Keylogger ve trojan kendini belli eder mi?

Çoğunu tespit eder hocam. Ancak ne kadar tespit etse bile içinizde kuşku olarak hala kalacağından , bilgisayarınızda kartınızı,bilgilerinizi yazarken endişe duymamak adına temiz bir format atabilirsiniz.
Hocam Kaspersky ve MalwareBytes'ın tespit etmediği durumda eğer sistemde olsaydı hesaplarım çoktan çalınmış olmaz mıydı?

Hocam Kaspersky ve Malwarebytes'ın tespit etmediği durumda eğer sistemde olsaydı hesaplarım çoktan çalınmış olmaz mıydı?

Nasıl ve nereden yediğiniz önemli. Sizi yemlemek adına atıldıysa ruhunuz bile duymayabilir. Keylogger atıldıgından itibaren klavyeden yazdıgınız her tuşun kaydını alan bir yazılım. Atan kişinin kararına kalmış tamamen bir bakmışsınız hepsi birden gitmiş. Onun dışında çoğu kişinin indirdiği crack uygulama, oyun. Vb tarzı bir şey indirdiyseniz genelde direk hesaplarınıza erişiyorlar.

Onun gibi bir şey indirmiştim ama crack denemez. Dandik 1-2 program inmişti yanında. Umarım dediğiniz gibidir ve keylogger yoktur.

O tür programların yanında indirdiği programlar genelde reklam aldıkları uygulamalar oluyor. Korkmanıza gerek yok. Malwarebytes ve Kaspersky ile ayrı ayrı tarama yapın. Tehdit çıkacagını sanmıyorum.

Onun gibi bir şey indirmiştim ama crack denemez. Dandik 1-2 program inmişti yanında. Umarım dediğiniz gibidir ve keylogger yoktur.
Muhtemelen indirdiginiz uygulama setup ile birlikte geldi kurmak adına direk next tusuna basıp geçtiniz. Tikleri bilerek çok küçük koyuyorlar. Normalde soruyor yanında bu uygulama da yüklensin mi ? Diye.

Beni istedikleri kadar dinlesinler anca buraya yazdıklarımı okurlar 🤣 ne bankacılığım var veya ne de hesap işlemlerini Windows içinde yaparım. Live Linux ile girer o işlerimi kafam rahat yaparım.

rar olarak indi rar içinden çalıştırdım hocam.
Dediğim gibi taramaları yapınız çok üst düzey bir şey olduğunu sanmıyorum. Bir şey varsa uygulamalar bulur. Ama dediğim gibi psikolojik olarak rahat etmem diyorsanız kesinlikle format atın.

Beni istedikleri kadar dinlesinler anca buraya yazdıklarımı okurlar 🤣 ne bankacılığım var veya ne de hesap işlemlerini Windows içinde yaparım. Live Linux ile girer o işlerimi kafam rahat yaparım.
en iyisi :) Linux bir nimet

Dediğim gibi taramaları yapınız çok üst düzey bir şey olduğunu sanmıyorum. Bir şey varsa uygulamalar bulur. Ama dediğim gibi psikolojik olarak rahat etmem diyorsanız kesinlikle format atın.
Bu aralar formatla uğraşamayacağım sanırım hocam. Öyle diyorsanız sıkıntı yok :). Zaten zamanla bir sıkıntı çıkmazsa içim rahatlar. Teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı