörü sürücüsü için @claus hocamı etiketliyorum. :)

XMP kapat. RAM'ler 2133 MHz ve 2400 MHz mı kalacak? Elle 2133 MHz 2400 MHz yapabilir misin?

Memtest86 testi yapmadıysan yap. Sonuçlarını paylaş.

GTX1050 Tİ'yi test et. OCCT'nin bir sürümü hatalıydı galiba. Siz ona denk gelmiş olabilir. GTX1050 Tİ 3D testi yapacaksınız.

Buradan indir dene.

Tamamdır başlattım 3D testini.
Ekran kartını Nvidia Experience kendi güncelliyor.
DISM testini yaptım sıkıntı çıkmamıştı.
BIOS’u bu akşam güncelleyeceğim elektrikler kesilir ve anakart gider diye çok korkuyorum çünkü. Normalde elektrik kesintisi olan bir yerde değilim ama geçen hafta 1-2 kere kesildi tedirginim o yüzden. Virüs olduğunu da sanmıyorum yeni formatladım bilgisayarı ve sadece Steam ve Epic Games tarzı yerlerden oyun yükledim.
Bilgisayarda çoğunlukla oyun oynadığım için ekran kartı %99 kullanılıyor gün içinde. İşlemci ve ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor onu da belirtmek istedim.

Testi yaptım 15 dakika boyunca crash vermedi. Hızlı başlatmayı ayarlayıp XMP ayarını 2133 Mhz'e çekeceğim. Akşam BIOS güncelleyeceğim. Uygun bir zamanda tekrardan memtest86 yapacağım. Herhangi bir sorun olursa sizi etiketlerim konu altına. Yardımlarınız için tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı