Kıl dönmesi için muayeneye gitmek

Federikos

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kalçamın sol kısmı kuyruk sokumunun hemen altında kıl dönmesi var. Ameliyattan korktuğum için 3.5 yıldır ameliyat olmuyorum yara ocak 2019'da çıkmıştı. Üniversiteyi şehir dışında kazandığımdan dolayı orada bana sıkıntı yaratmasın diye artık mecburen olmayı düşünüyorum. Şunu yapmadan muayeneye gitme dediğiniz bir şey var mı? Her türlü önerilerinize açığım. Bu arada muayeneye 2 Eylül'de gideceğim, okulumda 12 Eylül'de açılıyor. Umarım 12 Eylül'den önce ameliyat olurum.

Muayeneye giderken yaranın daha iyi görünebilmesi için bölgeyi temizlemenizi tavsiye ederim. Doktor muhtemelen gördüğü gibi ameliyat diyecektir. Ameliyat olmak istiyorsanız kapalı yani dikişli ameliyat olmanızı tavsiye ederim.

Ben de kapalı kıl dönmesi ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca sürekli yattım ama günlük ihtiyaçlarımı rahat bir şekilde karşılayabiliyordum. Ameliyattan bir 15 gün sonrasında da kontrole giderek dikişleri aldırdım. Ancak bütün bu süreç boyunca üzerine otururken çok dikkatli davrandım ve herhangi bir sorun çıkmadı.

Hocam uyuşturuyorlar veya uyutuyorlar ameliyatta ama sonra çok fazla acıyormuş.
Okul zamanı da bayağı uğraştıracak belli ki hocam

Oturduğun yere gelmesi büyük sorun. Ama gir bence.
Hafif üst kısımda kaldığı için pek oturduğum yere denk gelmiyor hocam ama yine de ameliyat olmam şart.

İltahap yapıyor mu ortalama 2 ayda bir? İltihap varsa tamamen bitmeden gitme, ameliyat etmiyorlar apse varken.

Hocam ilk zamanlar çok akıyordu bütün kıyafetler direkt makineye gidiyordu artık. Şu an gene iltihap akıyor ama az miktarda, bazen hiç akmıyor bile.

Muayeneye giderken yaranın daha iyi görünebilmesi için bölgeyi temizlemenizi tavsiye ederim. Doktor muhtemelen gördüğü gibi ameliyat diyecektir. Ameliyat olmak istiyorsanız kapalı yani dikişli ameliyat olmanızı tavsiye ederim.

Ben de kapalı kıl dönmesi ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca sürekli yattım ama günlük ihtiyaçlarımı rahat bir şekilde karşılayabiliyordum. Ameliyattan bir 15 gün sonrasında da kontrole giderek dikişleri aldırdım. Ancak bütün bu süreç boyunca üzerine otururken çok dikkatli davrandım ve herhangi bir sorun çıkmadı.

Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam. Kapalı ameliyatta pansuman yapmak gerekiyor mu?

Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam. Kapalı ameliyatta pansuman yapmak gerekiyor mu?
Evet her gün pansuman yapıyordum ben. Bölgeyi temiz tutma adına günde bir defa pansuman yaparsan iyi olur.

Dostum bu dertten dolayı daha önce iki defa ameliyat oldum. Sana verebileceğim tek tavsiye bir gün bile aksatma ve git muayene ol sana iltihap kurutucu falan verecek ameliyat tarihi derken ameliyat olman 1 ayı bulacak. Endişelenmeni gerektirecek bir şey yok ancak ne kadar gecikirsen o kadar ilerler hastalık. Eczaneden lapiden alıp muayeneden önce bölgedeki tüyleri temizleyebilirsin.

Dostum bu dertten dolayı daha önce iki defa ameliyat oldum. Sana verebileceğim tek tavsiye bir gün bile aksatma ve git muayene ol sana iltihap kurutucu falan verecek ameliyat tarihi derken ameliyat olman 1 ayı bulacak. Endişelenmeni gerektirecek bir şey yok ancak ne kadar gecikirsen o kadar ilerler hastalık. Eczaneden lapiden alıp muayeneden önce bölgedeki tüyleri temizleyebilirsin.
Hocam hangi yöntemle ameliyat oldunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı