Mahmut Özer okullar hakkında açıklama yaptı

1 Mart çok uzun bir süre, bence daha erken açılması gerek.

Sayısız can kaybı oldu insanlar yakınlarını evlerini kaybettiler daha uzun olması gerekirken oradaki öğrencileri direkt derse sokmayı mı planlıyorlar? Yaşadıkları travma ve onca stresi saymıyorum bile.

Deprem bölgesinde olsaydınız emin olun öyle demezdiniz...

Deprem bölgeseindeyim bugün eve geldim, kardeşim doğru düzgün ortaokul eğitimi alamadı.
Üniversitlerde öyle, yani eğitim önemli.
Sorun yoksa bölgende açılısın.

@ZesuN hocam hiçbir şey bilmeden mezun olmaktan iyidir.
Tabii ki çok kötü olay ama bunlar olmayabilirdi.

Sayısız can kaybı oldu insanlar yakınlarını evlerini kaybettiler daha uzun olması gerekirken oradaki öğrencileri direkt derse sokmayı mı planlıyorlar? Yaşadıkları travma ve onca stresi saymıyorum bile.
Benim okuduğum haberde 1 Martta kesin açılmayacağı, zamanı gelince düşünüleceği yazıyordu. Ama geriye kalan iller kesin olarak haftaya açılıyor :( @Axl Ros3

Onlar uzaktan eğitim bu dönem.

Benim okuduğum haberde 1 Martta kesin açılmayacağı, zamanı gelince düşünüleceği yazıyordu. Ama geriye kalan iller kesin olarak haftaya açılıyor :( @Axl Ros3
Olmayan okul nasıl başlayacak hocam her taraf tuzla buz oldu yani.Enkaz altındaki bölgelerde yaşayan insanlar farklı illere dağıtılıp belki o zaman öğretimine devam edebilir öbür türlü çok zor.

Olmayan okul nasıl başlayacak hocam her taraf tuzla buz oldu yani.Enkaz altındaki bölgelerde yaşayan insanlar farklı illere dağıtılıp belki o zaman öğretimine devam edebilir öbür türlü çok zor.
Öyle olur büyük ihtimalle. Ve zaten zorunlu değil. Devamsızlık hakkı aranmayacak onlara. Yani isteyen gidecek isteyen gitmeyecek. Ben olsam gitmezdim şahsen.

Öyle olur büyük ihtimalle. Ve zaten zorunlu değil. Devamsızlık hakkı aranmayacak onlara. Yani isteyen gidecek isteyen gitmeyecek. Ben olsam gitmezdim şahsen.

Psikolojik açıdan gerçekten çok zor bir durum bende gitmezdim insanda derse odaklanacak zihin kalmıyor. Belki farklı bir şehre taşınıp orada eğitim görürdüm fakat enkaz bölgesinde hiçbir şekilde gidilmez. Giden de olmaz yani.

"1 Mart'tan sonra da ilçe ve okul temelli kararlar alınacağını duyurdu."

Bu ne demek oluyor acaba?

Kimi yerlerde de ikili eğitime geçileceğini söylemişler bu 10 ilde.

"1 Mart'tan sonra da ilçe ve okul temelli kararlar alınacağını duyurdu."

Bu ne demek oluyor acaba?

Kimi yerlerde de ikili eğitime geçileceğini söylemişler bu 10 ilde.
Çok kötü olan yerlerde açılmayacak. Açılacak gibi olan yerlerde ise hasarlı okul varsa sağlam okulda sabahçı-öğlenci sistemi uygulanacak.

1 Mart çok uzun bir süre, bence daha erken açılması gerek.

Deprem bölgesinde yaşamayan ölüme nefesi kadar yaklaşmayan ve evleri salıncak gibi sallanmayanlar için bile bu durum tarifsiz acı veriyorken bu yorumu yapabilmek için zalimlerden olmak lazım.

Deprem bölgesinde yaşamayan ölüme nefesi kadar yaklaşmayan ve evleri salıncak gibi sallanmayanlar için bile bu durum tarifsiz acı veriyorken bu yorumu yapabilmek için zalimlerden olmak lazım.

Deprem bölgesindeydim ve daha bugün eve girebildim.
Eğitim en önemli şey.
Evet çok zor bir durum ama nereye kadar olmayacak okul.

Yeni konular

Geri
Yukarı