Khontkar ve PLA4 PRELUDE hakkında görüşlerim

Pop Smoke

Kilopat
Makaleler
3
Yer
092MLBOA
Khontkar son zamanlarda yaptığı çalışmalarla gerçekten kendinden bahsettirmeye başladı.
Kim ne kadar Trap tarzını sevmese de bu adam gerçekten bu işin hakkını veriyor, çıkan; Hennessy, RedKeyGang la Familia 2, Trap Kont 2.5, RedKeyImmortalGang yıllarca dinlenebilecek sağlam yapımlardan.
NOT: Trap Kont 2.5 "Sürtüğe Bak" şarkısı gerçekten zamanında çok tepki aldı. Bence verilen tepki çok saçmaydı. Elbette bu ülkenin belli bir değerleri ve olması gereken şeyleri var fakat klipte +18 damgası verilebilecek alenen bir şey aslında yok. Trap müzik ülkemize yabancı ülkelerden geldiği ve orada bu "Skrrt, Para, Uyuşturucu" konuları çok fazla ele alındığı için Khontkar'ın bu sözleri kullanması sorun oluşturmamalı. Şimdi X kişisi de bunları söylüyor ama linç yemiyor dersem haksız olurum asla öyle demiyorum yanlış anlamayın. Her tür kendi içinde özel bir tarza sahiptir ve her tür herkese hitap etmez. Bu türün tarzı bu şekilde sizin de bu türe saygı göstermenizi istiyorum.
Khontkar uzun zamandır beklenen PLA4 için 13.01.2021 tarihini Twitter sayfasından duyurmuştu. Bugün ise albümün tam 00.00'da değil gün içinde çıkacağını bildirdi.

resim_2021-01-12_185804.png

Bu albümde (Prelude) Spotify gibi platformlarda olmayacak çünkü beatler alıntı olacak.
Orijinal albüm de çok yakında!

Herkesin zevki farklıdır.
Her tür kendi içinde özel bir tarza sahiptir ve her tür herkese hitap etmez. Bu türün tarzı bu şekilde sizin de bu türe saygı göstermenizi istiyorum.
Sizin de dediğiniz gibi dinleyenlere saygı duyarım. Fakat bana hitap etmiyor. Açıkçası "Sürtüğe Bak" falan dinleyip de naçizane kulağımı incindirmek istemiyorum. Ama dinleyenlere de bir şey demem.
"Dinlediğiniz Şarkı" konusunda bir arkadaş şu müziği paylaşmıştı, çok sevmiştim. Zaten Barış Manço'yu çok severim. Şu sıralar ben de bunu dinliyorum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses konusunda gerçekten uzman bir kişi.
Ayrıca samimi ve yıllardır piyasada olan birisi.
Bu kadar çabalayan ve o kadar yokluktan gelen birisinin sevilmemesi olağandışı olurdu bence.
Herkes trap yapıyor diye kızıyordu zaten. Sansar Salvo ile olan kavgasından sonra ortalık biraz karıştı. Fight Kulüp 2'de yer aldıktan sonra birden popülerliği arttı. Birkaç rapçi ile feat parçalar çıkarmaya başladı. Bunu başarması gerçekten çok ilginç hem de kısa bir sürede. Kısa süreden kastım rap yaptığı süre değil, son 1 yılda yaptıkları.

Herkes trap yapıyor diye kızıyordu zaten. Sansar Salvo ile olan kavgasından sonra ortalık biraz karıştı. Fight Kulüp 2'de yer aldıktan sonra birden popülerliği arttı. Birkaç rapçi ile feat parçalar çıkarmaya başladı. Bunu başarması gerçekten çok ilginç hem de kısa bir sürede. Kısa süreden kastım rap yaptığı süre değil, son 1 yılda yaptıkları.

PLA4 sonrası bence piyasanın tartışmasız en iyisi olacak. Hele ki orijinal mixtape albümü geldiğinde patlayacak.

İnşallah eski şarkıları gibi skirt skirt diye çalan berbat şarkılardan olmaz. Fight Kulüp 2'deki performansı fena değildi o tarz bir şey olursa ben de dinlerim.

Aslında eski şarkılarının çok büyük kısmında "skrrt" tarzı yok. 100 Albümü gibi bir şey gelirse tadından yenmez bence.
Birkaç şarkı örnek vermem gerekirse; Kime Ne, Kayıp Oğlan, Kirli Dokuzlu, Koy, Asla, Görmedim Böylesini, Umrumda Değil, Canın Çıkar, Hata Edersin bunları dinlemeni tavsiye ederim. Khontkar'ın her sesinden örnek var bu şarkılarda. İlla ki içinde "skrrt" vardır fakat denemeye değer diye düşünüyorum.

Aslında eski şarkılarının çok büyük kısmında "skrrt" tarzı yok. 100 Albümü gibi bir şey gelirse tadından yenmez bence.
Birkaç şarkı örnek vermem gerekirse; Kime Ne, Kayıp Oğlan, Kirli Dokuzlu, Koy, Asla, Görmedim Böylesini, Umrumda Değil, Canın Çıkar, Hata Edersin bunları dinlemeni tavsiye ederim. Khontkar'ın her sesinden örnek var bu şarkılarda. İlla ki içinde "skrrt" vardır fakat denemeye değer diye düşünüyorum.
Mumble rap sevmiyorum, dinleyemiyorum bile. Protest, gangsta, battle tarzında olanları daha çok seviyorum. Khontkar'da mumble rap yapmayı bırakırsa dinlerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı