KGBTR nasıl bir yer?

@metaphroz @DDR 5 RAM hocam sayfada biraz daha gezindim de yazdıkları şeyler ciddi değil mi yoksa ciddi ciddi Teizm düşmanı mı bunlar. Merak ettim çünkü bazıları gerçekten bazı insanların dini değerlerine çok çok ağır şeyler yazmış. Ciddi olamayacak kadar ağır.

(NOT: Teizm = Tanrılı inanç. Ör: Hıristiyanlık, Musevilik, İslam vb.)

@metaphroz @DDR 5 RAM hocam sayfada biraz daha gezindim de yazdıkları şeyler ciddi değil mi yoksa ciddi ciddi Teizm düşmanı mı bunlar. Merak ettim çünkü bazıları gerçekten bazı insanların dini değerlerine çok çok ağır şeyler yazmış. Ciddi olamayacak kadar ağır.

(NOT: Teizm = Tanrılı inanç. Ör: Hıristiyanlık, Musevilik, İslam vb.)

Evet subun çoğu ateist ve din düşmanı. Ciddi bir şekilde.

Evet subun çoğu ateist ve din düşmanı. Ciddi bir şekilde.
Tamam. Şey, kızmayın ama çoğu sanki ortaokul din hocasına kızıp ateist (antiteist) olanlar gibi duruyor. Bilimle çok alakaları yokmuş gibi geldi. Tabi ben sayfada ilk 20-30 posta filan bakabildim, yanlışım varsa düzeltin. Ayrıca "Ateist" olmakla "Antiteist" olmanın arasında bir fark vardır. Müslüman olmama, hatta AAİHL'e gitmeme rağmen bayağı iyi anlaştığım ateist arkadaşlarım var. Sadece sini inançlarımız bir olmadığı için o konu hakkında konuşmuyoruz, konu oraya gelirse değiştiriyoruz. Çünkü dediğim gibi, onlar "Ateist"'lerdi. "Antiteist" değil.

(Ateist= Teizme inanmayan, Antiteist= Teizme karşı olan.)
(Ve ayrıca evet, evrime inanan bir müslümanım 😇)

Geri
Yukarı