Kıl Dönmesi Ameliyatı İyileşme Süresi

orkunpolat

Centipat
Biliyorum bu konu açılmış önceden fakat yeterince güncel değil. 4 yıl önce açılmış ve en son 2 yıl önce yanıtlanmış. Ameliyatımın üzerinden 1 yıl geçti fakat ameliyatlı bölgede iyileşme yok denecek kadar az. Çoğu kişi 6-8 ay pansumana gittiğini söylüyor fakat benim doktorum 2. ayda bıraktırdı pansumanı, daha gelme dedi. 6. aydan sonra ağrılarım ve akıntılarım arttığı için randevu aldım aynı doktor iyileşir sorun yok diyip gönderdi. Aralık ayında 1 yıl oldu ve yara hala açık. Hala akıntılar ve zaman zaman ağrılar oluyor. Sizce ne zaman iyileşir ve daha hızlı iyileşmesi için ne yapmam gerekiyor ?

Lazer epilasyon derken nasıl bir tedavi oluyor ki onunla
Kıl dönmesinin olma sebebi kıldan kaynaklanıyor. Kıllar deride delik açıyor. Lazer epilasyon ise kılları tamamen yok ediyor. Neredeyse 2 Yıldır bu sorunu yaşıyordum, 4 aydır tedavi oluyorum hiçbir kanama olmuyor. Ayrıca delik gittikçe kapanıyor. Pansuman ise saçmalıktan başka bir şey değil. Sadece deliği kapatıyor ama tedavi vb. yapmıyor.

Öncelikle bu kadar uzun süre iyileşmemiş yarada 2 tarafta da sorun aramalısınız.
Doktorunuz operasyon sonrası sizi iyi takip etmemiş. Yara tamamen kapanana kadar pansumana devam etmeli, ve gerekli tıbbi tedaviyi sürdürmeliydi. Doktorunuzu değiştirin. Geciktirmeden iyi bir cerrahi uzmanından randevu alın.
Sizdeki hata ise iyileşmeyi bu kadar uzun süre beklemeniz. Belki bölgeyi yeterince kuru tutmuyorsunuz, hava almasına özen göstermiyor olabilirsiniz.
Uzun süre böyle akıntılı yaralar ciddi kan zehirlenmelerine kadar yol açabiliyor. İhmal etmeyin.

Öncelikle bu kadar uzun süre iyileşmemiş yarada 2 tarafta da sorun aramalısınız.
Doktorunuz operasyon sonrası sizi iyi takip etmemiş. Yara tamamen kapanana kadar pansumana devam etmeli, ve gerekli tıbbi tedaviyi sürdürmeliydi. Doktorunuzu değiştirin. Geciktirmeden iyi bir cerrahi uzmanından randevu alın.
Sizdeki hata ise iyileşmeyi bu kadar uzun süre beklemeniz. Belki bölgeyi yeterince kuru tutmuyorsunuz, hava almasına özen göstermiyor olabilirsiniz.
Uzun süre böyle akıntılı yaralar ciddi kan zehirlenmelerine kadar yol açabiliyor. İhmal etmeyin.
Daha önce 2-3 akrabam ve aile dostumuz bu ameliyatı olduğunu söyledi. Birinin 6 ayda kapanmış, birinin 2 yıl sürmüş, diğeri de 4-5 yıl çektim ben bu ameliyattan demişti. Çok erken iyileşmesini beklemiyordum tabii ki ben de ama araştırdıktan sonra bu uzunluğun anormal olduğunu fark ettim. Fikrini aldığım çoğu kişi dediğim gibi aylarca pansumana gitmiş benim doktorumun pansumanı bıraktırması gerçekten normal bir durum değil. Halam ve babaannem de pansuman konusunda aynı şeyleri söyledi. Allah doktorun iyisini nasip etsin diyelim kısaca :) Önerileriniz ve yanıtlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Biliyorum bu konu açılmış önceden fakat yeterince güncel değil. 4 yıl önce açılmış ve en son 2 yıl önce yanıtlanmış. Ameliyatımın üzerinden 1 yıl geçti fakat ameliyatlı bölgede iyileşme yok denecek kadar az. Çoğu kişi 6-8 ay pansumana gittiğini söylüyor fakat benim doktorum 2. ayda bıraktırdı pansumanı, daha gelme dedi. 6. aydan sonra ağrılarım ve akıntılarım arttığı için randevu aldım aynı doktor iyileşir sorun yok diyip gönderdi. Aralık ayında 1 yıl oldu ve yara hala açık. Hala akıntılar ve zaman zaman ağrılar oluyor. Sizce ne zaman iyileşir ve daha hızlı iyileşmesi için ne yapmam gerekiyor ?

Kıl dönmesi ameliyatından sonra ne sıklıkla pansumana gidiliyor, ağrılı oluyor mu? Ayrıca ameliyat sonrası çok sıkıntılı oldu mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı