Keyless GO özellikli araba alınır mı?

DSG şanzımanda arıza olduğu hep söyleniyor. Biraz da kullanıcı odaklı bir durum hor kullanınca cidden kendini belli ediyor arıza. Aracın kendisi uzaktan şeker gibi. Motorlar zaten WW üretimi. Alınmaması için bir neden göremiyorum. Ama arabayı deneyip sürmek çok daha iyi bir fikir oluşturur kafanızda. Şahsen hiç binmedim Leon'a. Ama az çok Golf'e binermiş gibi bir hissiyat vereceğini düşünüyorum.
Hocam çok fazla hız yapan biri değilim.Uzun yol yapacağım için fazla yorulmamak adına otomatik vites araba düşünüyorum.

DSG şanzımanda arıza olduğu hep söyleniyor.
Hocam VW her segment arabasında DSG kullanıyor bu yüzden arıza çok sanılıyor ancak bence sorunsuz bir şanzıman.
Eğer 10.000 arabada kullansa dikkat çekmez ancak yüz binlerce arabada kullanınca en ufak şeyler bile göze fazlaymış gibi geliyor.
Ben yıllardır DSG şanzıman araba kullandım daha başıma 1 kere şanzımanla alakalı bir sorun gelmedi, belki de bu benim şansımdır ama bana denk gelmeyince sorunsuz diye düşünmeye başladım.

Hocam VW her segment arabasında DSG kullanıyor bu yüzden arıza çok sanılıyor ancak bence sorunsuz bir şanzıman.
Eğer 10.000 arabada kullansa dikkat çekmez ancak yüz binlerce arabada kullanınca en ufak şeyler bile göze fazlaymış gibi geliyor.
Ben yıllardır DSG şanzıman araba kullandım daha başıma 1 kere şanzımanla alakalı bir sorun gelmedi, belki de bu benim şansımdır ama bana denk gelmeyince sorunsuz diye düşünmeye başladım.
VW zamanla kusursuz şanzımanlar üretiyor. Ama insanlar artık bilip bilmeden DSG lafını duyunca yapıştırıyor elinde kalır gibisinden konuşuyorlar. Saçmalık.

2 farklı aracım oldu anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği olan, hiç kafama bile takmadığım bir konu bu.

DSG'den bahsederken de kuru/ıslak kavrama olup olmadığına göre değerlendirmek lazım. DSG şanzımanlar zaten yapıları gereği yüksek torklara dayanıksız, ayrıca karmaşık şanzımanlar. Bunun üstüne motor torku 250 Nm olan arabaya taktıkları 250 Nm'ye kadar dayanımlı (ucu ucuna yetiyor) kuru kavrama DQ200 modeli şanzıman söz konusuysa dikkatli olmakta fayda var.

Yapıları gereği daha komplike olmaları ve üstüne sınırda dayanım gösterecekleri motorla kuru kavramalı model kullanmaları nedeniyle DQ200 DSG'de sorun yaşayanlar oldu geçmişte. Bu bir oranda kullanıcılar ile alakalı, bir oranda da VAG'ın bu şanzımanı bu kadar sınırda çalışacağı konumda olmasına rağmen tercih etmesiyle alakalı. Birkaç yıl önce yazılımda güncellemeler yaparak, çalışma aralığı ve motor senkronizasyonunu tekrar elden geçirerek bir oranda bu sorunu azalttılar ama 2. elde arabayı alırken önceki sahibinin nasıl kullandığını bilemiyorsunuz. Bu yüzden 2. elde riskli.

Geri
Yukarı