Bacak ve kalçadaki yağlanma nasıl çözülür?

ErdemSz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar boyum 1.86. Spora 63 kilo başladım, şu an 88 kiloyum. Üst vücudumdan memnunum ama bacak ve özellikle kalçam çok yağlandı, yani bol giysem bile kalçam belli oluyor. Var mı bunun bir çözümü yoksa definasyona kadar idare mi etmem lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şeker, beyaz un gibi dandik karbonhidrat alımları özellikle o bölgeyi yağlandırır, genetikte elverişliyse al işte. Bulktasın anladığım kadarıyla, define olunca zaten düzelir istiyorsan kardiyo ekle antrenman sonuna ama bölgesel eritme diye bir şey olmadığı için tüm yağlar gidecek.
Yağ oranın kaç ve beslenmen nasıl bu arada? Ne kadar süredir spor yapıyorsun, bu kiloya ne kadar sürede çıktığını öğrenmek için soruyorum.
Bir süre bacak gününü atlayarak omuz, sırt, trapez çalışıp çatıyı da büyütebilirsin, eğer popo büyük kalıyorsa.

Şeker, beyaz un gibi dandik karbonhidrat alımları özellikle o bölgeyi yağlandırır, genetikte elverişliyse al işte. Bulktasın anladığım kadarıyla, define olunca zaten düzelir istiyorsan kardiyo ekle antrenman sonuna ama bölgesel eritme diye bir şey olmadığı için tüm yağlar gidecek.
Yağ oranın kaç ve beslenmen nasıl bu arada? Ne kadar süredir spor yapıyorsun, bu kiloya ne kadar sürede çıktığını öğrenmek için soruyorum.
Bir süre bacak gününü atlayarak omuz, sırt, trapez çalışıp çatıyı da büyütebilirsin, eğer popo büyük kalıyorsa.

Hocam yağ oranımı hiç ölçmedim 4.5 aydır spor yapıyorum beslenmem kirli yani dediğim gibi 4.5 ayda bu kiloya çıktım ağırlıklarım felaket hızlı artı bu arada 4.5 ayda 35 kilo dambılla bench press atıyorum.

Hocam yağ oranımı hiç ölçmedim 4.5 aydır spor yapıyorum beslenmem kirli, yani dediğim gibi 4.5 ayda bu kiloya çıktım, ağırlıklarım felaket hızlı arttı bu arada 4.5 ayda 35 kilo dumbell ile bench press atıyorum.
Düzgün ilerlemek istiyorsanız temiz beslenme şart, çoğu salonda yağ oranı ölçülüyor bazılarında ücretli.
Dirty bulk yerine clean bulk yap, kilo alayım derken obez olursun aman diyeyim. Dirty yapanların çoğu profesyonel ve ilaçlılar. Natural isen uzak dur yani.
Tabii amacına ve beklentine göre değişir ama anladığım kadarıyla estetik istiyorsun bu yüzden bu tavsiyeyi verdim.
Sporun ilk 3-6 ayında gelişim aşırı hızlı olur, bir noktadan sonra ağırlıklarım artmıyor olabilirsiniz. Bu durumda da arada bir; gelişim için kasları şaşırtmak gerekiyor, dumbell bench press demişsiniz, 1 hafta öyle diğer hafta da bar ile atıp rutini bozabilirsiniz mesela. Hiç yapmadıysanız da şöyle söyleyeyim, tutuş ve kavrayış farklı oluyor, dumbell altında kalmazsınız ama bar altında kalabilirsiniz bu yüzden yapacaksanız önce ağırlıkları deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı