Kilo alırken yağlanma nasıl önlenir?

Avkan25

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 15 yasımdayım. Bundan 2 ay önce kadar 55.30 kilolarda geziyorum. Boyum 187 olduğu için direkt zayıftım. Şu an ise hızlı şekilde kilo aldım 66 kiloyum. Hedefim 72 olmak ancak 55'ten 66 olunca göbek çevremde yağlanma oldu. Size sorum 66'dan 72 olurken yağlanmayı önlemek için tavsiyeler (spor salonuna gidiyorum).

Son düzenleyen: Moderatör:
Şekerli yağlı şeylerden uzak durarak Karbonhidratlı şeyler yemek. Onunda kalitelisi tabiki pilav,muz,yulaf, pirinç unu tarzı.

Merhaba arkadaşlar 15 yasımdayım. Bundan 2 ay önce kadar 55.30 kilolarda geziyorum. Boyum 187 olduğu için direkt zayıftım. Şu an ise hızlı şekilde kilo aldım 66 kiloyum. Hedefim 72 olmak ancak 55'ten 66 olunca göbek çevremde yağlanma oldu. Size sorum 66'dan 72 olurken yağlanmayı önlemek için tavsiyeler (spor salonuna gidiyorum).
hızlı bir şekilde nasıl kilo aldınız hocam taktik verebilir misiniz bayramdan sonra bende kilo alma sürecine gireceğim.

Önemli olan bence hızlı kilo almak değil sağlıklı kilo almak zaten arkadaş da sağlıksız kilo aldığı için yağlanmış muhtemelen.
ben çok hızlı almak istemiyorum ama almak istiyorum hocam spor ile birlikte götüreceğim gainer almak yerine tariflere bakıyorum ama gainer daha pratik geliyor arada kaldım.

Ben çok hızlı almak istemiyorum ama almak istiyorum hocam spor ile birlikte götüreceğim gainer almak yerine tariflere bakıyorum ama gainer daha pratik geliyor arada kaldım.

Hocam şimdi reklam gibi olmaz umarım benim metabolizmam çok hızlıydı yemeği yer 10dk sonra lavaboya giderdim Trendyol'da bomba kilo aldırıcı diye bir ürün gördüm sağlıklı mı sağlıksız mı kesinlikle bir şey diyemem onu kullanarak aldım.

Boyumuz aynı bende 186'yım. 2022 kasımda spora başladığımda 62 kiloydum, 2023 nisan ayına kadar 73-74 civarına çıkmıştım. Öyle öyle devam ettim 80 kiloya kadar yağ oranım düşüktü.. Şuan 86 kiloyum yağ oranım ise %16, yağlı şeyler çok tüketiyordum ona rağmen bana pek etkisi dokunmamıştı metabolizmam hızlı ve kolay yakıyorum. Şimdi ise hedefim 95 kilo ama olabildiğince az yağlanmaya çalışıyorum, o boyda 66 kiloda yağlanmak bana çok tuhaf geldi çünkü benim aynı kiloda kemiklerim sayılıyordu yağ yoktu. Bence kullandığınız şey sizi hızlı yağlandırmış daha da kullanmanı önermem sağlıklı beslenerek almaya çalış. Kısa vadeli düşünerek hedeflerine ulaşamazsın 2 ayda 11 kilo almışsın bu çok fazla, uzun vadeli düşün.

Ben çok hızlı almak istemiyorum ama almak istiyorum hocam spor ile birlikte götüreceğim gainer almak yerine tariflere bakıyorum ama gainer daha pratik geliyor arada kaldım.

Fit yemekte bayağı güzel tarifler var bakabilirsin.

Bende 5 ayda 8 kilo almıştım ama yağlanma olmadı bence en kısa sürede spora başla iştahım vardı ama spor yapınca daha da iştahlandım.Hem de güzel bi kas kütlesi kazandım.

Yeni konular

Geri
Yukarı