Kilo fazla olduğu zaman askere gidilir mi?

IQALCINA

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese. Kasım ayının 10'unda askere gideceğim ve aklıma takılan bir konu var askerlik başvuru öncesinde 181 boy 105 kilo idim ve sağlık kontrolünden geçtim bu kontrol 4 ay önce yapıldı ve şu an 115 kilo oldum ve ve askerlik üst sınırımda 108 kilo olması lazım yanlış hatırlamıyorsam yani bu süre zarfında kilo aldım eğitim birliğimde Çanakkale jandarma çıktı oraya gittiğimde beni geri gönderirler mi kilom fazla olduğu için yoksa askerliğimi yapabilir miyim? Bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Merhaba herkese. Kasım ayının 10'unda askere gideceğim ve aklıma takılan bir konu var askerlik başvuru öncesinde 181 boy 105 kilo idim ve sağlık kontrolünden geçtim bu kontrol 4 ay önce yapıldı ve şu an 115 kilo oldum ve ve askerlik üst sınırımda 108 kilo olması lazım yanlış hatırlamıyorsam yani bu süre zarfında kilo aldım eğitim birliğimde Çanakkale jandarma çıktı oraya gittiğimde beni geri gönderirler mi kilom fazla olduğu için yoksa askerliğimi yapabilir miyim? Bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim.

Çürük raporu alabilirsin fazla kilolu isen bir araştır derim.

Boy ve kilo standartları mevcut. Bu standartların dışında olursanız askere almayabilirler. Elverişli değildir şeklinde rapor çıkabilir. Ancak siz ilk kontrolü geçtiğinizden sorun yaşamazsınız.

images.jpeg

Boy ve kilo standartları mevcut. Bu standartların dışında olursanız askere almayabilirler. Elverişli değildir şeklinde rapor çıkabilir. Ancak siz ilk kontrolü geçtiğinizden sorun yaşamazsınız.

Eki Görüntüle 1558141
Evet ben bu kontrollerden geçtim Kasım 10 da gittiğim yerde herhangi bir kontrol yapıldığında bı sıkıntı olmaz yani

Kilodan çürük verilmiyor onun 2 3 sene mi ne zamanı var dolunca kontrole gidiliyor. Kilon düştüğü an da veya normale döndüğü an da seni askere alıyorlar. Direkt çürük ver muaf ol söz konusu değil.
Sağlık kontrolünden geçtim ben o da sorun yok birliğime gittiğimde beni kilo fazlan var diyip geri yollama ihtimali var mı ondan korkuyorum

Bir yakınımız kontrolden geçip askeri birliğine gitmiş. Oradaki muayene olunca hava değişimine göndermişler kilolu olduğu için. 1 sene olmadan da çürük almış. Ben 182 boy 154 kiloyum. Geçen senede bu senede erteleme aldım. Önümüzdeki yılda kısmetse muaf alıcam.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı