Khontkar Neden Sevilmiyor?

Size tavsiyem trap istiyorsanız amerikan trap dinleyin. Türkçe Trapçılar sadece vız bızz dızz beatçiler. Yaptıkları parçalar da tam bir çöp ve baş ağrıtan türde.

Size tavsiyem trap istiyorsanız amerikan trap dinleyin. Türkçe Trapçılar sadece vız bızz dızz beatçiler. Yaptıkları parçalar da tam bir çöp ve baş ağrıtan türde.
Katılmıyorum, ortada ne olursa olsun kim yapmış olursa olsun insanların zamanını ayırıp emek harcadığı bir işe çöp demek doğru değil. Beğenmiyor olabilirsiniz bunu eleştirel bir şekilde dile getirebilirsiniz. Atıyorum Sagopa Kajmer, Joker gibi isimleri sevmiyorum gidip yaptıklarına çöp demiyorum, kitlesiyle laf dalaşına girmeyip görüşümü belirtiyorum.

Ayrıca şahsi görüşüm Khontkar'ın Türkçe Trap üzerinde büyük etkisi var. Bir kere bu adam mixtape kültürünü getirdi ülkemize. Adamın bir labelı var ve hemen hemen her tipten producerlar, mcler bulunmakta (Synthwave yapan bile var.)

Piyasada bulunan birkaç şarkısından dolayı çok önyargıyla yaklaşıldığını, röportajlarda verdiği bir cümleden ne kast ediyor diye bakmak yerine hır gür çıkarıp adamın yanlış lanse edildiğini düşünüyorum.

Son çıkardığı albümden bu 2 parçayı öneririm;
1-Bu Sefer Freestyle
2-Narrow Freestyle

Khontkar deyince bu ülkede hemen hemen herkes ön yargıyla yaklaşıyor ve hemen eleştirmeye başlıyor neden böyle bir algı oluştu?
Misal ben Khontkar'ın neredeyse tüm şarkılarını severek dinliyorum, bir arkadaşım gelip ben A kişisini dinliyorum dediğinde ben neden dinliyorsun, iğrenç, güzel müzik yapmıyor vs demiyorum fakat bu güne kadar sosyal Medya'da falan Khontkar dinliyorum dediysem hep bir linç oluşturulmaya çalışılıyor neden?
Aşırı autotune kullanıyor. Gereksiz küfür ediyor. "******e bak" şarkısı örneğin... Niye küfür ediyor durduk yere kime ediyor belirsiz. Havaya suya diss atmaya çalışıyor. (sövüyor)

Aşırı autotune kullanıyor. Gereksiz küfür ediyor. "******e bak" şarkısı örneğin... Niye küfür ediyor durduk yere kime ediyor belirsiz. Havaya suya diss atmaya çalışıyor. (sövüyor)
Havaya suya diss atmıyor, Kadıköy'de takipçilerini Khontkar'a saldırtan Şehinşah'a diss atıyor. Autotune kullanmak suç mu? Öyle bir betimliyorsunuz ki şu autotune mevzusunu sanki madde kullanıyor.

Adamın tonlarca şarkısı var "*****e bak" şarkısını sadece ele almanız neden? Kimsenin değerlerine küfür etmiyor. O kadın kendisine öyle denmesinden rahatsız olmayıp klipte oynadıysa kime ne?

Havaya suya diss atmıyor, Kadıköy'de takipçilerini Khontkar'a saldırtan Şehinşah'a diss atıyor. Autotune kullanmak suç mu? Öyle bir betimliyorsunuz ki şu autotune mevzusunu sanki madde kullanıyor.

Adamın tonlarca şarkısı var "*****e bak" şarkısını sadece ele almanız neden? Kimsenin değerlerine küfür etmiyor. O kadın kendisine öyle denmesinden rahatsız olmayıp klipte oynadıysa kime ne?
Şarkı yok ki hepsi Autotune. Açmış AT'u küfür ediyor. Kekelemeden konuşabilen 7 yaş üstündeki herkes onun yaptığını yapabilir. Bu yüzden sevilmiyor.

Khontkar deyince bu ülkede hemen hemen herkes ön yargıyla yaklaşıyor ve hemen eleştirmeye başlıyor neden böyle bir algı oluştu?
Misal ben Khontkar'ın neredeyse tüm şarkılarını severek dinliyorum, bir arkadaşım gelip ben a kişisini dinliyorum dediğinde ben neden dinliyorsun, iğrenç, güzel müzik yapmıyor vs demiyorum fakat bu güne kadar sosyal Medya'da falan khontkar dinliyorum dediysem hep bir linç oluşturulmaya çalışılıyor neden?

Kendisi çok iyi bir müzisyendir ve sevdiğim 1-2 şarkısı dışındakiler bana hitap etmez ama gidip de millete bunu neden dinliyorsun demem bu arada "Hepsi Geçecek" süper olmuş ama genel olarak Fıstığa bak tarzı bir şarkıya diyecek söz bulamıyorum keşke daha güzel şeyler anlatsa.

Şarkı yok ki hepsi Autotune. Açmış AT'u küfür ediyor. Kekelemeden konuşabilen 7 yaş üstündeki herkes onun yaptığını yapabilir. Bu yüzden sevilmiyor.
Çok merak ettim, sen ne dinliyorsun?
Kendisi çok iyi bir müzisyendir ve sevdiğim 1-2 şarkısı dışındakiler bana hitap etmez ama gidip de millete bunu neden dinliyorsun demem bu arada "Hepsi Geçecek" süper olmuş ama genel olarak Fıstığa bak tarzı bir şarkıya diyecek söz bulamıyorum keşke daha güzel şeyler anlatsa.
Dostum var zaten açıp kurcalamıyorsunuz sadece. Adam her yaptığını hit olsun diye yapmıyor, o yüzden en güzel parçaları underrated kalıyor. "Hiçbir Şeyim Yok, Bu Sefer, Nerdeydiniz, Olmaz, Xl (Mode XL'e respect attıkları şarkı) Narrow Freestyle (Flow sevenler için), Koy"

Müzik dinleyicilerinin kimisi lirikal bir şeyler arar, kimisi eğlenceli, kimisi protest battle. Bu adam ve ekibi çok yönlü tek kulağa hitap eden müzikler yapmıyorlar. O yüzden seviyorum.

Geri
Yukarı