Kilo almak

Hacı bende 191 70tim 76 oldum bu yaz, 85'e kadar çıkmayı düşünüyorum. Unut burada ki yazılanları tek yapacağın şey her gün tavuk pilav yemek. Çözüm bu. Ben cicibebe de yiyorum günlük 1 kiloya yakın ama çaresi bu yani. Miden yemediğinden küçük olabilir ama zorlaya zorlaya yiyeceksin yoksa kilo falan alamazsın alsan bile uzun vadede alırsın ki bence kısa vadede alman daha mantıklı. Kilonu düzgün bir kıvama çekince bırakırsın çünkü. Zamanla bağımlılık yapabiliyor yiyeceğin tavuk pilav cips vs. zararlı falan diyenlere bakma hepsi 50 kilo zargana aralarında vardır tabii spor yapan falan ama geneli böyle. Ben kendim yaptım tavsiye ondan veriyorum.

Evet sırrı açıklıyorum arkadaşlar. 2 ayda 10 kg almış biri olarak dediklerimi aksatmadan her gece yatmadan 1 saat önce Blender'dan geçirerek içiyorsunuz:
500 ML süt
100 gram cicibebe(25 adete tekabül ediyor)
2 orta boy muz
2 adet çiğ yumurta
Bu shake te 1000 kalori var. Günlük yediklerinizle kilonuz hep aynı kalıyorsa bunu içerek kalori ihtiyacınızın +1000 üstünü almış olursunuz kafadan. Sıvı kalorilerle çok rahat kilo alımı gerçekleşir arkadaşlar, iyi günler.

@en3s19 beğenmedin şey nedir?
En çok kalorili yiyecek olan fındığı, onun kadar olmasa da kalorili olan fıstık ezmesiyle yemesini söyledim ne var bunda?
Ekmeğin üstüne fındık ezmesi sürmek sağlıksız bir şekilde kilo aldırır, marketlerdeki fındık ezmeleri hem çok pahalı kolaylıkla alınamıyor hem de içinde ne var ne yok tam olarak bilmiyoruz.

Ekmeğin üstüne fındık ezmesi sürmek sağlıksız bir şekilde kilo aldırır, marketlerdeki fındık ezmeleri hem çok pahalı kolaylıkla alınamıyor hem de içinde ne var ne yok tam olarak bilmiyoruz.
Marketten al dediğimi hatırlamıyorum. Daha doğal olan yerlerden alabilir, ayrıca ne var ne yok
derseniz hiçbir şey yemesin o zaman. Çünkü yediğimiz hiçbir şeyin içinde ne var ne yok tam bilemeyiz.

Merhaba, 14 yaşındayım boyum 180 fakat kilom 59.
Günlük 1400-1500 bazen 1600 kaloriye kadar çıkıyorum yatmadan önce yarım ekmek veya çeyrek ekmek yiyorum her akşam. Bir türlü kilo alamadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Spor yaparak kilo alabilirsin onu haricinde abur cubur yiyerek aldığın kiloyu geri verirsin 1400 1500 1600 kalori ile insanlar diyet yapıyor en az 2500 kalori alman lazım ve bunun kilo aldıktan sonrada devam ettirmen lazım geri vermemek için.

Marketten al dediğimi hatırlamıyorum. Daha doğal olan yerlerden alabilir, ayrıca ne var ne yok
derseniz hiçbir şey yemesin o zaman. Çünkü yediğimiz hiçbir şeyin içinde ne var ne yok tam bilemeyiz.
Daha doğal yerler derken, nereden alabilir? Zaten fındık ezmesi sürülmüş ekmeğin üstüne fındık koyarak ye cümlesini bence troll amaçla yazdığın belli. Dediğin şey sağlıklı bir yöntemde değil bu arada.

Spor yaparak kilo alabilirsin onu haricinde abur cubur yiyerek aldığın kiloyu geri verirsin 1400 1500 1600 kalori ile insanlar diyet yapıyor en az 2500 kalori alman lazım ve bunun kilo aldıktan sonrada devam ettirmen lazım geri vermemek için.

+ Olarak diyetisyene de başvurabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı