Kilo almak vs yağ yakmak

emreSS1

Centipat
Daha fazla  
Boyum 185 kilom 80 ve sorum şudur:
Yağ oranım biraz yüksek karın kasım gözükmüyor damarlarımda gozukmuyor göğsüm biraz sarkıyor internet sitelerinden yağ oranimi ölçtüm ve doğru olmadığını tahmin ediyorum biraz göbeğim var ama zayıf gorunuyorum 1 yıldır spor yapiyorum ve sosyal medyada bir icerikte yağ oranı dusurulmeden kaliteli bir kas kazaniminin olmadigi yazıyordu sizce bu doğru mu ayrıca yağ oranimi azaltmaya çalışıyorum ama çok zor geliyor ama kilo almak istediğimde çok hızlı kilo alıyorum 2 haftada 5 kilo falan aldım ama aklımdaki soru şu.

Karın kaslarım görünene kadar yag mi yakmaliyim, sonra kilo mu almalıyım? Yoksa direkt yağ oranimi düşürmeden kilo mu almalıyım? Fotoğrafta atabilirim işinize yarayacaksa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boyun 185 cm, kilon 80 kg olduğu halde yağlıyım diyorsan, kas kütlen az demektir.

Bulking yapmanı tavsiye ederim.

Boyun 185 cm, kilon 80 kg olduğu halde yağlıyım diyorsan, kas kütlen az demektir.

Yani resimle daha iyi anlarsınız belim 83-85 arasında internetten yağ oranimi ölçtüğümde 13-14 arası çıkıyor tişört giyince polo yaka felan giyince vücudum kötü durmuyor omuzlarım geniş ama tişörtü cıkarttiğımda iğrenç bi görüntü oluyor göğüs ve göbek yağlı duruyor

Yani spora başladığımdan beri hep bunu düşündüğüm için fazla gelisemedim karar veremedim son 1-2 ayda çok yemeye başlamıştım kilom 75 den 80 e çıktı omuz sırt kol biraz gelişti ama belimde çok kalinlasti benim göğsüm hep sarkiyordu çok rahatsız olduğum icin ne yapacağımı karar veremedim acaba bulk yapsam göğsümde ki sarkıklık geçermi veya definasyonmu yapsam internette Yağ oranı %14 olan kişilere bakıyorum karın kasları var gogusu sarkmiyor internetten yağ oranına göre vücutlar yazdığım zaman yağ oranı %25-30 olan insanlara benziyorum 1 yıldır yapıyorum sporu ama tişörtü çıkarınca sanki hiç yapmiyormusum gibi duruyor buyuzden doğruyu bulana kadar sporu bıraktım bana yardımcı olursan sevinirim

Dosya Ekleri

• 17131945854881406056180837127890.jpg
    17131945854881406056180837127890.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Şu an ki yağ oranından rahatsızsan yağ yakabilirsin, biraz daha yağlanıp biraz kas kütlesi de koyarım dersin o da olur. Yani en kötü karar kararsızlıktan iyidir. Hemen birisini seç ve başla zaten yağ yakımı dediğin birkaç aylık bir süreç ayrıca genel olarak bulk ara ara definasyon sürecine zaten gireceksin, sürekli bir döngüde olacak bunlar zaten hani sanki birini seçersen bir daha diğerini yapmayacakmışsın gibi aşırı düşünmene gerek yok. Sonuç olarak bu yıl bitmeden iki dönemi de az çok yaşamış olacaksın hangisi önce sonra olur yaşadığın rahatsızlığa, öncelikli hedefine göre senin vereceğin bir kararın.

Yani resimle daha iyi anlarsınız belim 83-85 arasında internetten yağ oranimi ölçtüğümde 13-14 arası çıkıyor tişört giyince polo yaka felan giyince vücudum kötü durmuyor omuzlarım geniş ama tişörtü cıkarttiğımda iğrenç bi görüntü oluyor göğüs ve göbek yağlı duruyor

Yani spora başladığımdan beri hep bunu düşündüğüm için fazla gelisemedim karar veremedim son 1-2 ayda çok yemeye başlamıştım kilom 75 den 80 e çıktı omuz sırt kol biraz gelişti ama belimde çok kalinlasti benim göğsüm hep sarkiyordu çok rahatsız olduğum icin ne yapacağımı karar veremedim acaba bulk yapsam göğsümde ki sarkıklık geçermi veya definasyonmu yapsam internette Yağ oranı %14 olan kişilere bakıyorum karın kasları var gogusu sarkmiyor internetten yağ oranına göre vücutlar yazdığım zaman yağ oranı %25-30 olan insanlara benziyorum 1 yıldır yapıyorum sporu ama tişörtü çıkarınca sanki hiç yapmiyormusum gibi duruyor buyuzden doğruyu bulana kadar sporu bıraktım bana yardımcı olursan sevinirim

Dediklerim hala geçerli. Kas kütlen az.

Önce yağ yakıp sonra clean bulk ile tekrardan yağ kazanımını en az seviyede tutarak kas geliştirmek mümkün ancak clean bulk benim tavsiye ettiğim bir şey değil. Ben bu tarz konularda kişiye yağ oranını umursamadan önce kas geliştirip sonra yağ yakma dönemine girmesini tavsiye ediyorum.

Aynı zamanda "clean bulking" kavramını desteklemediğimi de belirtmek isterim.

Bulk dönemindeyken genelde 250-500 fazladan kalori yeriz. Ancak ben bunu 700'e kadar çıkarırdım. Bunun nedeni ise haftada 1-2 gün bir şekilde bazı öğünlerimde aksama oluyordu. Tabii ki beslenmeyi tam anlamıyla salmıyordum. Ancak haftalık bir şekilde hesaplarsak bu 1-2 günlük öğün eksikliklerimi diğer günlerdeki fazlalıkların dağıtılmasıyla kapatabiliyordum. Böylece fazladan yağ riskini alarak, kilo alımını garantiliyordum.

Çoğu kişinin benim durumumda olacağından eminim. Ben de hepiniz gibi bir average joe'um sonuçta.

Şunu da belirtmekte fayda var; yağ yakmak, kas geliştirmekten daha kolaydır.

Yeni konular

Geri
Yukarı