Keyless GO özellikli araba alınır mı?

mccengaver

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, iyi bayramlar. Keyless GO (anahtarsız çalıştırma) özelliğine sahip olan araba alınır mı? Güvenlik olarak sıkıntı çıkartır mı? Daha açık konuşursam eğer: Hırsızlık söz konusu olduğunda hırsız kolayca alıp götürebilir mi? Anahtarsız çalıştırma sistemi hakkında bilgim olmadığı için soruyorum. Ve anahtarsız girişe sahip araç kullanan hocalarım artılarından ve eksilerinden bahsedebilir mi? Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anahtarı kaptırırsanız hırsız kolayca alıp götürebilir evet ama tuşlulardan çok daha rahat bir teknoloji. Cebinizde tutarak arabaya girersiniz kullanırsınız, çıkarsınız kapanır. Bence eksisinden çok artısı var. Arıza yaşanabiliyor ama alacağınız arabanın segmentine göre de değişir tabi bu durum. Bunu eksi olarak söyleyebiliriz. Ayrıca anahtarı kaptırırsınız çok basit bir şekilde çaldırma ihtimaliniz oluyor. Bu tabi ki kullanıcı ile alakalı. Artı olarak anahtar unutma sorununun ortadan kalkması iyi bir durum. Cebinizde durup ayrılmasına gerek kalmıyor. Ayrıca anahtar olmadan arabadan gitmeye çalışırsanız uyarı verebiliyor.

Anahtarı kaptırırsanız hırsız kolayca alıp götürebilir evet ama tuşlulardan çok daha rahat bir teknoloji. Cebinizde tutarak arabaya girersiniz kullanırsınız, çıkarsınız kapanır. Bence eksisinden çok artısı var. Arıza yaşanabiliyor ama alacağınız arabanın segmentine göre de değişir tabi bu durum. Bunu eksi olarak söyleyebiliriz. Ayrıca anahtarı kaptırırsınız çok basit bir şekilde çaldırma ihtimaliniz oluyor. Bu tabi ki kullanıcı ile alakalı. Artı olarak anahtar unutma sorununun ortadan kalkması iyi bir durum. Cebinizde durup ayrılmasına gerek kalmıyor. Ayrıca anahtar olmadan arabadan gitmeye çalışırsanız uyarı verebiliyor.
Tuşlulardan çok daha rahat bir teknoloji demişsiniz..Bildiğim kadarıyla star tuşu oluyor

Hocam seat leon düşünüyorum.Sıfır km
Hocam artık bu arabalarda UWB sistemi var. Bu sistem arabanın sinyalleri çok daha ince tutmasına yarıyor. Çoğu yeni arabada var ve Leon bu araçlar içerinde güvenli sayılanlardan. Arabanın açılmasını sağlayacak radyo genişleticiler bu teknolojiyle artık işe yaramıyor.

Hocam artık bu arabalarda UWB sistemi var. Bu sistem arabanın sinyalleri çok daha ince tutmasına yarıyor. Çoğu yeni arabada var ve Leon bu araçlar içerinde güvenli sayılanlardan. Arabanın açılmasını sağlayacak radyo genişleticiler bu teknolojiyle artık işe yaramıyor.
Hocam Leon'un dsg şansızımanını almayı düşünüyorum nasipse.Ama olumsuz yorumlarda var.Sizce Leon almaya değer bir araba mı ?

Hocam Leon'un dsg şansızımanını almayı düşünüyorum nasipse.Ama olumsuz yorumlarda var.Sizce Leon almaya değer bir araba mı ?
DSG şanzımanda arıza olduğu hep söyleniyor. Biraz da kullanıcı odaklı bir durum hor kullanınca cidden kendini belli ediyor arıza. Aracın kendisi uzaktan şeker gibi. Motorlar zaten WW üretimi. Alınmaması için bir neden göremiyorum. Ama arabayı deneyip sürmek çok daha iyi bir fikir oluşturur kafanızda. Şahsen hiç binmedim Leon'a. Ama az çok Golf'e binermiş gibi bir hissiyat vereceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı