KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE Mavi ekran hatası

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
RAM
2 x Kingston Beats DDR4 8 GB 3600 mhz ram
SSD veya HDD modeli
Sandisk 240 gb ssd 2tb western green hdd
Ekran kartı
Gigabyte gtx 1060 6gb
Anakart
Msi B450m a pro max
İşlemci
AMD ryzen 5 3600
Arkadaşlar tarayıcıda gezinirken "KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE" mavi ekran hatası aldım. Bilgisayar kendini yeniden başlattı. Her gün oluyor neredeyse. Anakarttan kaynaklanan bir arıza olabilir mi? Minidump dosyasını paylaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
minidump

Yok mu bu minidump dosyalarına bakıp benim sorunumu çözebilecek bir Yiğit :(

B450m anakartlarının bios güncellemesi eksik olması durumunda bu problemi oluşturduğunu okumuştum forumda. Şu iki konuya bir göz atın isterseniz;
Yardımcı olabileceklerine inanıyorum.

Benim RAM'lerimde yeni Hepsiburada'dan aldım. Yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. XMP açık 3600 MHz de kullanıyorum. Aynı marka aynı model RAM'ler Memtest86 da testini yaptım sorunsuz ama acaba RAM'ler mi sorun yapıyor ki.

@Umut Nas hocam sizin isminizi verdiler minidump dosyasını paylaştım bana yardımcı olur musunuz rica etsem ?

Son düzenleme:
Benim RAM'lerimde yeni Hepsiburada'dan aldım. Yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. XMP açık 3600 MHz de kullanıyorum. Aynı marka aynı model RAM'ler Memtest86 da testini yaptım sorunsuz ama acaba RAM'ler mi sorun yapıyor ki.

@Umut Nas hocam sizin isminizi verdiler minidump dosyasını paylaştım bana yardımcı olur musunuz rica etsem?

Şu anda bilgisayarım kapalı. Sabah sıkıntı çıkmazsa dosyayı incelerim :)

Öncelikle Görev Yöneticisi'ni açıp nvcontainer.exe şu uygulamanın konumuna bakabilir misiniz? Eğer NVIDIA klasöründe ise içiniz rahat olsun. Değilse mining virüsü yediniz.
Sonrasında ESET Anti-Virüs programı var sanırım. Onu kaldırın. Alternatiflere yönelin.
Diskleri kontrol edelim. HD Tune ile scan disk yapınız. Temiz çıkarsa SATA portlarını değiştirin.
Son dump dosyası daha fazla ayrıntıya yer vermiş.
Klavye ve Mouse'nin driveri varsa güncelleyin. USB portlarında driveri varsa güncelleyin. Anakarta bağlı ise chipset güncellemesi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Şu anda bilgisayarım kapalı. Sabah sıkıntı çıkmazsa dosyayı incelerim :)

Öncelikle Görev Yöneticisi'ni açıp nvcontainer.exe şu uygulamanın konumuna bakabilir misiniz? Eğer NVIDIA klasöründe ise içiniz rahat olsun. Değilse mining virüsü yediniz.
Sonrasında ESET Anti-Virüs programı var sanırım. Onu kaldırın. Alternatiflere yönelin.
Diskleri kontrol edelim. HD Tune ile scan disk yapınız. Temiz çıkarsa SATA portlarını değiştirin.
Son dump dosyası daha fazla ayrıntıya yer vermiş.
Klavye ve Mouse'nin driveri varsa güncelleyin. USB portlarında driveri varsa güncelleyin. Anakarta bağlı ise chipset güncellemesi yapabilirsiniz.

ESET Smart Security kullanıyorum yıllardır memnunum ama ESET'ten kaynaklı bir problem mi bu? 1 tane de laptop var bende onda da ESET yüklü hiç böyle bir sorun yaşamıyorum onda. HD Tune ile disk taraması yapmıştım. Windows, SSD de. Sorunsuz o. 2 TB'lık western Green HDD var bir de. Onda bad sector var 4-5 tane. Ama sağlığı çok kötü değil %90 üstü. Bu soruna sebep olabilir mi? Bloody v9ma mouse kullanıyorum güncel tutarım sistemi hep ama tekrardan bir göz geçireyim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    101,4 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı