Kılıçdaroğlu Afganlar ve Suriyeliler hakkında açıklama yaptı

Çoğunuzun bildiği gibi Kılıçdaroğlu bir süredir heyetle beraber deprem bölgesi Hatay'da. Bugün de Suriye sınırında bir açıklama yapıp şunları söyledi:

"Karşımda gördüğünüz Suriye sınırı. Bu necip milletin ardında ırkçılık gibi kara bir leke sürmeden Suriyeli kardeşlerimizi en geç 2 yıl içinde vatanlarına göndereceğiz. Aynı zamanda Türkiye'yi bu bölgenin, Akdeniz'in en güçlü ülkesi haline getireceğiz. İran sınırını açıp, Türkiye'ye gelen Afgan'ları da İran'a iade edeceğiz. Bunu Suriye'nin de İran'ın da Afganistan'ın da bilmesini isteriz. Hiçbir ülkeye, yabancıya karşı önyargımız yok ama kendi ülkemizde özgürce yaşamak istiyoruz. Demografik yapımızın değişmesini istemiyoruz. Sınırın sıfır noktasına geldim. Bir konuda kararlığımın devam etiğini milletime söylemek için geldim. Cumhurbaşkanlığımın 2 önemli hedefi var: Birincisi Suriyelileri vatanlarına kavuşturmak. İkincisi ise, İran üzerinden kaçak gelenleri, İran'a geri göndermek."

Şu ana kadar herhangi bir plan açıklanmadı ancak bence bunları söylemeleri iyi oldu, bu açıklamaları göçmen sorunu üzerinde durduklarını gösterir. 2 yıl kulağa çok gibi gelebilir, muhtemelen şiddet kullanmadan göndermek istedikleri için "En geç 2 yıl" dediler.

Konuş dedem konuş, hatta seçime kadar hep böyle konuş sakın Demirtaş ve Kavala konularını açma. Seçime kadar böyle konuşmaya devam edersen seçim her türlü bizde zaten.

Kaynak
Ümit Özdağ'a teşekkür ederiz. Adam ülke siyasetine yön verdi. Daha dün göndermek hukuka aykırı diyenler bile şimdi göndereceğiz diyor.

Evet ben seçimi Erdoğan'ın kazanacağından eminim ve seçim günü yine burada olacağım.

Buraya gelme, Arapça kursuna git. 1 yıl sonra Türk tabelaları yerine her yerde Arapça tabela gördüğünde yabancılık çekmezsin :D Ha arap isen problem yok.

O zaman niye Erzurum'da mühendislik bölümü kapatılmıyor?

Bende bunu anlamıyorum. Herkes önemli olan kendini geliştirmek diyor ama 250k sıralama olan üniversiteye çöp muamelesi yapıyorlar.

Herkes önemli olan kendini geliştirmek diyor ama 250k sıralama olan üniversiteye çöp muamelesi yapıyorlar.
Yani eğer arkadaşın küçümsediği kadar bir üniversiteyse niye bu üniversite kapatılmıyor? Gençler boşu boşuna mı oraya gidip okuyorlar, değil mi?

Geri
Yukarı