KHK mağduriyetlerini kim giderecek?

Devlet Memurları Kanunu diyorum. Bir bakın. En azından "Memurluktan Çıkarılmayı Gerektiren Suçlar" diye arayıp okuyun. O zaman böyle saçma sapan, "bana göre", "bence" falan diye gelip yazmazsınız umarım.

Arkadaşım o insanlar 15 Temmuz sonrası OHAL koşulları kapsamında atıldı KHK'lılar. Olahan üstü hal durumunda devlet insiyatif kullandı.

Anayasa'nın 15. maddesinde, savaş, seferberlik, sıkıyönetim veya olağanüstü durumlarda, temel hak ve özgürlüklerin anayasada öngörülen şartlara bağlı kalınmadan kısıtlanabileceği belirtilmiştir.

Arkadaşım o insanlar 15 Temmuz sonrası OHAL koşulları kapsamında atıldı KHK'lılar. Olahan üstü hal durumunda devlet insiyatif kullandı.

Anayasa'nın 15. maddesinde, savaş, seferberlik, sıkıyönetim veya olağanüstü durumlarda, temel hak ve özgürlüklerin anayasada öngörülen şartlara bağlı kalınmadan kısıtlanabileceği belirtilmiştir.
OHAL, hukuksuzluk için çok güzel kullanıldı. Bunu mu savunuyorsunuz?

Durun, daha bitmedi;
OHAL devam mı ediyor?
Bu insanlar hakkındaki KHK'lar ile ömür boyu, yani OHAL sonrası da görevlerine dönemez hükmü verildi. Bunu mu savunuyorsunuz?

Daha bitmedi;
Anayasa'yı çöpe mi attınız?
657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu çöpe mi attınız?

Kime karşı neyi savunuyorsunuz?
Bu konularda savunmaya geçtikçe batacaksınız.

Ülkeyi ele geçiremeyenlerin mağduriyeti mi?​
Ya ülkeyi ele geçirselerdi? O zaman 80.000.000 kişinin mağduriyeti konuşulacak mıydı?​
Nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz? Benim babam rütbeli bir askerdi ve KHK yüzünden işinden, ekmeğinden oldu adamcağız. Eskiden mutluyduk, şimdi gözlerimizdeki eski ışıltı yok. Hayallerimizi aldılar elimizden.

Siz de hâlen kafanızı kuma gömüp bütün mağdurları FETO'cü, ocu, bucu diye ötekeştirin. Beklediğim hareket. Sizin bütün KHK mağdurlarına bu damgayı vurmaya hakkınız yok!

Bu insanlar hakkındaki KHK'lar ile ömür boyu, yani OHAL sonrası da görevlerine dönemez hükmü verildi. Bunu mu savunuyorsunuz?

Fark ediyorsan ben suçsuz olan dönsün diyorum. Komisyonlar var suçsuz olan çıksın ortaya geri görevine dösün! Ama sen herkes suçsuz herkes temiz ak pak diyorsun. Ben buna karşıyım. Hepsi geri dösün faizi ile tazminat alsın maaş alsın flan ne demek bu laflar böyle.
2013 yılından gerek 15 Temmuz'a kadar veya 15 Temmuz sonrası FETO ile iş tutan göre göre amirlerinden değil de imamlarından emir alan destekçisi veya sempatizanı varsa cezalandırılması taraftarıyım. Bu TCK'ya göre hapis olmasa kamudan men olur. Sonuçta bu adamlar kamu ile mi dünyaya geldi başka işte yapabilirler.

Bu konularda savunmaya geçtikçe batacaksınız.

Ülke batıyordu 15 Temmuz gerçekleşseydi sen ne anlatıyon halen daha! Gerçekten çok değişiksin bu kadar da olmaz.

Birileri Technopat'ın asli konusu teknolojik gelişmelerle hiç ilgilenmeyip sırf burada iktidar borazanlığı yapmak için üye olmuş sanırım.

Fark ediyorsan ben suçsuz olan dönsün diyorum. Komisyonlar var suçsuz olan çıksın ortaya geri görevine dösün! Ama sen herkes suçsuz herkes temiz ak pak diyorsun. Ben buna karşıyım. Hepsi geri dösün faizi ile tazminat alsın maaş alsın flan ne demek bu laflar böyle.
2013 yılından gerek 15 Temmuz'a kadar veya 15 Temmuz sonrası FETO ile iş tutan göre göre amirlerinden değil de imamlarından emir alan varsa cezalandırılması taraftarıyım.

Ülke batıyordu 15 Temmuz gerçekleşseydi sen ne anlatıyon halen daha! Gerçekten çok değişiksin bu kadar da olmaz.
Defalarca söyledim: Ortada suç değil, bir soruşturma bile olmadan görevden atıldı insanlar.
Daha önce de şöyle bir şey yazmıştım: Kendinizi ne yerine koyarsanız koyun, ben kendimi papağan yerine koymam.
Belli ki trollük yapıyorsunuz.
Engelliyorum artık sizi.

@izmirkartali hocam bunlar konunun daha ne olduğunu bilmiyorlar. Bütün mağdurları hiçe sayıp 15 Temmuz edebiyatı yapmayı da çok iyi beceriyorlar. Hukuksuzluklar zaten umurlarında değil.

Hassas bir konuyu tam olarak bilmeyip üzerine kesin kesin yorum yapanlar var ya! Nefret ediyorum.

Aldıkları makam mevkilerin hepsini usülsüzlükle aldılar. Mevkileri gerçek olmadığı için çok da önemli değil. Milletin çocuğu onlar yüzünüzden intihar ederken umurlarında olmadı. Kritik noktalara dışarıdan kimseyi sokmadınız. Zamanında sınavlarda kopya çektiler sınav iptal oldu. Maddi ve manevi zarara uğrattığınız binlerce kişi var bu ülkede. Ergenekon ve Balyoz'la bu ülkeye telafisi olmayan zararlar verdiler. Şimdi de sürekli sosyal medyada acıtasyon yapıyorlar utanmadan. Açıkçası neydiniz ne oldunuz çok da umrumuz da değil :D haksız yere atılanlar umarım mesleğini geri alır ama haksız olarak atılanlar sadece %1-2 kesimden fazlası değildir.

Yaşadığım yerdeki khk listesini oturup bir incelemiştim, lise ve ilkokuldaki bazı hocalarımın isimlerini görünce, gerçektende nokta atışı temizlik yapmışlar dedim, çünkü maklubeye kafayla dalan tiplerdi bunlar.

Khk konusunda devletin yaptığı doğru (kendini korumaya alıyor), hükümetin yaptığı yanlıştı (baştan bu yapılara izin vermeyecekti).

Ben khk lıların kamuya tekrar alınmasına karşıyım ancak kamu dışı iş kollarında hükümet bir şekilde iş bulmalı bunlara.

Çok sevdiğiniz Ozdag butun KHK'lilari sutladi, terorist ilan etti. Buyrun verin oyunuzu.
Özdağ bunların kabusu olacak, mülteciler sayesinde gündem oldu ama o iş öyle olmuyor maalesef. Adam benim zıttım resmen, hiçbir fikrine katılmıyorum zaten.

Geri
Yukarı