Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olursa her şeyin düzeliceğine inanıyor musunuz?

Kimse bir günde her şeyin mükemmel olmasını beklemiyor. Ancak bir şeylerin bir an önce toparlanmaya başlaması lazım. Mevcut hükümetin son yılları tamamen falso. Hükümet değişse bile dolar yine uçacak. Çünkü yıllardır ekonomi politikamız bu yönde. İşçi sınıfını fakirleştirip ucuz maliyetli bir üretim ülkesine dönüşmek ve yatırımcı çekmek. Hükümetin aylardır doları stabil tutmak için yaptıklarını düşünürsek sonuç ne olursa olsun bu sene sonunda doların 30 lirayı geçme ihtimali bile mümkün. Ekonomi zaten bir anda düzelmez ama mülteci sorunu kısa sürede çözülebilir. Yargı kısa sürede bağımsızlaştırılabilir. Bunun gibi başka ülke sorunları kısa sürede halledilebilir. Eğer hükümet şimdi değişmezse 2028'de gelecek olan hükümet şu an olan sorunların kat kat daha fazlasıyla mücadele etmek zorunda kalacak. Dolar 20 lirayken değil de 40-50 lirayken başa geçmiş olacaklar. Mülteciler 10 küsür milyon değil de 20 milyon küsür nüfusa ulaşmış olacak. Düşünce ve basın özgürlüğü çok daha fazla bastırılmış olacak. Kısaca bu seçim hükümetin değişmemesi demek bir şeylerin düzelmesini 5 yıl geciktireceği gibi 5 yıl sonrasında da çok daha büyük bir enkazı düzeltmek zorunda kalmak demektir.

Kılıçdaroğlu sadece sığınmacıları ve kaçakları (bunların tanımı ne ise artık) yollasın, başka hiçbir icraat yapmasın, bu ülkeye yapabileceği en büyük hizmeti zaten yapmış olacak. Bu sorun zaten başka büyük sorunların çözümünde kilit rol oynayacaktır. Bu işi yapacağına kesin inanıyorum çünkü yanında bir denetleyici olarak Özdağ var artık.

En azından 20 senelik diktatörlük bitebilir arkadaşlar. Ülke minimum 5 6 sene kendine gelemeyebilir. Ama üstte arkadaşın dediği gibi bu kötü gidişatı düzeltebilirsek 5 6 yıl yerine 3 4 yıl çabalayarak ülkeyi normale döndürebiliriz.
Düzeltme* Şuanda diktatör bir yönetimde yaşasaydın yönetime diktatör diyemezdin

Düzeltme* Şuanda diktatör bir yönetimde yaşasaydın yönetime diktatör diyemezdin
Ben bunu forum değil instagram, twitter vb. yerlerde yazıyor olsaydım şuan silivrideydim. Ağzından AKP hakkında kötü bir kelime çıksın anında evinden alıyolar seni.

Yeni konular

Geri
Yukarı