Kıl dönmesi ameliyatı

Hocam yara kapanmadan tekrar nüks etti maalesef. Bu sefer ki doktor tanıdığım pansumanını 15 gün boyunca kendisi yapacak. Yaranın dibine kadar gazlı bez sokacağını söyledi. Yazın benim için çok acılı geçecek ama bakacağız. :/ açık bırakma yöntemi olacağım hastalığım ileride olduğu için.

Tekrardan geçmiş olsun hocam ama olacağı kafaya takmak anlamsız. Bakacağız bir çaresine

Öyle hocam yapacak bir şey yok. Halimize şükretmek lazım. Benden durumu daha kötü olanlar var bu ne k

Dostum sizde hangi belirtiler vardı. Bende sadece akinti var, doktor gitmeli miyim sizce?

Hocam sadece akıntı varsa başka bir durum da olabilir mesela pilonidal kist, kıl dönmesinin en büyük belirtisi kaşıntıdır benim bildiğim ama siz yine de bir doktora görünün geçmiş olsun.

Hocam sadece akıntı varsa başka bir durum da olabilir mesela pilonidal kist, kıl dönmesinin en büyük belirtisi kaşıntıdır benim bildiğim ama siz yine de bir doktora görünün geçmiş olsun.

Ağrı filanda yok birkaç gün daha bekleyeceğim geçmese giderim artık inşallah geçer ya.

Kil donmesi varmış doktor gitim bugün içindeki apse çıkartı pansuman yaptı sonra agri kesici antibiyotik verdi, bana dediki durum göre seni ameliyat ya da lazer yapacağız dedi ama erken teşhisde internette gerek yoktur yazıyor ameliyat.

Son düzenleme:
Birçok yere bu konu hakkında yazdım. Çoğu kişi açık veya kapalı ameliyat olma yoluna gidiyor fakat yanlış. 1 ay boyunca popo üstü oturamıyorlar sonra. Tekrarlama olasılığı da çok yüksek bu tür ameliyatların. En iyi kıl dönmesi operasyonu mikrosinusektomi yöntemi. Popoya zoro işareti çizmeden(açık ameliyatlar) direkt sorun olan bölgenin bezesini alıyorlar.

İstanbul içinde önereceğim doktor op. Dr. Atilla yılmaz (Bakırköy). Benim de yıllar önce kıl dönmesi operasyonumu gerçekleştirdi kendisi. Birçok arkadaşımı da kendisine yönlendirdim ve hepsi sorunsuz bir şekilde hayatına devam ediyor. Bu operasyonu olduğunuz anda günlük hayatınıza devam ediyorsunuz. Ben 3 gün sonrasında halı saha maçına gitmiştim. Dikişleri biraz attırdım ama sorun olmadı :) 15 dakikalık bir operasyon. Lokal anestezi ile yapılıyor. Sohbet ederek, güle oynaya operasyon bitiyor. İnternet üzerinden nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Hatta bahsettiğim doktorun adı ile aratın, canlı yaptığı operasyonlar var.

Araştırmanızı tavsiye ederim. Kıl dönmesi için çoğu doktor kesip biçmekten keyif alıyor. Hem yeniden tekrarlıyor, hem de büyük kalıcı izler bırakıyorlar. Dediğim yöntem ile estetik bir şekilde iz falan kalmıyor.

Tek önemli nokta hastalığın ne kadar ilerlediği. Yani kaç tane delik var, ne kadar süredir var gibi konular. Çünkü çok ileri vakalara bahsettiğim operasyon yapılmıyor. Zamanınız varken erkenden başka doktorlara veya belirttiğim doktora görünmenizi tavsiye ederim.

Acil bakabilir misin lütfen.

Buyur kardeşim. Ameliyat için sorun var galiba.

Evet ameliyat için. Salı günü idea klinikte olmayı planlıyorum mikro sinüsektomi yöntemiyle. Bana verebileceğin tavsiye var mı? Ve ayrıca bu ameliyat hakkında bildiğin her şeyi anlatır mısın? Bir de ameliyattan sonra bisiklet sürsem sorun olur mu? Uzun mesafe ama 20-30 kilometre gibi.

@bayalpaslan08 Her doktorun yöntemi farklıdır. Benimkiyle birebir aynı olacağını varsayarsak, korkacak bir şey olmadığını söyleyebilirim. Sadece uyuştururken lazer biraz canını acıtacak. Ondan sonrasını hissetmiyorsun. 15-20 dakika kadar sürüyor. Yürüyerek evine dönüyorsun.

Ama öyle bisiklete falan binemezsin diye düşünüyorum. 1 hafta beklemen iyi olur. Doktoruna sorman lazım onu. Çünkü işlem gören yer açık olacak bir süre. Kendiliğinden kapanacak. Bildiğin delik oluyor. Başta garip hissedeceksin ama sonra alışıyorsun. 1 aya kadar kapanır. İşlerini yapmana engel değil. Tam kapanana kadar o bölgeyi çok zorlamamak lazım. Ne olur ne olmaz.

Tavsiye olarak operasyondan sonra tekrar etmemesi için o bölgeyi hep temiz tutmanı öneririm. Hijyene önem göster. Çünkü kıl dönmesi tekrar edebilen lanet bir sağlık problemi. Ben kaç yılında olduğumu hatırlamıyorum. 7-8 yıl olmuştur. Hala psikolojik tekrarlayacak diye hep orayı ayrı özenle temiz tutarım. Sen de öyle yap.

@bayalpaslan08 her doktorun yöntemi farklıdır. Benimkiyle birebir aynı olacağını varsayarsak, korkacak bir şey olmadığını söyleyebilirim. Sadece uyuştururken lazer biraz canını acıtacak. Ondan sonrasını hissetmiyorsun. 15-20 dakika kadar sürüyor. Yürüyerek evine dönüyorsun.

Ama öyle bisiklete falan binemezsin diye düşünüyorum. 1 hafta beklemen iyi olur. Doktoruna sorman lazım onu. Çünkü işlem gören yer açık olacak bir süre. Kendiliğinden kapanacak. Bildiğin delik oluyor. Başta garip hissedeceksin ama sonra alışıyorsun. 1 aya kadar kapanır. İşlerini yapmana engel değil. Tam kapanana kadar o bölgeyi çok zorlamamak lazım. Ne olur ne olmaz.

Tavsiye olarak operasyondan sonra tekrar etmemesi için o bölgeyi hep temiz tutmanı öneririm. Hijyene önem göster. Çünkü kıl dönmesi tekrar edebilen lanet bir sağlık problemi. Ben kaç yılında olduğumu hatırlamıyorum. 7-8 yıl olmuştur. Hala psikolojik tekrarlayacak diye hep orayı ayrı özenle temiz tutarım. Sen de öyle yap.

Teşekkür ederim cevabın için. Lazeri anlamadım pek keserek çıkarmıyorlar mı? Evet temiz tutmak zorunlu, zaten lazer epilasyona giymeyi düşünüyorum. 10 aydır var bende. Dediğiniz gibi psikolojik olarak o kadar yıprattı ki beni. Artık iyileşip kurtulmak istiyorum.

Geri
Yukarı