Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa her şeyin düzeliceğine inanıyor musunuz?

Doğrulunu bilmiyorum arkadaşlar.

SAVE_20230528_181157.jpg

Her şey düzelmese bile 20 yıldır artık kalıplaşmış oligarkların, dağıtılan paraların sekteye uğrayacağını düşünüyorum. Stratosfere yerleşmiş elementlerin değişmesi gerektiğine inanıyorum.

Kılışdar kazanamaz gençler boşuna umutlanmayın. Her yerde böyle kazanacağız böyle olacak şöyle olacak diye umut satmanın anlamı yok. Umut kötüdür sonra canınız yanar ki, umut satanların 14 mayıs gecesi canlı yayınlarda yüzlerinin nasıl düştüğünü gördük. Bu ülkede de hiçbir şey düzelmez. Erdoğan ezici üstünlükle kazanacak, 5 yıl sonra diğer seçimde bile %45 kemik kitlesi olur Erdoğanın. Anadolu insanının cehaletini küçümsemeyin derim sonra canınız çok sıkılır.
Bu mesajımı eksi yağmuruna tutan arkadaşlar şu an ne yapıyor acaba.:) Biraz Türkiye siyasetinin dinamiklerini okumayı öğrenin arkadaşlar bu kafayla daha çok üzülürsünüz. Boşuna umutlanmayın diye uyardık umarım fazla üzülmemişsinizdir.

Umudunuzu kırmak istemem ama Kılıçdaroğlu'nun kazanma ihtimali biraz zor. İktidara gelebilirse bu vasat yönetimden daha başarılı olacağından hiç şüphemiz yok.

O videonun belki de 1 milyon Ak Parti'ye oy veren vatandaşı bile ikna edebildiğini düşünmüyorum. Tayyip Erdoğan'ın oldukça büyük, yozlaşmış bir kitlesi var.

Tozpembe düşünmemek gerekiyor. Özellikle İç Anadolu bölgesindeki çoğu kişi, Kılıçdaroğlu'nun Alevi olmasından kaynaklı oy vermeyi düşünmüyor.

Umarım Cumhurbaşkanı olur ancak dediğim gibi biraz zor. Klasik Orta Doğu seçmeni, ne beklenir ki? 🙁

Yanılmadım. Ülkenin haline çok yazık...

Geri
Yukarı